Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3'e En Çok Yakışan Jant Modelleri

Önerilen Mesajlar

21.06.2016 - 16:20 tarihinde, H. Cenk yazdı:

Siyah jant istiyom ben yaa, OZ den gidiyorsak mesela OZ nin sahibi olduğu Sparco assetto gara 17" bugün görsem alırım ,  o derece :) 

01_assetto-gara-matt-black-jpg%201000x75

Bu jantın distribütorunu aradım. Elde yok, siparişle ekim sonu geliyor. 

Takımı 930€ . 

amerikada tanesi 140 dolara satılan jant nasıl oluyor da bizde 230 € oluyor aklım almıyor. Nakliye desen amerika daha uzak, vergi desen amerikalı gümrük vergisi veriyor biz vermiyoz amerikalı KDV vermiyor biz veriyoruz. Yani yakındır diye düşünüyorum :(  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu jantın distribütorunu aradım. Elde yok, siparişle ekim sonu geliyor. 
Takımı 930€ . 
amerikada tanesi 140 dolara satılan jant nasıl oluyor da bizde 230 € oluyor aklım almıyor. Nakliye desen amerika daha uzak, vergi desen amerikalı gümrük vergisi veriyor biz vermiyoz amerikalı KDV vermiyor biz veriyoruz. Yani yakındır diye düşünüyorum [emoji20]  

Çok güzel jant abi bu. Senin kırmıziyada ayrı güzel olur[emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

06.05.2016 - 18:55 tarihinde, Mustafa Uysal yazdı:

Linkteki yeni ST jantını sordum az önce Remzi bey'e. 16" ve 17" varmış, 18" olsaydı ya... :( 17" de olsa acaba tasarımdan dolayı güzel durur mu yoksa küçük mü kalır bilemedim. Tabi aklım 18" de kaldı. Var mıdır bunu temin edebileceğimiz bir yer bilen?

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-16-5x108-olculerinde-ford-yeni-model-cok-sik-jant-294057918/detay

Çok istemiştim Yeni ST gunmetal 18" jantları... Gelmiş fakat aracımı değiştirdim (Focus 3 TrendX 5K), yeni aracımda sedan olunca artık çok geç... Yakın tarihte geleceğini bilseydim araç değişikliğini bile erteleyebilirdim.. Çok yakışacak mı ondan da emin değilim tabi... Bu modelin 18 inc serisine meraklı arkadaşlar için ilan güncel...

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-express-otomotiv-18-inc-5x108-ford-focus-st-jant-takimi-gunmetal-323558471/detay

Bir de siyah versiyonu varmış:

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-kampanyali-18-5x108-ford-focus-jant-takimi-aklas-jant-lastik-344797605/detay

Mustafa Uysal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30.09.2016 - 21:58 tarihinde, Mustafa Uysal yazdı:

Çok istemiştim Yeni ST gunmetal 18" jantları... Gelmiş fakat aracımı değiştirdim (Focus 3 TrendX 5K), yeni aracımda sedan olunca artık çok geç... Yakın tarihte geleceğini bilseydim araç değişikliğini bile erteleyebilirdim.. Çok yakışacak mı ondan da emin değilim tabi... Bu modelin 18 inc serisine meraklı arkadaşlar için ilan güncel...

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-express-otomotiv-18-inc-5x108-ford-focus-st-jant-takimi-gunmetal-323558471/detay

Bir de siyah versiyonu varmış:

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-kampanyali-18-5x108-ford-focus-jant-takimi-aklas-jant-lastik-344797605/detay

Bu jantların daha önce 17 inc olanını takan arkadaş var mı acaba ? Küçük duruyor mu ? Bandırma'da yaşamaktayım ve yollarımız maalesef yama, çukur ve hız kesiciler ile dolu. Gözüm pek yemiyor 18 inc almaya yolların durumundan dolayı.

17 inc takan arkadaşımız var ise fotoğraf paylaşabilir mi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
5 saat önce, Hasan EKİN yazdı:

4c3a43ae1fcc27df45bddbd23fac3429.jpg
2011 focus Mk3 1.6 EB. 182 tit. X
18 jant takmak istiyorum
CMS bu model b9e69080521324ed45cc093a570c03e6.jpg düşünüyorum
Boş ağırlığı 12.2kg nasıl olur
Oem 18 St jantın boş ağırlığı 13,6kg

Şuradan itibaren okuyun. Bence 12.2 den ağırdır bu jant siz tarttınız mı ? hele 18 lastik de eklenince ciddi ağır olur sanırım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tartmadım, istanbulda bi bayi sahibinden sordum tartmasını istedim.range jantlarından daha iyi olacağı kesin. CMS bu jantı yurt dışında audi mercedes te kullanıyormuş. Oem st jantın ağırlığı 2.0L araba için sorun değilmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

06.10.2016 - 09:11 tarihinde, Semih Bildibay yazdı:

Bu jantların daha önce 17 inc olanını takan arkadaş var mı acaba ? Küçük duruyor mu ? Bandırma'da yaşamaktayım ve yollarımız maalesef yama, çukur ve hız kesiciler ile dolu. Gözüm pek yemiyor 18 inc almaya yolların durumundan dolayı.

