Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni C-Max Kullanıcı Deneyimleri ,Öneriler

Önerilen Mesajlar

Merhaba Arkadaşlar,

Yeni c-max TDCİ TX aracımı 26 Kasım da almıştım.Bugün 7000km. oldu.Oldukça memnunum.Servise uğradım ilk

hava filtremi değiştirdim.38 Tl. tuttu.Herkese tavsiye ederim .Her bakım arasında (7000-7500 km) mutlaka hava filtresi değişrirmek gerekşi.Motor rahat nefes alsın.Bu arada yedek parçalar artık servşslerde yerini almaya başlamış.

Arkadaşlar önemli bir uyarı!!!

Kendiliğinden açılan bagaj kapaklarının her iki kenarında sanırım kapağın sarsıntısını önleyen iki çıkımtı var.uçlarında bisiklet freni pedalına benzeyen geçmeli lastikler var.elle kontrol edince geçmeli olduğunu göreceksiniz.Çok çabuk çıkabiliyor ve temizlik esnasında düşüp kaybolabiliyorbenimki gibi.O lastikler otosanın stoklarında bile yok ne zaman geleceğide belli değil.bagaj kapalıyken sarsılmasını tıkırdamasını önlüyor sanırım.Size önerim düşmeden her iki lastiği çıkarıp içine az bally sürüp yapıştırın yoksa kaybolabilir.

Araç çok güzel ancak her tarafında o kadar çok plastik ve bakalit aksam kullanılmış ki sormayım.örneğim marşpiyellerde kullanılan bakalitler.geçen sağ ön altını hafif tümseği geçerken sürttüm.kırılmadı.Esnek,ancak bakaliti kaportaya sabitleyen plastik klipslerden iki tanesi atmış.bozuk yolda takırtı yapıyordu.Bir servise uğrayıp iki klips taktırdım.ancak olması gereken klipsler değilmiş.çıtayı sabitlemediği için gevşeklikten dolayı yine tıkırtı yapıyordu.Başka bir servise uğradım orjinal,çapı biraz daha kalın klips taktılar ve sorun çözüldü.Kısacası servislerde yaptıracağınız her türlü işlem ve değişimde yeni c max'a uygun parça kullanmalarını sorgulayın,çünkü bazı parçalar, malzemeler eskisiyle birbirine benziyor ama aynı değil."Bişey olmaz abi aynı işlevi görüyor nasıl olsa" dedirtmeyin.Mutlaka parça kod numaralarının tutmasını birebir aynısı olmasını kontrol edin.

Seslere karşı çok titizim.Olması gerekenin dışında bir tıkırtı ve ses geldiği zaman mutlaka üzerine düşerim.bozuk yolda tıkırtılar duyuyorum.Sanki amartisör yada ön takım bozulmuş gibi sesler geliyordu önden.Ancak öyle olmadığından da emindim.Ön taraftaki,motordaki bütün plastik aksamları kontrol ettim ve buldum.Akkünün plastik koruma kapağının geçmeli sabit olmadığı için bozuk yolda tıkırdıyordu.Üzerine küçük lastik bir takoz sıkıştırdım ses kesildi.Ayrıca hidrolik yağı deposu da esnek,arka tarafına çift taraflı bant yapıştırıp onuda çözdüm.Yeni c max sahibi arkadaşlar sık sık elle plastik aksamları kontrol etmenizi sabitlemenizi öneririm.Basit tıkırtılarda olsa C max tan memnunum.Hepinize kazasız konforlu sürüşler dilerim.Yaşadıkça gözlem ve deneyimlerimi aktaracağım.

