Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

Bugün kendi aracıma alıcı çıktı, hatta fiyatta anlaştık alıcıya durumu anlattım. Bayiden 1.0T hakkında fiyat, gelme süresi, test sürüşü gibi konularda bilgi aldım ve hemen hepsinde hayal kırıklığına uğradım. Bu araç için kısa vadede test sürüşü yapamayacağım, kredi destekten yararlanamayacağım ve sipariş sonrası uzun bir süre beklemem gerektiğini öğrendim, ayrıca temsilci arkadaş arabayı pek tavsiye etmedi. Ardından tekrar opak HB 1,6 Yeni Style dizele dönüş yaptım, aldığım fiyat ise ikinci büyük hayal kırıklığı oldu, arkadaş tüm Türkiye'yi ara sor daha ucuzunu bulamazsın diye de şerh koydu:

Peşin 54.300

Kredili 57.000

Daha 1 ay önce Style Plus için (Isıtmalı Ön Cam ve Aktif Şehir İçi Güvenlik pakete dahil) peşin 52.500, kredi destekli (dosya masraflı) 55.500 lira fiyat almıştım. Epey pişman oldum geçen ay almadığıma :mellow: , galiba Ağustos'ta listeler değişmez, Eylül ve Ekim'i bekleyeceğiz ne yapalım belki o zamana 1.0T Titanium'lar da gelir...

mahmut s tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ellerindeki aracı satmayami çalışıyorlar acaba? Satıcısı 1.0 aracı tavsiye etmezse durum vahim. Hangi bayi ile görüştünüz.?

Mart'ta hb opak dizel titanyumu 55e almak mümkündü.

Engin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Son güncellemeden önce 1.6 5K 125ps benzinli araba 47125 idi 1.6 tdci 115ps 4K araba 55610 idi. Yaklaşık 2000 TL de plus paket vardı yani plus paketli olarak benzinli 49125 dizel 57610 oluyordu..Bu son güncelleme ile görüldü ki yeni style donanım eski style plus tan aktif şehir içi güvenlik çıkarılmış hali. Bunu gözardı edersek güncel style=eski style plus+300-400 TL aktif şehiriçi farkı diyebiliriz...

1.6 style şu an 46870 ki eski style plustan neredeyse 2500 ucuz. Şu an 1.6 tdci 4K style araba ise 57250. Bu ise eski style plus ile kabaca aynı fiyat demek. 1.0T style ın 48200 lük etiketi de eski 1.6 style plustan aslında daha ucuz.

Bu sözlerimi geri alıyorum.

Hafta sonu bir türlü Kaanların oraya gidemedim ama farkedeceğini düşünmüyorum.. Forumda Aylin 1.0T style için 46500 1.0T trendX için 44500 fiyat vermişti (aslında bunda hata olabilir çünkü ikisinin liste fiyatında 3 bin fark var bu durumda birinde 1900 diğerinde 900 indirim olmuş oluyor) .. Neyse eve yakın otokoç ateşehire 2 dakka uğrayabildim.Arabalar hakkında hiç bilgi yok gelmiş mi gelmemiş mi belli değil. Sadece test araçlarının fabrikada olduğunu bu hafta sonu plakanı çıkacağını ama satılacak araçlar hakkında bilgi olmadığını söylediler. Muhtemelen 3-5 tane gelmiştir. İlk isteyenler alır siparişe kalırsa eylülü bulur dediler. Gelelim fasülyenin faydalarına listesi 48420 olan style 47500; listesi 45420 olan trendXi 44500a veriyorlar. 1.0T Focusta vodafone, o faiz vs hiç bir kampanyanın olmadığını söylüyorlar. Bu durumda liste fiyatından indirim sadece 900 TL demektir. Yakupun liste fiyatına takılmayın focusu en az 3000-4000 indirimli alırsınız teorisi de burada çöker. Benim de 1.0T fiyatları makul olmuş teorim çöker. Eskiden 1.6da 48 listeli arabayı 45 e alırdınız. Bunda alamıyorsunuz .

Bu arada Cmax 1.6 tdci trend 54küsur fiyatla listeye girmiş. 50 civarlarına (yıl sonu 50 altına) alınabilirse perfekt olur. Yıl sonu çıkacak 1.0T cmax trend de listesi 50000 civarlarına olacaktır 45-48 arasına alınırsa iyi olur diye umuyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cenk daha önce de yazdım,

1. Bu fiyatlardan kolay kolay 1.0 EB satamazlar

2. Çok da umurlarında olmaz çünkü ellerinde satacak araba yok

3. Yüksek fiyatla giriş yapıp Eylül-Kasım arası siparişleri geldiğinde talep, ya da daha doğrusu talepsizlik ve başka markalara kaçma, şimdiki gibi devam ederse mutlaka cazibeyi arttıracak kampanyalar göreceğiz

Bence tam sotaya yatma zamanı, boşuna bir tarafımı yırtmıyorum sonbahar diye!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu sözlerimi geri alıyorum.

