Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni 2015 Mondeo 1.6 Tdci Titanium incelemesi & Sohbeti

Burhan Bakar

Önerilen Mesajlar

İnce stepne,farklı renk koltuk döşeme,jant seçenekleri,hayalet ekran üzerinde daha fazla oynama imkanı(tabi bu üretimde eklenmeli),kokpit farklı renk seçeneği,sadece gündüz led paketi(opsiyon paketleri çok geniş küçültülmeli),tek başına kör nokta uyarı(buda komple tekno pakette alınıyor bildiğiniz gibi),tek başına anahtarsız giriş,henüz temin edemediğim bagaj havuzu ve 3d paspas(malesef Kaan abinin söylediği istediğimden değilmiş),belki bikaç şey daha...Tabi bunların bir kısmı birçok marka için geçerli ama çok zor şeyler değil bunlar

Yani donanım için dediniz.

Ben mesela öyle anlamamıştım :) Kişiselleştirme bu tür konu değerlendirmesinde atıyorum; konsol haketi, koltuk seçenekleri vb şeyler anlamına geliyor genelde mesele hb ve sw karoser içinde kedi köpek geçiş engelleyici fileler şu bu.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

burhan bey'in eksik gördüğü donanımlara ek olarak, bagaj kapağında bulunan bir düğme ile bagajın kapanabilmesi, dokunmatik ekranı ayrıca bir butonla kontrol edebilmek(mouse pad veya mazda 3 deki gibi), elektrikli koltuklar, arka led farlar sw'daki gibi olmalı, dur kalk özellikli adaptive hız sabitleyici, ısıtmalı ve havalandırmalı ön koltuklar, arka spoiler, panoramik açılır cam tavan(sedan için), ön kol dayamanın focusdaki gibi kayar olması, 360 derece kamera sistemi aklıma gelenler. donanım olarak çok eksikleri var bence yeni mondeo nun. kişiselleştirme daha genişletilmeli ve genelden özele inilmeli..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

panoramik açılır cam tavan(sedan için)

Şuan donanım seçimi çok karışık, panoramik cam tavan sadece HB için var, HB araçlarda dizel seçeneği yok falan filan :) bu Mondeo'yu almak istiyorum ama sanırım yıl sonuna doğru Euro6 olanlardan alırım Ecoboost'un yakıt tüketimi bu seviyelerde yani Euro5 ile sıkıntı olur ayrıca belki yıl sonuna doğru  HB için dizel seçeneği gelir,  kimbilir belki şu karşı dağlarda bir 1.5 TDCi otomatik HB Mondeo vardır :D  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup hocam hem senin kadar hızlı değilim hemde bildirim ayarlarım uygun değil anladığım kadarıyla,konuya yapılan yorumlara bildirim gelmiyor,bu yüzden yorumunuzu yeni gördüm kusura bakmayın,başka sayfada paylaştım ama sizede cevap vereyim(gerçi sizin gözünüzden kaçmaz ama :))

Şuan araç 1.100 km yi geçmiş durumda :sofeer:

Tasarım 10/10

Konfor 9/10

Rüzgar sesi 9/10

Lastik sesi 8/10

Motor sesi 8/10

Tüketim 8/10 (şuan 6.5 lt,genelde performanslı kullanım test aracı gibi)

Direksiyon 6/10

Sürüş keyfi 8/10

Malzeme 8/10

İşçilik 8/10

Ses sistemi 9/10

Donanım 8/10

Kişiselleştirme 4/10

Ekran kullanımı 6/10

Performans 7/10

Arka yaşam 8/10

Bagaj 6/10

Yol tutuş 9/10

NOT:Cem abi kızar belki ama tüketim için şunu söyleyim,her fırsatta araç max hıza ulaşılmaya çalışıldı ama henüz uzun soluklu bir düzlük bulamadım ve son hız olarak ibrede 220 görüldü(yokuş aşağı,ilginç yinede beklemezdim),hevesimi almadım henüz sonra yavaşlayacağım :)

direksiyona 6/10demisiniz düşük puan olmuş biraz ben test ettim yeni mondiyi direksiyon gayet güzel 9/10 verirdim ben :) bagajida ince stepne ile 8/10 yaparız :) tuketimde pperformansli kullanıma göre cok iyi bence onada 9/10 verirdim çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çağlar Hocam diğer görüşlerinize katılmakla beraber yüksek hızlarda direksiyonun hisli olması benim için önemli bir unsur yoksa 100 km altı hızlar için 10 bile verebilirim,ayrıca bir haftadır kutsal topraklardayım(Adana) vede kuzu 2500 civarı oldu,ort tüketim 6.3,selamlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çağlar Hocam diğer görüşlerinize katılmakla beraber yüksek hızlarda direksiyonun hisli olması benim için önemli bir unsur yoksa 100 km altı hızlar için 10 bile verebilirim,ayrıca bir haftadır kutsal topraklardayım(Adana) vede kuzu 2500 civarı oldu,ort tüketim 6.3,selamlar

valla ben direksiyonu çok begendim yüksek hizlardada test rtme imkanım oldu hoşuma gitti .zaten fordun tüm modellerinin direksiyonu on numara
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...

Malumunuz okuyanlar bilir tatildeydim,arkasından Ankara da eğitim derken 1 aydır takibi sınırlı bir şekilde takipteyim forumu,kuzu 4.300 km oldu bu arada genel ortalamam performanslı iç-dış karışık 5.8

Nasıl kuzu uzun yolda?On numero

Adanada ki ford bayilerine gittim,nasıl bu kuzunun satışları?Üüüüüüüüffffff,zaten ford bayilerine giderseniz arkadaşların kaba et rakımlarının yükselmesinden anlarsınız yani sözde değil özde satış yapıyor adamlar ama bir eleştiri getirelim ki,daha önce vw bahsi açılınca eleştirdikleri malum bekleme durumuyla pek bir övünüyorlar,demek ki iyi birşey bu bekleme olayı  :hmm:

Navigasyon?Pek bir güzel,önceki aracımda Garmin vardı,bu daha güzel fakat 2 yılı aşkın süredir kullandığım yolu arazi olarak gösterdi iyi mi  :hıh:  değil,neyse güncellenirmi diye iletişime geçtik,cik dediler,yokmuş,wirelesste de yok henüz,bakcez bakalım

Taktın kardeşim sende havuza???Yok kardeşim ne bagaj havuzu,nede havuzlu paspas

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.