17 inc takan arkadaşımız var ise fotoğraf paylaşabilir mi.

@Semih Bildibay bende bir kaç aydır bu jantları araştırıyorum. hatta 1100 liraya buldum taktıracaktım ki kış geldiğini ve evimde hali hazırda kışlık lastiklerimin olduğunu hatırladım. kışlık lastiklerimi aracımın üzerindeki jantlar ile yaz gelmeden de bu jantları alıp 225/45/17r yazlık lastik ile kullanmayı düşünüyorum. çok şık duracağını düşünüyorum tavsiye ederim. birde ikamet ettiğim ve çalıştığım istanbul-beylikdüzü'nde ki kadar hiçbir yerde hız kesici olmayacağını iddia ediyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
18.10.2016 - 20:11 tarihinde, Ercan Gülmez yazdı:

@Semih Bildibay bende bir kaç aydır bu jantları araştırıyorum. hatta 1100 liraya buldum taktıracaktım ki kış geldiğini ve evimde hali hazırda kışlık lastiklerimin olduğunu hatırladım. kışlık lastiklerimi aracımın üzerindeki jantlar ile yaz gelmeden de bu jantları alıp 225/45/17r yazlık lastik ile kullanmayı düşünüyorum. çok şık duracağını düşünüyorum tavsiye ederim. birde ikamet ettiğim ve çalıştığım istanbul-beylikdüzü'nde ki kadar hiçbir yerde hız kesici olmayacağını iddia ediyorum :)

ben bu jantları ve buna uygun 225/45/17r yazlık lastikleri taktım, önümüzdeki haftada kışlıklara geçicem onlarıda 225/45/17 olarak aldım. Volvo jantı olarak geçiyor yanlış hatırlamıyorsam bu jantlar.

20161015_184304.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

cengo.JPG

Bu jantın 17si için CMSye mail attım. Bana kısaca renkli jantların laf olsun diye oraya konduğu (yani o anlama gelen şeyler)

bunları gerçekte bulmanın pek mümkün olmadığı , pek üretilmediği ve başka bir jant seçmem gerektiği mahiyetinde bir cevap yazdılar :( 

Otosanla bir akrabalığı var mıydı bunların :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cengo.JPG

Bu jantın 17si için CMSye mail attım. Bana kısaca renkli jantların laf olsun diye oraya konduğu (yani o anlama gelen şeyler)
bunları gerçekte bulmanın pek mümkün olmadığı , pek üretilmediği ve başka bir jant seçmem gerektiği mahiyetinde bir cevap yazdılar [emoji20] 

Otosanla bir akrabalığı var mıydı bunların [emoji4] 

CMS nin şu modeli var 5x108 18
İstanbulda satılıyor
69ff5ba6594cbf836cfc9b6bd928f90e.jpg
Nasip olursa takacam
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

31 dakika önce, Hasan EKİN yazdı:

CMS nin şu modeli var 5x108 18
İstanbulda satılıyor
69ff5ba6594cbf836cfc9b6bd928f90e.jpg
Nasip olursa takacam

Daha önce yazdım bu lastikçi benim lastikçim. Gittim gördüm 18i güzel ama ben 17 istiyorum :) 17si mat siyah vardı, parlak olsa belki alırdım. Haa bu arada diğer lastikçilere göre biraz pahalıdır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha önce yazdım bu lastikçi benim lastikçim. Gittim gördüm 18i güzel ama ben 17 istiyorum [emoji4] 17si mat siyah vardı, parlak olsa belki alırdım. Haa bu arada diğer lastikçilere göre biraz pahalıdır. 

Bu modelin 17" ni cem hocam kullanıyor sanırsam oda kromlu modeli
18" bu model jant heryerde yok ağırlığı 12.2kg olmalıydı.
17" ağırlığı nedir bilmiyorum
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@H. Cenk "abi neden OEM düşünmüyorsun?" diye soracaktım ki senden gelen "pahalı" cevabını kafamın içinde duyana kadar :)

Bu jantı taktıracaksın ve sonra çok çok çok pişman olacaksın, azıcık seni tanıdıysam buna kalıbımı basarım...

Bak gidelim @Kaan Yagizer abilerin tükkanına "random çay ocağından" random içkilerimizi yudumlayalım, yedek parçaya gidelim, seçelim bir 18" olsun bitsin yahu...Lafa geldi mi 300 Nm torkun var, 18'den aşağı jant mı olurmuş o araca... Hem Kaan abi de taş mı yesin, kapıları mı kemirsin, di mi ama :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.