Orhanca Çarş. Mart 23, 2011 3:09 am

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aracı teslim alalı 3 hafta oldu ve 1900km yol yaptım. araçla ilgili şu ana kadar tek sıkıntım 1.vitesin çok güçsüz oluşu(focusa göre). kalkışlarda biraz sıkıntı yaşatıyor. forumlarda yakıt tüketim ortalamalarının çok yüksek olduğu hatta 10lt yi geçenleri duydukça korkuyordum ama benim şehir içi tüketimim 6,5lt şu anda ve gayet iyi bence yeni bir araç için.bu arada geçenlerde bi hız denemesi yaptım 6.vites 3500 devirde 185i gördü ama devamı gelmedi. focusta 220 leri gördükten sonra biraz moralim bozuldu.

umut9889 Çarş. Mart 23, 2011 11:02 am

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Merhaba arkadaşlar,yeni bir araç almanın arifesindeyim.Düşündüğüm araçlardan biriside C-max (5 koltuklu) x paketli 1.6 tdci.

Bu araç ile ilgili bazı tereddütlerim var bu konularda siz değerli kullanıcıların görüşleri benim için önemli aydınlatırsanız sevinirim.

1- Genelde yakıt tüketimin yüksek olduğundan bahsediliyor,şehir içi ve dışı ortalama km vererek yakıt tüketiminiz kaç acaba öğrenebilirmiyim ?

2- Bazı arkadaşlar 1. vitesin ağır olduğundan bahsetmiş,1. vites gerçekten çok ağırmı ben test aracı olarak grand C-max 1.6 tdci kullandım çok ağır gelmedi, performansından memnun musunuz araçların ?

3- Özellikle ilk sayfalarda daha çok olmak üzere bazı yazılım,motor ve genel sorunlarda bahsedilmekte sanırım yazılım sorunu çözülmüş.Bu araçlarda sorunlarla çok karşılaşıyormusunuz ?

4- Önceki aracım bej döşemeli olduğu için bu araçtada bej döşeme düşünüyordum ancak döşemeler deki kumaş kalitesi çok iyi gibi görmedim,çabuk leke tutacak gibi duruyor. Bej döşeme kullanan arkadaşlarda durum nedir acaba?

5- Bu araç içinde Grand C-max de olduğu gibi tavan çıtası güzel durur gibi geliyor hiç aranızda tavan çıtası taktıran veya bu konuyu araştıran varmı ?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler...

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Eniştemle aynı tarihte aldığımız, pekçok karar değişikliği neticesinde onun tercih ettiği 2012 c-max ile benim tercihim olan focus'u yıkattık yan yana da çektik, fakat nedense hep c-max'e bindik. Gerçekten çok güzel araba, benim arabam tit.x fakat park asist yok, eniştemin arabası da henüz 800 km'de park asisti hiç denememiş, dün akşam park ederken aaa bunun park asisti vardı hadi deneyelim dedik, direksiyonda da ben varım, araç hemen park yerini buldu direksiyon kendisi dönmeye başladı, muhteşem bir manevra yaptı bizde içinde oturup seyrediyoruz, araba kendisi parkediyor ya kendisi duracak tabi bana göre :kıhkıh: bir gümbürtüyle durduk arkadaki transite vurmuşuz.

tamponun sol arka köşesi çöktü, park sensörü kendini zor kurtarmış felan bir moral bozukluğu araç ilk uzun yoluna çıkmış ziyarete gelmiş ev sahibide almış arabayı vurmuş :) kaskoyu ara , kaportacıyı ara derken bizim elemanlardan biri altına yatar aradan bi yumruk atar tamponu zannedersin ki hiç hasar almamış, ertesi gün bir pasta cila çizik bile yok...

Fordu seviyorum ben ya...

Power shift çıktığı gün focus'um satılıktır arkadaşlar, s60'ın fiyatı o tarihlerde çok abarmamış olursa cmax alıyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

C-Max Titanium 1.6i EcoBoost 180PS

:blink:

Evet iştah açıcı görünüyor ama 55 e dizel alınır şu an. 50 nin altında olması lazım rakamsal olarak. Düz motor olursa, yakıt çok sıkıntı olursa LPG takar hallederim diye düşünüyorum. Gerçi düzlerinde sadece trend donanımı var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

01/08/12 de cmax titanyum x pak.+ot.park sistemli aracımı teslim aldım.Daha önce 2008 cmax vardı onu satıp Toyota Verso aldım ve tekrar özüme geri dondüm .yeni arabama ilgili değerlendirme yapıp alma arefesinde olanları bilgilendirmek istedim.

