Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

Bizde makyajlı 156 vardı, 45.000km boyunca sıfır sorunla kullanıp satmıştık ama son dönemlerinde mevcut servis ağı da daralmaya başlamıştı.

Çok keyifli, güzel ve hisli sürüşe sahip bir araÇtı ama halk arasındaki imajı hala olması gerektiği noktada değil (Tofaş üretimi sanan Çok) bu da 2. elini etkiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizde makyajlı 156 vardı, 45.000km boyunca sıfır sorunla kullanıp satmıştık ama son dönemlerinde mevcut servis ağı da daralmaya başlamıştı.

Çok keyifli, güzel ve hisli sürüşe sahip bir araÇtı ama halk arasındaki imajı hala olması gerektiği noktada değil (Tofaş üretimi sanan Çok) bu da 2. elini etkiliyor.

Fiat'la aynı motorları kullanmasından böyle genel bir kanı oluşmuş malesef. Biraz da Çok bilinen bir marka olmamasından kaynaklanıyor bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiat'la aynı motorları kullanmasından böyle genel bir kanı oluşmuş malesef. Biraz da Çok bilinen bir marka olmamasından kaynaklanıyor bence.

Firmanın sahibi Fiat ama ufak parÇalar dışında eski modellerde ortak motor kullanımı yoktu; üretim, teknolojiler ve kalite vs epey farklıydı ama marka Türkiye de Tofaş la anılıp kötü pazarlanınca hakettiği yeri bulamadı, bilinÇsiz insanlar Çoğu zaman ya yüceltiyor ya yerin dibine sokuyor bir markayı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Firmanın sahibi Fiat ama ufak parÇalar dışında eski modellerde ortak motor kullanımı yoktu; üretim, teknolojiler ve kalite vs epey farklıydı ama marka Türkiye de Tofaş la anılıp kötü pazarlanınca hakettiği yeri bulamadı, bilinÇsiz insanlar Çoğu zaman ya yüceltiyor ya yerin dibine sokuyor bir markayı.

Marka değil ama model olarak aynı dertten müzdarip mondeodur ülkemizde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiat'a karşı aşırı bir önyargı var. Ben kime Bravo düşünüyorum desem o arabaya o para verilir mi diyorlar. Sonra sebeplerini donanımını anlatıyorum. Bir şey bulamayıp sonuçta Fiat'a o kadar para vercen gibi düz mantıkla yırtmaya çalışıyorlar. Gerçi onlar da haklı bilmiyorlar ki karşılarındaki gidip bu arabayla ilgili 100 sayfa forum okumuş yerli yabancı forumlarda sürünmüş gitmiş alakalı alakasız bir sürü video izlemiş ;)

Focus biraz aceleye geldiğinden bu kadar araştıramadım çok cahil kaldım da telafi edecem inşallah zaman buldukça.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alfanın iÇine eden Tofaş değil Zeytinoğlu'dur. Markayı bitirdier. Pek tabi bunda yaşanan elektrik problemleri bunu bir türlü Çözemeyen dangalak ustacıkların payıda Çok büyük.. Tofaş zamanında gene iyi kötü servis hizmeti verilmeye başlandı. Birmot falan eski alfa servislerine nazaran daha kurumsal ve doğru işler yapıyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiat bravonun içinde o kadar kötü işçilik hataları vardı ki,tofaşa hakkaten o parayı istemelerine şaşmamak lazım...Bu arada Focus alacağıma mondeo alırım diyenlere de ikinci el değerlerini sormak lazım...Focusun ikinci eldeki değer kaybının neredeyse 2 katını mondeo ile yaşayabilirsiniz...Mondeo asla ikinci elde Focus kadar tercih edilen ve değerini kaoruyabilen bir model olamadı maalesef...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her zaman Mondeo Focusa tercih edilir.

ikinci eldeki değer kaybını düşünüp arabadan zevk alamıycaksam zaten arabayı hiç almamak lazım.

