Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3'e En Çok Yakışan Jant Modelleri

Önerilen Mesajlar

Birde yay var dimi ya unuttum tamammen onu :yeah: Yaysız nasıl olur sizce veya şöyle sorayım ben bu değişimi yaptıktan sonra aracıma bir zarar verir miyim?

Jantla yay arasında bir ilişki yok, yani jant taktırdığınız için yay taktırmanız gerekmiyor.

Yay aracı bir miktar alçaltarak görsel olarak hava katıyor, aynı zamanda hem ağırlık noktasını aşağı çekerek hem de yana yatmayı azaltarak yol tutuşunu bir miktar düzeltebilir.

Buarada servisle konustum 18 janta programlama yapilicak dedi 100 TLymis

Programlamadan kasıt yeni lastik ebadına göre yol bilgisayarı kayıtlarını değiştirmekse (kalibrasyon) bence de çok önemli değil.

Ancak daha önce yazdığım belirsizliğini koruyor, 235/40-18 tam tur dönüşlerde özellikle hendek geçişi vb. lastiği yükseltecek durumlarda sürtme yapabilir.

Bunu herhangi bir servis elemanının da bileceğinden kuşkuluyum. Sormak lazım hiç 18 jantlı fabrika çıkışı araba satmışlar mı ve eğer evetse direksiyon tur sınırlayıcısı var mıymış...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://img2.ressim.n...414_ac-jant-jpg

Bu jant nasıl arkadaşlar. Ben arabayı yakından da gördüm çok güzel durmuş. benim çok hoşuma gitti. Bende F3'üme takıtırmayı düşünüyorum. Fiyat araştırıyorum şuan.

Bence fena değil, ben moda olmuş jantlardan sıkıldığımdandır muhtemelen gözüme hoş göründü.

Ancak ofsetine ve ağırlığına bakmak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben aklımdan şunu geçiyorum,

225/40 R18 nasıl olsa kalibre ettireceksin bu biraz daha alçak olacak ama sürtünmeye engel olabilir..Tur'dan kaybetmezsin..Denemek lazım

Dunlop lastik bu boy; 276,00 TL

Aynen 235 yakit tuketimini ucurur. Adam aradi fotodaki jantin replicasi yokmus :yeah: 17si var dedi (buyuk ihtimal st baska bir jant). Mondeo selective janti yok suan. 17 inc lastigi sordum 430 lira dedi cok ara bir deger oldugu icin az trcih edildigi icin pahaliymis. Soyle 18 aracima yakisacak orjinal gostericek bi jant yok mu ya

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Jantla yay arasında bir ilişki yok, yani jant taktırdığınız için yay taktırmanız gerekmiyor.

Yay aracı bir miktar alçaltarak görsel olarak hava katıyor, aynı zamanda hem ağırlık noktasını aşağı çekerek hem de yana yatmayı azaltarak yol tutuşunu bir miktar düzeltebilir.

Programlamadan kasıt yeni lastik ebadına göre yol bilgisayarı kayıtlarını değiştirmekse (kalibrasyon) bence de çok önemli değil.

Ancak daha önce yazdığım belirsizliğini koruyor, 235/40-18 tam tur dönüşlerde özellikle hendek geçişi vb. lastiği yükseltecek durumlarda sürtme yapabilir.

Bunu herhangi bir servis elemanının da bileceğinden kuşkuluyum. Sormak lazım hiç 18 jantlı fabrika çıkışı araba satmışlar mı ve eğer evetse direksiyon tur sınırlayıcısı var mıymış...

Yay ile ilgili bilgi icin tesekkurler :yeah:

235 yerine Yakupun dedigi gibi 225 yapsak hem surtunme azalir hem genislik azalacagindan surtmede ortadan kalkabilir. Olmasi surten yer plastik bir parca kesilerek duzeltilebilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence fena değil, ben moda olmuş jantlardan sıkıldığımdandır muhtemelen gözüme hoş göründü.

Ancak ofsetine ve ağırlığına bakmak lazım.

ofset ve ağırlık nedir? belki daha önce bu konuda bilgi verilmiştir ama gözüme çarpmadı hiç.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tamamdır ofsetin ne olduğunu öğrendim :)

Ağırlığı da yazmaya gerek yok herhalde değil mi?

Yine de bir not: Fizik kuralları gereği arabanın oynayan kütlesinin oranı oynamayan kütleye göre ne kadar düşük olursa konfor da yol tutuş da o oranda artar.

Alaşım jantalrının kullanılması otomobil yarışlarında bu ilke çerçevesinde hem total hemde oynayan kütle ağırlığını azaltarak performans arttırma çabaları sonucu seri imalata kaymıştır.

Görsel olmanın ötesinde işlevsel faydası olabilmesi için takacağınız jantın üzerindekinden daha hafif olmasını hedeflemek iyi bir öncelik olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-lastik-jant-yeni-ford-focus-janti-16-inc-focus-3-5-108-16-49847726/detay/

Önceki sayfalardada paylaşıldı aynısının 16 replicası var :kıhkıh: Sormak lazım adamlara belki 18 de vardır yada bulabilirler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.sahibinde...49847726/detay/

Önceki sayfalardada paylaşıldı aynısının 16 replicası var :kıhkıh: Sormak lazım adamlara belki 18 de vardır yada bulabilirler.

Yok yusuf bey ben inanın çok araştırdım en azından 17 olsun diye ama yoktur ürtilmiyor dendi bana
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet arkadaşlar focusma önceki konularda da paylaştığım 17'' volvo 5 dilimlik jant aldım nasip olursa yarın taktıracam bu arada lastiklerde de 225 / 45 / 17 94 w karar verdim sizce nasıl malum türkiyemin yollarında beni üzer mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.