Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3'e En Çok Yakışan Jant Modelleri

Önerilen Mesajlar

Diyette de olsa Serdar'ın bindiği araba havada durmaz, bende bile durmuyor!    :kıhkıh:

Replika alıp marka jant yerine takıyorsun, görünüşü daha güzel olabilir ama üzerindekiler daha kalitelidir, elden çıkarma kış lastiğine sakla 

hava durmuyor valla :D sanki basılmış :D

elde tutarımda cem abi kış lastiği takmıyorum ben aracıma mardin iskenderun arası sıkıntı olmuyor diğer yerlere mercedesle gidiyorum onda var kış lastiği

zaten havada olması daha iyi olur altı sürekli saga sola değmez :D

Serdar yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hava durmuyor valla :D sanki basılmış :D

elde tutarımda cem abi kış lastiği takmıyorum ben aracıma mardin iskenderun arası sıkıntı olmuyor diğer yerlere mercedesle gidiyorum onda var kış lastiği

zaten havada olması daha iyi olur altı sürekli saga sola değmez :D

ozaman problem olmaz :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğri oturup doğru konuşmak gerekirse ,

yay + 18 inch jant lastik ile ; ailecek gezilecek bir otomobil olması mümkün değil ... hele 4 kişi bagajlı filan uzun yol yalan olursunuz ...

Böbrek taşı olan varsa onu bilmem onnun için yararlı olabilir :) ...  

maximum 2 kişi ile uzun yol yapabilirsiniz , onuda yanınızdaki hamile veya çok yaşlı değilse ...

yay takmadan 18 jant takarsanız da , araba SUV gibi duruyor ; nedense bana öyle geliyor ...

ufak bir dokunuş için 17 cmax ve 50 yanak lastik ile hiçbir rahatsızlık yaşamadan görüntüyü inceden değiştirebilirsiniz ...

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 yetişkin + bagajlarla ,18+yaylarla rahat edebilecek insan varsada sadece gençler olabilir ...

yay takıldığı zaman olan olayın mantığı esnemeyi yaklaşık %50 oranında düşürdüğüne hemfikirsek , geniş bir aile yapısına sahip kişiler , '' yani bol yüklü '' olan insanlar şehirler arası yollarda hem yayın esneme payını düşürdüğünü + ince yanak lastiğin sertliğinide bildiğimizden ötürü yollarda hissedecekleri sertlik ve zıpalama eylemi rahatsız edebilir ...  

ama bana masaj gibi geliyor ... diğer insanlara nasıl gelir belli olmaz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Burada yeri gelmişken belirteyim modifiye işinde bence hiç kimse tam olarak ne yaptığını bilmiyor.

Mesela benim baştan beri karşı çıktığım şey: Yay sertleşiyorsa mutlaka amortisörün de ona uyumlu olarak değişmesi lazım, yoksa anlamsız hoplama zıplamalar ve özellikle engebeli virajlarda yoldan kopmalar kaçınılmaz olur. yayın tepkimesini yumuşatacak güçte olmalı amortisör.

Bu yüzden süspansiyon modifiyesinde işlevsellik ve performans önemli ise bizim araçlarda "coil-over" kaçınılmaz olur.

İkincisi lastik yanak kalınlığı uzun kasislerde rahatsızlık vermez, yani uzun yolda yüksek hızda fark hissetmeniz zor, ama kısa/küçük engebelerde kendini yaysız dahi ciddi şekilde belli eder, darbe hassasiyeti olanların kaçınması/iki kere düşünmesi gerekir.

Modifiyede kaybetmeden kazanmak olmaz, performans gelirse konfor gider... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhabalar,

link verebiliyor muyuz emin değilim. ancak kural dışı ise mesajı silebilirsiniz.

bu linkteki jantlar sizce nasıl?

focus 3 sedan için düşünüyorum. lastik ebatlarını değiştirmeden, orjinal lastik üzerine bu jantları takıp + olarak belki 3cmlik spor yay kullanabilirim.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-16inc-5x108-ford-focus-oem-jant-takimi-124502149/detay

bu jantın 18 inçi araca çok yakışacakta ne yazıkki 18 inçi yok,bu jant o kadar yakışmıyor 16 inç olduğu için .Style ve trend x teki orijinal jant bu janttan daha güzel duruyor ama bu jantın 18 inçi olsaydı o zaman işte on numara beş yıldız olacaktı :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Siyah jant severim :) Aklima super bisi geldi bu heryerde bulunan ST janti alip parlak siyaha boyatsam ? Nasil olur gece griye ?

Zevk meselesi :) Gece grisi renginde nasıl durur bilemiyorum. Bende mat fümeye boya dedim bu renge boyadı verdi lahanacı usta. Asıl koyu mat bronz çok güzel duruyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

426700_301045083293187_1076196680_n.jpg

Ben bu rengi gösterdim telefondan hemde 3-4 farklı açıdan resimle.Tamam dedi anladım dedi yaparım boyarım dedi neticesi bu :) Ücretinin yarısını verdim istediğim gibi yapmadığı için.Ahı tuttu ilk gün sürttüm biraz kaldırıma alttaki renk çıktı kötü gözüküyor.Yapı marketlerde istediğim rengi buldum.Jantları söküp güzelce boyasını kazıdıktan sonra iki kat astar üç kat boya iki kat vernik atarak bu görüntüyü elde etmek istiyorum. Tabi yayda şart oldu.

http://www.netcarshow.com/ford/2012-focus_st/1280x960/wallpaper_2c.htm

http://www.netcarshow.com/ford/2012-focus_st/1280x960/wallpaper_2f.htm

Fordun bu jant tasarımlarını yapanları tebrik etmek lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.