Wolksvagenin sloganı var ya Das auto ' gercekten yeni cmaxa çok uyuyor gercekten bu sefer Ford müthiş bir araç yapmış.Eskisine kıyasla daha az ses var performans benzer,kokpit harika ,direksiyon müthiş ötesi ,içeride kullanılan malzeme kaliteli, yeni özelliklerden bixenon far,far yıkama,otomatik bagaj kapağı ,hele bir otomatik park var süper olmuş.

1500 km yol yaptım çok keyif aldım konfor sürüş keyfi ve performans çok güzeldi 120 km cruise ile gittim 6,4 yakıt ort. Oldu.Toyota versonun bence çok çok üstünde bir araç (ic mekan görüntüsü ve estetiği ,sürüş keyfi,performansı ,malzeme kalitesi,konforu çok çok üstün bence.

Performans kıyaslamasına bir ornek verecek olursam 6.vites de cruise de 120 km hızla giderken rampada versonun gücü yetmediği için hız düşüp cruise devre dısı kalırdı cmaxda hiçbir sorun yok zorlanmadan ve hızında hiçbir düşüş olmadan 6.vites de herturlu rampada gidiyor.

Farkettigim tek sorun 1. Vites gercekten çok zayıf kalmış cmaxda onun dışındaki hersey çok güzel

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

01/08/12 de cmax titanyum x pak.+ot.park sistemli aracımı teslim aldım.Daha önce 2008 cmax vardı onu satıp Toyota Verso aldım ve tekrar özüme geri dondüm .yeni arabama ilgili değerlendirme yapıp alma arefesinde olanları bilgilendirmek istedim.

Wolksvagenin sloganı var ya Das auto ' gercekten yeni cmaxa çok uyuyor gercekten bu sefer Ford müthiş bir araç yapmış.Eskisine kıyasla daha az ses var performans benzer,kokpit harika ,direksiyon müthiş ötesi ,içeride kullanılan malzeme kaliteli, yeni özelliklerden bixenon far,far yıkama,otomatik bagaj kapağı ,hele bir otomatik park var süper olmuş.

1500 km yol yaptım çok keyif aldım konfor sürüş keyfi ve performans çok güzeldi 120 km cruise ile gittim 6,4 yakıt ort. Oldu.Toyota versonun bence çok çok üstünde bir araç (ic mekan görüntüsü ve estetiği ,sürüş keyfi,performansı ,malzeme kalitesi,konforu çok çok üstün bence.

Performans kıyaslamasına bir ornek verecek olursam 6.vites de cruise de 120 km hızla giderken rampada versonun gücü yetmediği için hız düşüp cruise devre dısı kalırdı cmaxda hiçbir sorun yok zorlanmadan ve hızında hiçbir düşüş olmadan 6.vites de herturlu rampada gidiyor.

Farkettigim tek sorun 1. Vites gercekten çok zayıf kalmış cmaxda onun dışındaki hersey çok güzel

Hayırlı uğurlu olsun Murat bey, ben de cmax titanyumx paket almak istiyorum aracı çok beğendim

1-Kapılardaki plastik malzeme kalitesi biraz düşük gibi sanki aynı 2010öncesi focuslar gibi.

2-Bir de yeni focusun kapısının ağırlığı ile cmax'ın kapısının ağırlığı arasında bayaa fark var gibi geldi focus3 kalite olarak daha üst seviyede gibi geldi siz ne düşünüyorsunuz?

3- 2010 model focus titanyumum var araç kabine aşırı ses alıyor muadillerine göre bu araçta da içeri ses alma aşırı tıkırtı yapma gibi şeyler mevcut mu?

4- son olarak fiyat olarak kaça aldınız?

kazasız belasız iyi günlerde kullanın

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.