Hatta bu ikinci el değer kaybını düşünüyorsan 96 corolla almalısın, şarap gibi araba değeri hiç düşmüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Size şöyle bişey göstersem, ikinci elde pek tutulmadığı doğru da, şuna da bir bakmanızı öneririm.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2011model-ford-mondeo-ecobost-2-0-240-hp-powershift-66448224/detay/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiat bravonun içinde o kadar kötü işçilik hataları vardı ki,tofaşa hakkaten o parayı istemelerine şaşmamak lazım...Bu arada Focus alacağıma mondeo alırım diyenlere de ikinci el değerlerini sormak lazım...Focusun ikinci eldeki değer kaybının neredeyse 2 katını mondeo ile yaşayabilirsiniz...Mondeo asla ikinci elde Focus kadar tercih edilen ve değerini kaoruyabilen bir model olamadı maalesef...

Kaç tane mondeo alıp sattın?

İlk mondeomu 3 sene kullandım. (2008 benzinli trend) 7 bin lira fark verip 2011 modeli ile takasa aldığım bayiiye verdim. Ki o üç senede motoru yakmak, supercharger (mercedescesi kompresor) takıp 170 hp yapmak vs vs dahil birçok eyleme imza atmıştım ve verdiğim bayii bunu biliyordu. Zira motoru kendileri yapmışlardı. Kısacası kaşar bir arabaydı. :D

Geçen sene temmuzda o mondeoyu verdim sıfırını aldım. 2011 mondeoyu 38500 e aldım, tam bir sene sonra bu temmuzda da 43000 liraya aynı bayiiye takasa verdim. ve 800 lira ekleyip şu an kullandığım focusu aldım.

Sence mondeo çok mu zarar ediyor? Zarar ediyormu?

Araba satarken para kazandırmaz. Alırken para kazandırır. Satarken her şartta zarar edersiniz. Alırken ne kadar dipletebiliyorsan o kadar dipletmelisin. Gerisi hikaye..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mondeonun ikinci eli hakkında yorum yapabilmek için illa 2-3 mondeomu satmak lazım..Zaten işe yarar araba olsaydı satıp durmazdın Mertol...Eheheheh...Şaka bir yana Mondeoyu Focusa tercih ediyorsanız o sizin beklentilerinizle alakalıdır...İkinci elde Focusun çok daha üstün olduğunu tartışmak abesle iştigaldir....Görünen köy klavuz istemez....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mondeonun ikinci eli hakkında yorum yapabilmek için illa 2-3 mondeomu satmak lazım..Zaten işe yarar araba olsaydı satıp durmazdın Mertol...Eheheheh...Şaka bir yana Mondeoyu Focusa tercih ediyorsanız o sizin beklentilerinizle alakalıdır...İkinci elde Focusun çok daha üstün olduğunu tartışmak abesle iştigaldir....Görünen köy klavuz istemez....

He demek sen kendini böyle kandırıyorsun.. :) Peki...

Mondeo her şartta focustan daha iyi bir araba. Ben 4 senedir aynı arabayı kullandığım için sıkılmıştım açıkcası. Ama her an bunu satıp 160 lık mondeoya geri dönebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sen sat Focusunu Mertol,yaramaz Focus,satarkende o navigasyonu sök bana ver ...Ehehehehehehe......Ben şehir içinde o heyulaaa gibi arabayı sürmem de almam da..Zaten kıçıda yandan çok gıcık ve tipsiz duruyor,hatchback faln olsaymış keşke....Kalantor arabalarla içim olmaz...Sedan Focusa şööyle yan çapraz profilden arkaya doğru bak bir,nasıl güzel duruyor..Birde mondeoya bak....Gerçi sen seviyosun büyük arabaları tabide bence mondeo yerine passat alırım ben büyük d sınıfı alacak olsam.....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni Ford Focus Fiyat Yorumlarımız olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., konu sabitlemesini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.