Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yeni Focus 1.6 Powershift Hakkında

Barbaros Karaca

Soru

Herkese selamlar. Yaklaşık 10 gün kadar önce 2015 focus 1.6 powershift sedan siparişi verdim. Şubatın 2. Haftası aracın bayiye geleceği söylendi. Ben de bu sureyi bekliyorum şu an. Araç ilk aracım olacak inşallah. Bir kaç gündür forumu inceliyorum. Özellikle powershift şanzıman hakkında çoğu kullanıcıda aynı sorunların meydana geldiğini ve sorunun çözümü konusunda bugüne kadar pek bir ilerleme kaydedilmediğini fark ettim. Size sorum şu: 2015 focuslarda da aynı şanzıman mı kullanıldı? Her hangi bir iyileştirme mevcut mu? Benim bu konuda bilgim olmadığı için siz deneyimli focus kullanıcılarından sorularıma cevap verebilecek olan olursa çok memnun olurum. Açıkçası aracı alıp almamak konusunda kararsız kaldım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

@Barbaros Karaca, çift kavramalı şanzımanlar klasik tork konvertörlülere göre daha verimli ve hızlı, ancak arıza konusunda göreceli riskli.

Bu yine de kullanılmalarına engel değil, süreçte garanti var, endişeli iseniz baştan beş yıla uzatabilirsiniz garantinizi, zaten bu kadar süre içerisinde sorunlu şanzıman kendini belli ediyor.

Forumda yazanlar genelde sorun yaşayanlar ve tüm otomatik araç kullanıcılarını temsil etmiyorlar. Burada edindiğiniz izlenim gerçekçi olmaz.

Arıza açısından endişe etmezdim, ancak düşük torklu motorlarda otomatik şanzıman çok da keyifli bir kullanıma izin vermiyor.

Tabii bütçenizi bilemem ama gelecek yeni modelleri de değerlendirmek isterdim ben olsam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İlgilenip cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. İlk aracım olması sebebi ile biraz heyecanlıyım açıkçası. Aracı alırken garanti suresini 5 yıla uzatmak bana da mantıklı geliyor. Bu araçta bile bütçemi bir miktar aştım o yüzden şu aşamada bütçeyi daha da arttırabilmem söz konusu değil. Araç sadece haftasonları uzun yolda kullanılacak. Şehir içi pek kullanmayacağım. Umarım hayal ettiğim gibi olur

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

çoğu kullanıcıda
bazı kullanıcılar diyelim..  hiçbir sorun yaşamayan kullanıcılar da var.

bu arada aracınız hayırlı uğurlu olsun.. kazasız belasız güzel günlerde kullanın.. teslim aldığınızda "Benim Arabam" bölümünde fotoğraflarını görmek isteriz. 

ancak düşük torklu motorlarda otomatik şanzıman çok da keyifli bir kullanıma izin vermiyor.
buna ise kesinlikle katılıyorum.. atmosferik motor değil de bu vitesi turbo beslemeli bir motor çok keyifli hale getirirdi.. 
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çok teşekkür ederim. Teslim aldığım zaman hem ilk izlenimlerimi hem fotoğraflarını sizlerle paylaşasacağım

Barbaros Bey öncelikle aracınız hayırlı olsun...

Forumdaki sorunlu araçlar gözünüzü korkutmasın. Çünkü şöyle bir teamül var (ki çok doğal bence). İnsanlar bir sorun olunca "hocam bununla karşılaşmış olan başkaları var mı acaba, bu şanzımanı kim eline almış benden başka acaba diye?" gelip forumu araştırıyor. soruyor soruşturuyor, ama bu durumda sorunlu araç sayısı sanki fazlaymış izlenimi yaratıyor. Bir zaman sonra sizde farkedersiniz dikkatli ve sürekli takip ederseniz; sürekli kullanıcılardan powershiti olanların çok azı sorun yaşamış. 

Her yorum gözünüzü korkutmasın yani... Benim aracımda powershift, ağzımın tadıyla biniyorum şuan için allah bozmasın tabi. ama yine de ne yaptım, kendimi garantiye almak adına 5 yıl garanti yaptırdım araca. size de tavsiye ederim, 300-500 TL için allah korusun daha büyük maliyetlerin riskini üzerinizde taşımayın. elektronik alet ne halt edeceği belli olmaz.

güle güle, gönül rahatlığıyla bol bol "S" modda kullanın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Zaman ayırıp yorum yazdığınız için teşekkür ederim Mert bey. Aslında ben konu hakkında bilgim olmadığı için bilenlerin fikirlerini almak istedim. Garanti süresini kesinlikle uzatacağım. Risk almaya gerek yok ne de olsa

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Zaman ayırıp yorum yazdığınız için teşekkür ederim Mert bey. Aslında ben konu hakkında bilgim olmadığı için bilenlerin fikirlerini almak istedim. Garanti süresini kesinlikle uzatacağım. Risk almaya gerek yok ne de olsa

Test sürüşü yaptınız mı araçla?

Bu arada fotoyu bence değiştirin (yüzünüzün net görüneceği şekilde) , Yakup birazdan gelir buralara :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bak şimdi benimde içime Şüphe düştü ps kullanıcısı olarak? Açıkçası ps nin kronik diyebileceğimiz sık Karşılaşılan problemleri neler hiç bir fikrim yok bu konuda bir sorun sıralaması yapabilirmisiniz?

Buraya tıklayarak birkaçı bulunabilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bak şimdi benimde içime Şüphe düştü ps kullanıcısı olarak? Açıkçası ps nin kronik diyebileceğimiz sık Karşılaşılan problemleri neler hiç bir fikrim yok bu konuda bir sorun sıralaması yapabilirmisiniz?

Bulguları detaylı yazmıyorum, varmış gibi hissedebillirsiniz :)

Özetle silkeleme, sarsıntılı çalışma, geçişlerde gecikme, vites arama, ses yapma gibi bulguları olabiliyor.

Problemlere sık karşılaşılan demek ne kadar doğru bilemedim, en azından VW-Audi grubundan az.

Bence kabaca %5 altı gibi.

Yazılım güncelleme, keçe değiştirme, kavrama değiştirme ve komple şanzıman değiştirmeye kadar değişik onarım yöntemleri var.

Endişenin sonu yok, aracınızın keyfini çıkarın, çok tedirginseniz de garantiyi uzatın. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben arıza dan çok haftasonları uzun yolda kullanılacak araç için otomatik şanzıman tercih etmezdim..

tabi zevk meselesi. otomatik farkına manuel alsanız  donanım atlatma veya paket ekletme seçeneklerini değerlendirdiniz mi?

herhalde değerlendirmişsinizdir.. biz satıcılardan daha pirpiriğiz ve hatta bilgili birçok konuda, üreticilerden ise daha düşünceli.

onlar bu sorunlarına rağmen üretip satıyorlar işte..

akrabada 1.6, 105 veya 110 bg PS Bmax var. sorunsuz şu ana kadar 1 yılı geçti sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.