Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Volvo S60 İncelemesi & Yorumlarım

Bora A.

Önerilen Mesajlar

Valla Ogünüm bende kendime çok yakıştırdım; hem ağır hem spor.

Tam karizma yahu; oysaki ben Arkas otoya mazda 3 fiyatı sormak için uğramıştım; Arkas bırakmış Mazda'yı bu arada.Ne sıfırı ne ikinci elinde hareket yok dediler.

Mazda3 bakıyorsanız S40 belki ilginizi çeker dedi kız, istemem S40 dedim.

Baktım S60 var dayanamadım gelmişken içine bineyim dedim.Bindim inmek istemedim :)

Evet yeni üyemiz gelmeden masrafları başladı bakalım; haftasonu odası gelecek nasipse.

Kapıda elimdeki S60 katoloğunu gören eşimin ilk lafı şimdi olmaz oldu zaten :)

1- Yakup la bindiğimde benim de ilk dikkatimi çeken koltuklarının rahatlığı ve iç mekanın ferahlığıydı, benzer şekilde testlerde de C, 3 serisi ve A4 e göre yalıtım konusunda önde, sarsıntı konforu olarak C ile eşdeğer seviyedeydi, F III le nasıl kıyasladığınızı anlamadım ama latife olarak neden olmasın.

2- Acı gerçeği daha fazla heveslenmeden birinin söylemesi lazımdı :)

Ama doktorumla sana yakıştırdığım bir model olduğunu daha önce de söylemiştim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hakikaten Aydın,hiç böyle düşünmemiştim.

Sırada ki adım için kafam karışırsa sana sorarım artık :)

Hemen söyliyim sana; Volvo işini hallettikten sonra bir dükkan :)

Tolgacım burada yazdığımız S60 konularını ben dün bizim S60 başlığına yazmıştım orada Bora'nın FIII karşılaştırması vardı.

Konu burada olunca havada kaldı biraz; bunları oraya taşıyım ben bir ara.

40 bin krediye ayda 900 TL geri ödeme dedi.

Almasına alırım ama çok zamansız şuanda :)

Neyse takip edeceğim; S60 mondiyi ikinci sıraya itti listemde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bora senin S60 konuna ilave neredeyse 1 sayfa yazdım dün akşam; resimler falan ekledim.Bir yeri düzeltmek için silme tuşuna bastım önceki sayfalara gitti, yazıda gitti.

S60 konusunda yazdıklarına katılıyorum ama verdiği kalite hissi çok çok ötede; bana kalırsa bir FIII ile kesinlikle kıyaslanmayacak bir araç.Zaten sınıf olarakta kıyaslanamaz mondiye bakmak gerek.

Eridim bittim ben S60'a dışarıdan zaten çok beğeniyordum, içine de bayıldım yani.

Test sürüşüne gelin dediler; gidip kullanmakta istiyorum ama alamayacağım birşeye de heveslenmek istmiyorum, evin kredisi bitsin istiyorum.

Beyaz baz donanım+körnokta sistemli+ birşeyler daha söyledi kız koca bir donanım listesi verdi 79.500 fiyat 1.6 TDCI 115 hp.

Biraz daha pazarlık yaparız dedi.Tahminim 77.500 e bitecek.

s60rearwhite.gif

Arkadaşım en üst donanımının bir altını aldı.Aldığı ilk andan sonra galeriden ben çıkarttım arabayı,15 km sürdüm,sonrasında da sürdüm...Focus 3 den öyle aman aman daha iyi bir sürüş keyfi alamadım,yok öyle bir fark...Ayrıca iç dizayn olarak focus 3 ,bu arabaya 10 basar...çok minimalist ve sade bir iç konsol,zevksiz göstergeler..Dış tasarım olarak da bence çok tipsiz,biraz arkası güzel o kadar...Ben bu arabayı sevmedim ,teknoloji olarak da Focus 3 le neredeyse Yüzde 90 ortak parçalar kullanılmış,zaten Focus 3 platformu üzerine imal edilmiş...Bu arabaya Focus 3 dururken o kadar para vermem...Benim arabam buna 10 basar...Focus 3 ü çok küçümsüyorsunuz arkadaşlar...Bu arabayı da çok abartıyorsunuz....Focus 3 ü s60 la kıyaslamamak lazım doğru,çünkü s60 Focus 3 den daha iyi değil..Focus 3 ü daha iyi bir arabayla kıyaslamamak lazım..Daha iyisi de Yeni Mondeo olur ancak.... :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım en üst donanımının bir altını aldı.Aldığı ilk andan sonra galeriden ben çıkarttım arabayı,15 km sürdüm,sonrasında da sürdüm...Focus 3 den öyle aman aman daha iyi bir sürüş keyfi alamadım,yok öyle bir fark...Ayrıca iç dizayn olarak focus 3 ,bu arabaya 10 basar...çok minimalist ve sade bir iç konsol,zevksiz göstergeler..Dış tasarım olarak da bence çok tipsiz,biraz arkası güzel o kadar...Ben bu arabayı sevmedim ,teknoloji olarak da Focus 3 le neredeyse Yüzde 90 ortak parçalar kullanılmış,zaten Focus 3 platformu üzerine imal edilmiş...Bu arabaya Focus 3 dururken o kadar para vermem...Benim arabam buna 10 basar...Focus 3 ü çok küçümsüyorsunuz arkadaşlar...Bu arabayı da çok abartıyorsunuz....Focus 3 ü s60 la kıyaslamamak lazım doğru,çünkü s60 Focus 3 den daha iyi değil..Focus 3 ü daha iyi bir arabayla kıyaslamamak lazım..Daha iyisi de Yeni Mondeo olur ancak.... :yeah:

