Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

Yani millet isterse (bayiler aracılığıyla) kendi istediğiniz şeyleri seçip alırız..

şuan olan durum bu , kabul edilmek zorunda..zamanla değişmesi için kişilerin yetkli mercilere söylemesi gerekir..

Biz bunları mümkün mertebe söylemeye çalışıyoruz zaten..

Bekliyorum da işte fiyat açıklanınca şöyle oldu olayını eski üyelere hiç olmazsa yakıştıramıyorum..

Pahalı olacağı taa 6 ay önceden söylendi.. 40 binden başlayacak diye ... yanlış mıyım ? öyleysem biri söylesin

Haliyle baz bir benzinli oluyor bu fiyat..dizel ve donanım farkını ekleyince..Bunlarda hayli şey olunca 55 gibi rakam normal... Anlatabildim umarım..Gece gece

biz fiyatından çok gelen donanım hakkında yorum yaptık ama..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yani millet isterse (bayiler aracılığıyla) kendi istediğiniz şeyleri seçip alırız..

şuan olan durum bu , kabul edilmek zorunda..zamanla değişmesi için kişilerin yetkli mercilere söylemesi gerekir..

Biz bunları mümkün mertebe söylemeye çalışıyoruz zaten..

Bekliyorum da işte fiyat açıklanınca şöyle oldu olayını eski üyelere hiç olmazsa yakıştıramıyorum..

Pahalı olacağı taa 6 ay önceden söylendi.. 40 binden başlayacak diye ... yanlış mıyım ? öyleysem biri söylesin

Haliyle baz bir benzinli oluyor bu fiyat..dizel ve donanım farkını ekleyince..Bunlarda hayli şey olunca 55 gibi rakam normal... Anlatabildim umarım..Gece gece

Gece gece anlamaya çalıştım ama gözlerimde kapanıyor artık..Neyse yarın sakin kafa daha iyi analiz ederiz :D Ama ben en üst donanım almayı düşündüğüme göre focus 3 ünde o fiyat veriliyorsa avrupalıların aldığından eksik olmamasını beklerim.Neyse artık,belki 3 ay sonra start-syop,kör nokta ve sony gelir belki...Çünkü 3 ay beklemeye karar verdim...Ama bu arada başka markaları da araştıracağım,bakalım ne olacak...İyi geceler herkese...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Başlık'ı yanlış mı okuyorum ben :D Neyse :)

Ben tam onaylanmış site detayını bekliyorum yorumlamak için çünkü heran herşeyin değişebileceğini biliyorum..

Ayrıca şuan gayet iyi yapılmış..Hertürlü seçenek mevcut.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hangi marka avrupadaki donanımı getiriyor ki Türkiyeye opel yeni astra deseniz donanımdan kırpmaya başlamadı daha ilk yıldan eski kasayı hiç söylemiyorum birkaç sensör koyup malzeme kalitesinden çalmak ne kadar doğru orası ayrı konu, vw grubu acaba avrupada klimasız satıyormu, megane yurtdışı üretiminde bile türkiyede üretilenden çok fazla artı özellikler mevcut.. bu liste uzar gider forduda dahil edebiliriz bu konuya ama araç gelsin bir piyasası belli olsun ben opel astra dizel sport alacaktım aralıkta 45000 lira idi şimdi 51786. fordun style plus paket 52000 lira motor farkını hiç söylemiyorum eee ne anladık. diğer forumlarda çok karşılaştığımız gibi mutlaka beğenmeyen olacaktır ama herkesin kendi tercihi ki ben zaman içinde sony ise sony mytouch ise mytouch geleceğine inanıyorum. beğenmeyen kimse zorla almak zorunda değil aracı, kimisi motorun kuvvetli olsun donanımda o kadar öenmli değil der kimisi donanım değil dizayn olsun yeter der herkesin kendi zevki herkese hayırlı olsun focus alsın yada başka bir araç önemli olan içine sinmesi..

Not: bayilere geldikten sonra konuşmak daha doğru malzeme kalitesi açısından yoksa donanımları herkes biliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hangi marka avrupadaki donanımı getiriyor ki Türkiyeye opel yeni astra deseniz donanımdan kırpmaya başlamadı daha ilk yıldan eski kasayı hiç söylemiyorum birkaç sensör koyup malzeme kalitesinden çalmak ne kadar doğru orası ayrı konu, vw grubu acaba avrupada klimasız satıyormu, megane yurtdışı üretiminde bile türkiyede üretilenden çok fazla artı özellikler mevcut.. bu liste uzar gider forduda dahil edebiliriz bu konuya ama araç gelsin bir piyasası belli olsun ben opel astra dizel sport alacaktım aralıkta 45000 lira idi şimdi 51786. fordun style plus paket 52000 lira motor farkını hiç söylemiyorum eee ne anladık. diğer forumlarda çok karşılaştığımız gibi mutlaka beğenmeyen olacaktır ama herkesin kendi tercihi ki ben zaman içinde sony ise sony mytouch ise mytouch geleceğine inanıyorum. beğenmeyen kimse zorla almak zorunda değil aracı, kimisi motorun kuvvetli olsun donanımda o kadar öenmli değil der kimisi donanım değil dizayn olsun yeter der herkesin kendi zevki herkese hayırlı olsun focus alsın yada başka bir araç önemli olan içine sinmesi..

