Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

F3 Balata Hakkında

Mehmet oktay

Soru

Merhaba Yağ ve filtre için aracımı servise götürmeyi düşünüyorum.  47.000 km de aracımın balataları da gözden geçirilecek sanırım. Serviste oldu bittiye getirilmek istemiyorum. Şuan aracımla biraz hızlı giderken sert fren yaparsam durmaya yakın yüksek bir uğultu sesi oluyor. Bu ses normal mi acaba. Yoksa balatanın ömrü hakkında uyarı mı sayılır. 

Forumda balata hakkında biraz bilgi sahibi oldum. Servislerde 650 TL civarında fiyat veriliyormuş. Ama orjinal parçayı kendin alıp taktırırsan yarı fiyatını geçmiyor. Birde bu balatalar her yerde değiştirilir mi? Hassas bir işlemi var mı? Tokatta bir tamirciye taktıracağım sonuçta.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Lütfen bundan sonra bilgi aldığınız başlıklardan soru sormaya devam ediniz. Şimdilik kapatmadım konuyu özen gösterirseniz sevinirim. Yanıtınızı aldıktan sonra ilgili yerleye taşıyacağız mesajları.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba Yağ ve filtre için aracımı servise götürmeyi düşünüyorum.  47.000 km de aracımın balataları da gözden geçirilecek sanırım. Serviste oldu bittiye getirilmek istemiyorum. Şuan aracımla biraz hızlı giderken sert fren yaparsam durmaya yakın yüksek bir uğultu sesi oluyor. Bu ses normal mi acaba. Yoksa balatanın ömrü hakkında uyarı mı sayılır. 

Forumda balata hakkında biraz bilgi sahibi oldum. Servislerde 650 TL civarında fiyat veriliyormuş. Ama orjinal parçayı kendin alıp taktırırsan yarı fiyatını geçmiyor. Birde bu balatalar her yerde değiştirilir mi? Hassas bir işlemi var mı? Tokatta bir tamirciye taktıracağım sonuçta.

Kullanım tarzına göre değişmekle beraber F3'te özellikle ön balataların ömrü 40-45.000 km civarında, uğultu sesi de ömrünü tamamladığının göstergesi.

Biraz daha böyle kullanırsanız disklerle birlikte değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Orijinal balata kullandıktan sonra herhangi bir iyi usta balataları değiştirebilir. Özellik arz eden bir durum yok.

ER-OL'dan balataları getirtip güvenilir bir ustaya taktırabilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Internette orijinal balata 150 tl civarı motorcraft ,70 tl ye falan baska markalar da var serviste 350 tl dediler aynı balataya tabi servisten servise değişiyor...Ben dışardan aldım serviste değiştirdim ,dışarda da değiştirebilirsiniz basit bir işlem fazla sürmüyor...Ben işçiliğe 20 tl verdim parçayı dışardan temin ettim...Aracın garantisi bitmese bile orijinal parçayı alin serviste degistirin ,servis garanti dışı olur aracınız derse dışarda degistirin kimsenin haberi olmaz balatanin değiştiğinden

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.