Hafta sonu bir türlü Kaanların oraya gidemedim ama farkedeceğini düşünmüyorum.. Forumda Aylin 1.0T style için 46500 1.0T trendX için 44500 fiyat vermişti (aslında bunda hata olabilir çünkü ikisinin liste fiyatında 3 bin fark var bu durumda birinde 1900 diğerinde 900 indirim olmuş oluyor) .. Neyse eve yakın otokoç ateşehire 2 dakka uğrayabildim.Arabalar hakkında hiç bilgi yok gelmiş mi gelmemiş mi belli değil. Sadece test araçlarının fabrikada olduğunu bu hafta sonu plakanı çıkacağını ama satılacak araçlar hakkında bilgi olmadığını söylediler. Muhtemelen 3-5 tane gelmiştir. İlk isteyenler alır siparişe kalırsa eylülü bulur dediler. Gelelim fasülyenin faydalarına listesi 48420 olan style 47500; listesi 45420 olan trendXi 44500a veriyorlar. 1.0T Focusta vodafone, o faiz vs hiç bir kampanyanın olmadığını söylüyorlar. Bu durumda liste fiyatından indirim sadece 900 TL demektir. Yakupun liste fiyatına takılmayın focusu en az 3000-4000 indirimli alırsınız teorisi de burada çöker. Benim de 1.0T fiyatları makul olmuş teorim çöker. Eskiden 1.6da 48 listeli arabayı 45 e alırdınız. Bunda alamıyorsunuz .

Bu arada Cmax 1.6 tdci trend 54küsur fiyatla listeye girmiş. 50 civarlarına (yıl sonu 50 altına) alınabilirse perfekt olur. Yıl sonu çıkacak 1.0T cmax trend de listesi 50000 civarlarına olacaktır 45-48 arasına alınırsa iyi olur diye umuyorum..

Olmayan arabayı iyi satılacağı düşüncesi ile az indirimle satmaya çalışıyorlardır. İlk rüzgar geçsin eski duruma döner bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Almanya araba yetiştiremiyor muhtemelen...

Falsolu bir başlangıç oldu, olmayan şeyin tanıtımına başladılar.

En yüksek pazar payında ya 1. ya 2.yiz.

Geçen sene adet olarak en çok ford satılan 4. pazar bile olduk genel olarak 5.likte gittik. Şimdi otosanın fahiş kar hırsı ile fiyatları çok yüksek tutmasından (dün 1.6 dizel mondeo selective düz vites üzerinde 88bin TL etiket gördüm) dolayı adetsel satış biraz düştü. Eğer otosan her şeyi biraz düşürse adet olarak yine ilk dörde gireriz. BU kadar büyük bir pazar olarak hala arabaları getirtemiyorlarsa yuhh yanii...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araba sektöründe olan kişilersiniz şunu unutuyorsunuz,

Yazın fiyat artar ve satışlar hep düşük olur bir nedeni de araç olmamasıdır ÇÜNKÜ temmuz ayı fabrika tatile giriyor (yani şuan tatilde araba üretilmiyor)

Haliyle düşük tutup araba yok demektense yüksek tutup az satmayı tercih ediyorlar; yaz öncesi yükseltilen fiyatlarda yaz sonu sözde indirim yapılmış gibi iner ve satış artar..

Yaz'ın araç almak için iyi düşünmek gerekir..Ford veya otosan şimdi alacak 100 kişiyi geç kazansa veya kaybetse nolcak :) sarsmaz onları..En az bizim kadar onlarda piyasa araştırması yapıp ona göre fiyat/tedarik ayarlarması yapıyor ki son 10 yılın en fazla satan marka olması bunun göstergesi değil midir ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araba sektöründe olan kişilersiniz şunu unutuyorsunuz,

Yazın fiyat artar ve satışlar hep düşük olur bir nedeni de araç olmamasıdır ÇÜNKÜ temmuz ayı fabrika tatile giriyor (yani şuan tatilde araba üretilmiyor)

Haliyle düşük tutup araba yok demektense yüksek tutup az satmayı tercih ediyorlar; yaz öncesi yükseltilen fiyatlarda yaz sonu sözde indirim yapılmış gibi iner ve satış artar..

Yaz'ın araç almak için iyi düşünmek gerekir..Ford veya otosan şimdi alacak 100 kişiyi geç kazansa veya kaybetse nolcak :) sarsmaz onları..En az bizim kadar onlarda piyasa araştırması yapıp ona göre fiyat/tedarik ayarlarması yapıyor ki son 10 yılın en fazla satan marka olması bunun göstergesi değil midir ?

Güzel diyorsun ..Beni kaybetti de ne oldu. Alamadığım arabanın forumundayım hala :D

Kelime oyunlarına gelmeyelim. Ülkemizde en çok satan binek ; binek+ticari rönodur. Ford buna kamyonu da ekliyor otomotiv birincisiyim diyor. Bize ne kamyondan..

Bir arabanın ve yeni modellerin, sen ne dersen de 3 gün önce listeye sokulup üç gün sonra listeden kaldırılması - ki muhtemelen 2-3 güne gene listelere konacaktır - bence beceriksizliktir...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni Ford Focus Fiyat Yorumlarımız olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., konu sabitlemesini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.