Not: bayilere geldikten sonra konuşmak daha doğru malzeme kalitesi açısından yoksa donanımları herkes biliyor.

+1

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Değerli dostlar son bi kaç günkü yorumlardan dolayı aşağıdaki açıklamayı yapmayı uygun gördüm;

"Kurallar çerçevesinde yapılan, hakaret içermeyen herkesin görüş ve yorumuna saygımız var. Burası focus'un olumlu ve olumsuz yönlerini paylaştığımız ve isteyen herkesin bilgileneceği bi platform. Bu siteyi bi kaç focus sever, araç ve focus sevgisinden kurmuştur ve hiçbir maddi beklentisi yoktur. Ne kurucu adminler, ne moderatörler nede bu sitede emeği geçen hiç kimse Ford, otosan, otokoç vs. hiçbir özel yada yetkili servisle hiçbir bağı yada menfati yoktur. Keza hiçbir reklam yada sponsor şu an için kabul etmemekteyiz, ilerde olsa bile her sitede olabilen reklamdan öteye geçmeyen ve sadece forumun altyapı vs. ihtiyaçlarını karşılamak ve dahada geliştirmek için kullanılır ancak. Değerli üyelerimizin yorum yaparken bu bilgileri dikkate alarak yorumda bulunmalarını affınıza sığınarak rica ediyorum. Burda emeği geçen herkesin araç ve focus sevgisi dışında Ford ve türevleri ile hiçbir bağı yoktur. Otomobiller birer araç, dostluklar asıl amaçtır forumumuzda. Kusur ve hatamız varsa affola.

Herkesin gönlündeki araca ulaşması dileğiyle, sevgi ve saygılarımı sunarım."

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Değerli dostlar son bi kaç günkü yorumlardan dolayı aşağıdaki açıklamayı yapmayı uygun gördüm;

"Kurallar çerçevesinde yapılan, hakaret içermeyen herkesin görüş ve yorumuna saygımız var. Burası focus'un olumlu ve olumsuz yönlerini paylaştığımız ve isteyen herkesin bilgileneceği bi platform. Bu siteyi bi kaç focus sever, araç ve focus sevgisinden kurmuştur ve hiçbir maddi beklentisi yoktur. Ne kurucu adminler, ne moderatörler nede bu sitede emeği geçen hiç kimse Ford, otosan, otokoç vs. hiçbir özel yada yetkili servisle hiçbir bağı yada menfati yoktur. Keza hiçbir reklam yada sponsor şu an için kabul etmemekteyiz, ilerde olsa bile her sitede olabilen reklamdan öteye geçmeyen ve sadece forumun altyapı vs. ihtiyaçlarını karşılamak ve dahada geliştirmek için kullanılır ancak. Değerli üyelerimizin yorum yaparken bu bilgileri dikkate alarak yorumda bulunmalarını affınıza sığınarak rica ediyorum. Burda emeği geçen herkesin araç ve focus sevgisi dışında Ford ve türevleri ile hiçbir bağı yoktur. Otomobiller birer araç, dostluklar asıl amaçtır forumumuzda. Kusur ve hatamız varsa affola.

Herkesin gönlündeki araca ulaşması dileğiyle, sevgi ve saygılarımı sunarım."

