Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3'e En Çok Yakışan Jant Modelleri

Önerilen Mesajlar

herkese merhaba;

aşağıdaki gibi bir jant buldum almayı düşünüyorum ama araca uygunluğu hakkında çok fazla bilgi sahibi değilim.

offset 40 değeri 17 jantta sorun teşkil edermi? yanı dışa taşma içe girme gibi, bu jant ve lastik ölçüsü aracı yükseltirmi yani düşermem gerekecekmi yay değişimi filan, yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden herkese çok tşkler

MSW 21

8x17"

5x108

offset: 40

lastik pirelli cicurato p7 205 50R 17 almayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bişey sormak istiyorum benim aracımın orjinal jant ölçüsü 15 inç çelik jant takmak istediğimde 16inç yada 17inç mi takmam gerekiyor yoksa orjinal ebat ta çelik jant alıp takılabiliyormu.yani ebat yukseltme 16-17 yapma tamamen görsel olarak araç sahibinin tercihimidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bişey sormak istiyorum benim aracımın orjinal jant ölçüsü 15 inç çelik jant takmak istediğimde 16inç yada 17inç mi takmam gerekiyor yoksa orjinal ebat ta çelik jant alıp takılabiliyormu.yani ebat yukseltme 16-17 yapma tamamen görsel olarak araç sahibinin tercihimidir.

Soruyu anlamadım açıkcası..Düzenlerseniz daha iyi olacak sanki :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Jant genişliği kaç inç oluyor ?

Üstekilerden anlamadım. 7.5 felansa hiç sıkıntı olmaz :yeah:

215/50 R17 ile yoluna devam edersen faydana olacaktır. (Kalibrasyon sorunu yaşamazsın (azcık olacak ama) )

Üstad jant genişliği 8 olarak geçiyor ne gibi bir sorun teşkil eder, gerçi satıcı bir sorun teşkil etmez diyor ama satıcı sonuçta alıpta elimizde patlamasın sonra.

tşkler,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir de düzeltme:

çelik jant preslenmiş saçtan yapılmış basit jantlara verilmesi gereken ad, sizin taktırmak istediğiniz jantlara da "alaşım" jant denmesi gerekiyor (genelde magnezyum-alüminyum alaşımlı olduklarından), maalesef pek çok konuda olduğu gibi bu konuda da esnafın ve ustaların yanlış bilgisi var ve bu hata sürüp gidiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu sabah okuldan bir arkadasim tit-x c-max almis 17 jantli cok hissediyorum kasisleri falan dedi annem falan kullaniyor 17 cok dedi. Bende gel takas edelim senle dedim km.lerimiz nerdeyse ayni lastik modelleride ayni bir sorucak babasina annesine olur derlerse takas edicem uzerine para isterlermi sizce daha buyuk diye ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu sabah okuldan bir arkadasim tit-x c-max almis 17 jantli cok hissediyorum kasisleri falan dedi annem falan kullaniyor 17 cok dedi. Bende gel takas edelim senle dedim km.lerimiz nerdeyse ayni lastik modelleride ayni bir sorucak babasina annesine olur derlerse takas edicem uzerine para isterlermi sizce daha buyuk diye ?

Normalde istemesi lazım ama 3-5 isteyeceğine belki hiç istemez..O jantlar ile satılıyor şuan senin aracın Avrupa'da :)

Bir bayi'de test et sert olmadığını anlarsın :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Normalde istemesi lazım ama 3-5 isteyeceğine belki hiç istemez..O jantlar ile satılıyor şuan senin aracın Avrupa'da :)

Bir bayi'de test et sert olmadığını anlarsın :D

Hadi insallah tamam derse takasa super olur bi rahatsiz edicem cocugu zorlicam biraz

Not: 215 50 17 onun lastik boyutu

Sabri Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.