Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Volvo S60 İncelemesi & Yorumlarım

Bora A.

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar,yakın arkdaşımın 15-20 Gün önce aldığı Volvo S 60 ı yavaştan mıncıklamaya başladım..İlk izlenimlerimi .....da yazdım ,buraya da fotoları ve videoları koyacağım...

İlgili Konudan Notlarım;

1- Advantege Pakette bile Yokuş Kalkış Destek sistemi yok

2-Zırt Pırt devreye giren Start-Stop adamı araba kullanmaktan soğutuyo.E-Drive denilen Start-Stopu sadece bir düğmyle devre dışı bırakabiliyorsunuz ama aracı her yeniden çalıştırdığınızda yeniden devreye giriyor ve hakikaten çok sinir bozucu bir özellik,özellikle şehir içi terafiğinde çok kahredici oluyor....

3- 17 İnç Jant varsa yandınız,acayip sert süspansiyonu var,birde 17 İnç,resmen kanguru gibisiniz

4- Vitesler çok kemikli ve zor geçiyor

5-Direksiyon keyifsiz ve sert..

6-Arka yan ve arka cam koyulaştırılmış diil

7-Stepne yok

8-Arka koltuklar acayip dar

9-Multimedya sistemi çok krışık ve kullanışssız

10-Sunroofun açılması ve kapatılması için yaptıkları düğme çok kötü...

11-Elektronik fren var ve yokuş destek sistemi de olmadığından rampalarda geriye kaçışta panik olmak riski çok yüksek,çünküüüüü...

12-çünkü 1.6 Dizel motor bu kasayı alt devirlerde çok zor çekiyor

13- Ses sistemi o kadarda ahım şahım diil,benim Focusumdaki ses sistemi daha iyi valla...

14- Uzaktan kumandayla camları açabiliyosunuz ama sunroofu açamıyosunuz

15- Kol dayama çok geride....

Resimler;

thumb-129329.jpg

thumb-129330.jpg

thumb-129332.jpg

thumb-129333.jpg

thumb-129334.jpg

thumb-129335.jpg

thumb-129331.jpg

thumb-129383.jpg

YkP CgTy tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bora abi başlığı düzelttim..

Buarada hatırlatma yapmak istiyorum..Konu açarken konu başlığı altında TAG (ETİKET) sistemi bulunmakta artık eskisi gibi açıklama olayı bitti, yani etiketlediğimiz şeyler bu konu da atıyorum s60,inceleme gibi olmalı..Google aramalarında bu şekilde çıkacak..

Konuya gelince, İnceleme yazılarını da buraya kopyalayacağım iki yerde de olsun..zararı olmaz sanırım ?

Eline sağlık Teşekkür Ederiz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Paylaşım için teşekkürler.

Premium sorusuna gelince; Volvo dünyanın en az ölümlü kaza istatistiğine sahip araçlarını üreten, ileri güvenlik teknolojilerine sahip modellere üreten ve standart üzeri üretim kalitesiyle premium bir markadır, üretim sahası kadar güvenlik araştırma geliştirme test alanına sahip oluşuyla da farklıdır.

Bu aracın premium model olmaması için belkide tek psikolojik neden bir Ford şasesi kullanması ve bunu fiyatlarına yansıtabilmesi, onu da ince ayarlarla değiştirerek konfor / sürüş kalitesi konusunda optimum hale getiriyor zaten.

Ayrıca S60 ın 2.0 dizeli Almanya da yapılan karşılaşmada rakipleri C220 CDI, 320D ve A4 2.0TDI arasından 320D ile aynı puanı alarak birinci olmuştur, sürüş limitleri çok yüksek olmasına rağmen Mercedes in C serisiyle aynı konforda olması ve hatta rüzgar gürültüsünde daha başarılı olmasıyla dikkatleri çekmiştir.

Testte tek eleştirilen konu direksiyonun aracın geneline uymayan hissizliği olmuştur, bunun dışında bu test ve diğer testlere göre S60 premium sınıfın önde gelen modellerini çok rahatszı edecek yeni bir premiumdur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben S 60 ın dışının ne kadar güzelse, içinin o kadar kötü olduğunu düşünüyorum. Hele o ortadaki havalandırmalar yok mu. biri bir yerde, biri başka bir yerde. çok çirkin olmuş. Ama kalite konusunda bişey diyemem tabi. o da ayrı bir şey. "VOLVO" ismi bile ne kadar sağlam değil mi ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