bu site kuran ve yaşatan herkese tşk ederim. ben hiç ford kullanmadım. burayı sizin etcrübe bilgilerinizden faydalanmak adına katıldım. iyi kide katılmışım. focusla ilgili her gelişmeyi ilk olarak sizden duydum.yaklaşık olarak 7 aydır kesintisiz takip ediyorum.. arabamı bu yaz değiştireceğim. focus 7 aydır hayalim. burda yazılanlar ve araç çıktıktan sonra satın alabilecek arkadaşların görüşleri bana ışık tutacaktır. sonuçta herkesin bir arabadan beklentisi farklıdır. donanım , motor, estetik vs... bunlar işin vitrin kısmı her firma kendine ve pazarına göre vitrinhazırlıyor.. tabiki mutfak kısmı geride kalıyor. çoğu kişi için tabiki ben ce bunların farklı düzeyde de olsa önemi var. en başta ben araba çıktıktan sonra malzeme kalitesi ve işçiliğe önem vereceğim. sonuçta vereceğimiz para az değil. sizlerin de özellkle bu yöndeki görüşlerini merakla okuyacağım.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün geceki kızgınlığımdan sonra bugün belki biraz geçer sanmıştım bu donanım eksikliklerine ve eksik donanıma bu kadar fiyat talep edilmesine...Ama hala kızgınlığım geçmedi maalesef.Ford markasının kalitesine uymayan bir pazarlama stratejisi var bence ortada. Bazı arkadaşlar diğer firmalarda da bunun yapıldığını söylüyor. O zaman demekki tüm otomotiv ithalatçısı firmalar Türk insanına saygı göstermiyor,insanını küçümsüyor. Sonuçta bizlerin de hakkı avrupadaki aracın aynısına binebilmek...Ama acaba devletin de burada bir kusuru mu var diye düşünüyorum.Çünkü devletin vergi politikaları yüzünden de avrupadaki aracın aynısını getiremiyor olabilir ithalatçılar,çünkü avrupadaki aracın donanımlarının aynısını Türkiyeye getirmeye kalksalar bu seferde aracın fiyatı fırlayacak 70-80 lere ve firmalar 1000 araç satabilecekken bu sefer ancak 400 araç satabilecek...Kısır döngü gibi birşey yani...Bence asıl sorun devletin-iktidarın-devleti yönetenlerin vergi politikalarındaki adaletsiz ve Türk insanının yaşam kalitesini düşüren politikaları ... :D:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar merhaba;

Ben aranıza umarım yeni focus ile katılacağım fakat dikkatimi çeken bir ayrıntı var!

Forumun konu üzerindeki ikinci sayfasında bir arkadaş focus III ün fiyatlarını excel tablosu ile koymuş saolsun

fakat bir şey dikkatimi çekti!

Sol alt tab da "Focus III Sirküler" diye bir sheet daha var ve ondaki tavsiye edilen satış fiyatları neredeyse piyasanın yarısı?

vergisiz rakamlar olcağınıda, geliş rakmaları olacağınıda sanmıyorum.

Konu ile ilgili fikri olan varmı acaba?

Vergisiz rakamlar olsa bile aracın parçalarında ötv alınmıyor diye biliyorum. En fazla kdv olsa bile yinede denk gelmiyor satış fiyatıyla;

Elektrikli sunroof tavsiye edilen rakam: 833TL

Parekende de ise : 1350 Mesela!!!!!!!

Bu adamlar bu kadar kar yapmıyordur heralde?

Bilgisi olan?

Saygılar....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araç donanımlarının hepsinden ÖTV+KDV alınıyor.

Sirkülerde gördüğünüz 2 rakam; YETKİLİ SATICI ALIŞ FİYATI (TL) TAVSİYE EDİLEN PERAKENDE SATIŞ FİYATI (TL)

Yetkili satıcıya geliş ve satış fiyatlarıdır; aradaki karda araç başına kar miktarıdır.

Örnek;

4K 1.6 TDCi 115PS;

Yetkili satıcı alış fiyatı 32.693

Tavsiye edilen Satış fiyatı 33.510

Burada gördüğünüz 33.510 tl aracıon ötv+kdv sine baz olan fiyattır.

Sunroof: satış fiyatı 833 tl + ÖTV 308 tl + KDV 205 tl = 1.346 tl; müşteriye satış fiyatı 1.350 tl.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim bildiğim opelde aynı şekilde opsiyonlarda(sunroof, cd500 ve AFL+) da ötv+kdv vardı... devlet ne bulursa ordan vergi alır:)

Ayrıyeten ihtalatçi firmalar arabaları getirirken en yüksek karı ve satış adetini düşündükleri için ve kimse kusura bakmasın ama otomobilde donanımı önemseyen potansiyel alıcıların azlığı nedeniyle opsiyon ve donanımdan çok rahatlıkla kırpıyorlar. ben 2004 focus Ghia hb satarken comforttan 1000 lira yukarısına zor verdim çünkü kimsenin umrunda değil klimanın dijital olması, yol bilgisyarı, deri direksiyon.... alırken sıfır fiyat farkı 4-5 binlirayı bulurken 1000 lira ona göre düşünün artık. yağmur sensörü diyorum etrafımdan örnek veriyorum o çabuk bozuluyo, hız sabitleyici diyorum ben bi sopa düzerim :D üzerine koyarım diyor gelde çatlama insanların beklentileri çok düşük arkadaşım eski kasa comfort benzinli uygun fiyata verselerde alsam diyor napcan boş arabayı esp bile yok diyorum neyse lafın kısası milletimiz donanım deyince standartları çok düşük otomatik park olmasa diyen bile oluyo. Trendle tit arasında malzeme kalitesi farkı olacağı kimsenin aklına gelmiyo ya da göğüste kullanılan plastiğin kalitesi... bu liste de uzar gider :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni Ford Focus Fiyat Yorumlarımız olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., konu sabitlemesini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.