Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Cmax Tiatanyum X Kasko

Önerilen Mesajlar

Merhaba 2012 model Titanyum X Cmax sahibiyim..Aracımı geçen hafta alıp bu hafta kasko yapıtırayım dedim sigortacıları gezdim..Aracım X paket ama ruhsatta Titanyum olarak geçiyor Kaskoyu da ruhsata göre yapılar..Allah göstermesin ileride sorun çıkarırmı ?..Sigortacı ısrarla sorun olmaz diyor ama sorun olur diyende var..Sizlerin görüşlerini alıp iptal veya devam kararı alacağım..Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba 2012 model Titanyum X Cmax sahibiyim..Aracımı geçen hafta alıp bu hafta kasko yapıtırayım dedim sigortacıları gezdim..Aracım X paket ama ruhsatta Titanyum olarak geçiyor Kaskoyu da ruhsata göre yapılar..Allah göstermesin ileride sorun çıkarırmı ?..Sigortacı ısrarla sorun olmaz diyor ama sorun olur diyende var..Sizlerin görüşlerini alıp iptal veya devam kararı alacağım..Teşekkürler..

Ruhsatta ve Kaskoda Marka-Model-Yıl geçerlidir, paketlere dikkat edilmez. Sorun yok. İlerdede sorun olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ruhsatta ve Kaskoda Marka-Model-Yıl geçerlidir, paketlere dikkat edilmez. Sorun yok. İlerdede sorun olmaz.

Yani allah göstermesin bir pert söz konusu olduğunda aracımı Titanyum olarak mı yoksa opsiyonlu X paket olarak mı değer görecek..?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yani allah göstermesin bir pert söz konusu olduğunda aracımı Titanyum olarak mı yoksa opsiyonlu X paket olarak mı değer görecek..?

Allah göstermesin, arabanın değeri neyse onun üzerinden işliyor bu işler. Ben pert ettim Tit-X 'di o da. Değerini aldım. Sorun yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Allah göstermesin, arabanın değeri neyse onun üzerinden işliyor bu işler. Ben pert ettim Tit-X 'di o da. Değerini aldım. Sorun yok.

Peki araç önden darbe aldı, her iki farın da komple değişmesi gerekiyor, BiXenon far ödemesini yapacak mı sigorta şirketi?

Nereden belli ne tür far kullandığı? 

Ayrıca aracın değerini alırken listedeki fiyat üzerinden alıyorsunuz, o liste de X paket farkını kapsamıyor, yani bence bir miktar zarar kaçınılmaz. 

Ben de yaptırırken kaskomu özellikle 3500 TL değerinde BiXenon farı eklettim ve o da tabii ki cüzi bir oranda primi yükseltiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim sigortacımda sorun olabilir diyor, x paketi ve otomatik park paketini ayrıca ekliyoruz. Sorun olur diyemem duruma göre bile değişir ama sorun olursa yapacak bişey yok bence sigorta haklı olur.

Evet bu görüşteki insanlarında sayısı az değil.bir çok sigortacı böyle dedi ama sorun olmaz diyende var.Net bir bilgi malasef yok gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet bu görüşteki insanlarında sayısı az değil.bir çok sigortacı böyle dedi ama sorun olmaz diyende var.Net bir bilgi malasef yok gibi.

Net bilgi var, aracın kasko değer listesindeki karşılığı ne ise onu alırsınız, yani şu anda pert olursa 4500 TL eksik alırsınız. 

Haliyle şu anda priminiz de birkaç TL düşüktür.

Aracın tam karşılığını kasko değer listesinden belirleyip ona göre yaptırmanızda yarar var. 

Focus'ta X paket listelenmediği için maddi değeri olan özellikleri ilave ettirmek lazım, ama C-Max X paket olarak listeleniyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Net bilgi var, aracın kasko değer listesindeki karşılığı ne ise onu alırsınız, yani şu anda pert olursa 4500 TL eksik alırsınız. 

Haliyle şu anda priminiz de birkaç TL düşüktür.

Aracın tam karşılığını kasko değer listesinden belirleyip ona göre yaptırmanızda yarar var. 

Focus'ta X paket listelenmediği için maddi değeri olan özellikleri ilave ettirmek lazım, ama C-Max X paket olarak listeleniyor. 

4500 eksiği geçtim ama sizin dediğiniz Önden hasar alırsa çok şey değişir iş 4500 ünde üstünde patlar far yıkama,Bi xenon vs vs

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki araç önden darbe aldı, her iki farın da komple değişmesi gerekiyor, BiXenon far ödemesini yapacak mı sigorta şirketi?

Nereden belli ne tür far kullandığı? 

Ayrıca aracın değerini alırken listedeki fiyat üzerinden alıyorsunuz, o liste de X paket farkını kapsamıyor, yani bence bir miktar zarar kaçınılmaz. 

Ben de yaptırırken kaskomu özellikle 3500 TL değerinde BiXenon farı eklettim ve o da tabii ki cüzi bir oranda primi yükseltiyor.

Arabayı Ford servisine çekersiniz arabanın hangi far kullanıldığını servis zaten bilir ekspere o bilgiyi verir. Biter gider. Arabanın şase numarasında üzerinde takılı tüm donanım var. Servisler hangi donanımın takılı olduğunu biliyor. Eksperide bu yönde yönlendiriyorlar. Sen yetkili servislerden uzak kaldın herhal abi. Senin dediğin zararlar reel olsaydı bende o zararla karşılaşırdım. Arabaya takılan aksesuarın parasını istemiyoruz neticede.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arabayı Ford servisine çekersiniz arabanın hangi far kullanıldığını servis zaten bilir ekspere o bilgiyi verir. Biter gider. Arabanın şase numarasında üzerinde takılı tüm donanım var. Servisler hangi donanımın takılı olduğunu biliyor. Eksperide bu yönde yönlendiriyorlar. Sen yetkili servislerden uzak kaldın herhal abi. Senin dediğin zararlar reel olsaydı bende o zararla karşılaşırdım. Arabaya takılan aksesuarın parasını istemiyoruz neticede.

Ne olur ne olmaz gittim açıklama olarak X paket fabrika çıkışlı eklidir yazdırdım poliçeye ama Sigortacı ısrarla gerek yok şasi numarasından ne var ne yok çıkar dedi..Daha sonra bölge müdürlüğünü telefonda dinletti oda aynı şeyi söyledi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

olay aracın fabrika çıkışlı parçasının olup olmadığı değil neyin sigortalandığı, poliçe senin beyanın ile hazırlanıyor ve bu durum eksik sigorta olarak adlandırılıyor. Sigorta şirketi xenon far benim sigortaladığım araçta yok diyerek ödemeyebilir, çünkü sen xenon farı sigorta yapılan araca ayrıca parasını verip almışsın.

Bu arada cmaxin kaskosu eylülde yenilenirken x paketi, normal kasko bedeline ekleyince toplam araç bedeli saçma yüksek çıkıyordu, o yüzden daha düşük bedelle ekledik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.