S 60 da beğendiğim tek yer yan profil ve arka led ışıklar...İnanın benim focusum çok daha güzel iç dizayn anlamında....İçte bir tek ortadaki ekranı beğendim ama o da göz seviyesinin altında kaldığı için sürüş sırasında o ekranda birşey takip etmek veya bir ayar yapmak mümkün diil...Kol dayama içind usb girişi oması da hoşuma gitti..ümit kardeşin dediği gibi orta havalandırmaların konumlandırılması ve yerleri absürd olmuş....Arkadaki havalandırmaların b sütununa konulması da güzel bir özellik..Kaliteye falan bişey dediğim yok..Ama hrşey kalite diil bence..Estetik iç dizayn ve dış karizma olarak Benim 70 BİN TL.lik Focus 3 üm 120 BİN TL.lik S60 dan aşağı kalmıyor..S 60 da motor kaputu Amortisörlü,güzel bir özellik...Motorun çalışması sessiz,içeri hiç ses almıyor,deri döşemeler çok güzel,arka cam önleride dahil tüm iç plastik aksam yumuşak türden...ön görüntü ise hiç beğenmdiğim tipte..Gündüz ledleri farların içine değil dışına ayrı konulmuş,anlamsız ve biçimsiz...Sis farı yok,neymiş emisyonu arttırıyormuş...Beğenmedim önden duruşunu....İç ortam aydınlatması led ama ambiyans aydınlatma focustan daha iyi diil...Focusu s60 la kıyaslar hale gelmiiz farketmeden yahu...Focusun geldiği seviyelere bak.... :)

Bora A. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arka cam önündeki plastiğin kalitesinden bahsetmişsiniz ya, ben onu değil de arka kapı içleri de deri olsaymış bizim Focuslarda süper olacakmış. En çok ona bozuldum. Bir de anahtarsız giriş olsa aaahhh aaahhh. Fiesta reklamlarını izledikçe delirmemek elde değil. :)

ÜmitVaysaloğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Resimler ve inceleme için teşekkür ederim.Malum bu araç benim için özel !

İnsan bir araca bindiğinde içinden "işte bu,hayallerimin otomobili,bunu almalıyım" der ya,

İşte ben bu aracın sürücü koltuğuna oturduğumda bunları geçirdim aklımdan.

Tabi benim araç almama henüz uzun bir süre var.Eğer O gün geldiğinde S60'tan daha çok heyecanlandıran bir alternatif olmazsa Volvo'lanacağım.

Volvo ile Ford'u marka imajı ve toplam kalite unsurlarında kıyaslamak hata olur ! Zira kaliteyi ucuza mal etmek diye birşey külliyen yalan ! Aksi olsa daha da kaliteli hale gelen F III selefi ile benzer fiyatlarda olurdu !

Anlayacağınız ne kadar ekmek o kadar köfte !

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında f2 ile f3 avrupa'da aynı fiyat ama malum f2 bize gelirlen baya bi eksik donanımlı oluyordu ama bu değil ki baz donanım da böyle pahalı olmalı..

Otosan ve diğer tr araç ithalatcıları pahalı satıyor araçları..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçen biri Onno ustaya "neden 115Hp lik Tdci 180Hp lik Ecoboost tan daha pahalı" diye sormuş Onno usta kem küm edip "Otosan döşüyor da ondan" diyememiş :)

Dizel motorlar yüksek basınca dayanıklı olmaları için yüksek kaliteli metallerden üretilirler bu da fiyatlarına yansır, bu yüzden 1.6 Tdci 109Hp lik motor 1.6 115Hp lik motordan 2-3.000 lira daha pahalıydı -başlarda- sonra baktılar millet dizel alıyor bu makas 10.000 liraya kadar açıldı, hatta en ileri teknolojilerin kullanıldığı 1.6 182Hp lik yeni nesil Ecoboost tan bile daha pahalı (yok artık Lebron James!)115Hp lik Tdci, kaldıki Tdci yeni bir motor bile değil ..

Ama ne yaparsın, ağanın eli tutulmaz dizel Focus alacaksak Koç ne derse onu ödemek zorundayız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilmeyenler için AB fiyatlarını verelim :) Otosan ve Türk mantığı kazığını görelim..Tüm firmalar böyle dikkatli incelendiğinde..Dizel satışları son yıllarda rekor sayıyla artınca tabi :blink: insanlar dizel olsunda neolursa olsun demeye başladı..

1,6 l Duratec Ti-VCT, 92 kW (125 PS) 22.600 ( Fark + 2.100 )

1,6 l EcoBoost, 134 kW (182 PS) 24.850 ( Fark - 150 )

1,6 l Duratorq TDCi, 85 kW (115 PS) 24.700

2.100 €, bu fark'a ötv kdv vs'de eklenecek... ortalama FARK 5- 5.5 bin TL kabul edilebilir..Yani fazladan 4 bin TL fazla ücret istiyorlar.

Dizel alıcılar daha fazla pazarlık yapmalı :)

Türkiye Fiyatları

Titanium 1.6i 125PS 5K 50.200 TL ( Fark + 9.095 TL )

Titanium 1.6i EcoBoost 180PS 5K 55.605 TL ( Fark + 3.690 TL )

Titanium 1.6TDCi 115PS 5K 59.295 TL

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakubum esasen insanlar ortak tepki vs koyabilseler firmalar kıstırıp indirime başlarlar ama bu olmayacağı için ya araba almayacağız ya da söve söve alacağız.

FIII harika bir otomobil, ama dikkat ediyor musun artık kimse Golf için "pahalı" demiyor :dede:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.