abi içini ve sürüşünü, mekaniğini bilemem hiç binmedim ama dışı itibariyle s60'ın focus 3'ten biraz daha yakışıklı ve karizmatik olduğunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bora abi yorumun focus 3 için fazla iyimser kalmış bence,tamam focus 3 kötü araba deği ama bi S60 da hiç değil,dış tasarım olarak volvoda bitek önde içte laşan farlar hoşuma gitmedi,iç mekan olarak volvo gayet şık ve alımlı duruyor kalite farkı öne çıkıyor.Bence focusla kıyaslamamak lazım her iki aracada haksızlık olur.Volvonun rakibi mondeo dur ve şuanki mondeonunda hiç şansı yoktur diye düşünüyorum ,2013 mondeo zorlayabilir belki ama oda zorlamakla yetinmek durumunda kalcaktır diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Boracım burada birazda zevkler devreye giriyor; sana hoş gözükmeyen gösterge paneli bana sadelikle modernizm'i çok güzel birleştirip sunmuş gibi geldi ve beğendim.Aracın dış tasarımıda kişiden kişiye değişir.Bana göre muhteşem; hem arkası hemde önü çok güzel.

Bu aracı FIII le karşılaştırmak biraz insafsızlık olur gibi; ve zaten Focus III platformu değil mondeo platformu üzerinde duran bir araç.

Şunu tekrar söyliyim direksiyonuna oturduğum an kalite hissi her yerdeydi; ergonomik kusur orta konsoldaki havalandırma; ancak elektrikli ısıtıcının aracın her yerine hava akışı sağlaması için ortaya konmak durumunda kalınmış.

Ancak binerken inerken dizlerimi nereme alacağımı düşünmedim; yada ön konsol ok gibi üzerine doğru gelmeye çalışmadı.

Dediğim gibi ben zaten ilk günden beri dışarıdan çok beğeniyorum, dün gördüm ve içinide çok beğendim.

Bana göre FIII le kıyaslanmaz bir araç.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Boracım burada birazda zevkler devreye giriyor; sana hoş gözükmeyen gösterge paneli bana sadelikle modernizm'i çok güzel birleştirip sunmuş gibi geldi ve beğendim.Aracın dış tasarımıda kişiden kişiye değişir.Bana göre muhteşem; hem arkası hemde önü çok güzel.

Bu aracı FIII le karşılaştırmak biraz insafsızlık olur gibi; ve zaten Focus III platformu değil mondeo platformu üzerinde duran bir araç.

Şunu tekrar söyliyim direksiyonuna oturduğum an kalite hissi her yerdeydi; ergonomik kusur orta konsoldaki havalandırma; ancak elektrikli ısıtıcının aracın her yerine hava akışı sağlaması için ortaya konmak durumunda kalınmış.

Ancak binerken inerken dizlerimi nereme alacağımı düşünmedim; yada ön konsol ok gibi üzerine doğru gelmeye çalışmadı.

Dediğim gibi ben zaten ilk günden beri dışarıdan çok beğeniyorum, dün gördüm ve içinide çok beğendim.

Bana göre FIII le kıyaslanmaz bir araç.

Valla S60 alan arkadaş kaç kez dedi gel seninkiyle kafa kafaya değişelim diye ı-ıh dedim...Sevmedim ben S60 ı...Emin olun sevmiş olsaydım,70 Bine Focus alacağıma gider 95 Bine S60 alırdım..Araba konusunda limitim yoktur....Ben Focus 3 ü beğendim ve aldım..Hiçte pişman değilim...Verdiğim parayı da kuruşuna kadar hakediyor...S60 ın arkası Focus 3 den dar,bagajı stepnesiz haliyle bile küçük...Efendim kalite hissiymiş,cart curt..Fazla kalite hissi de iyi diildir,masraf çıkartır..Focusun ön konsolu en başta üzerine geliyor hissi verebilir ama sonrasında alışıyorsun,sanki her tarafını sarmalıyormuş gibi hissediyorsun...

Bu arada beni focusmania ile tiye alan arkadaşların(onlar kendini bilir) ,focusu bırak bir arabaları bilem yok....O yüzden vız gelir tırıs gider..Hahahaha.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.