Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Cyclone Wince Erişimi Ve Arayüz Değiştirme

Esen A.

Önerilen Mesajlar

aynen öyle bir türlü anlatamadım oradaki teknik elemana

Bence cyclone merkezi arayıp şubelerinin adresini alıp oraya gidin.Yardımcı olurlar mutlaka.Ayrıca cihazı serviste taktırdıysanız Ford otosan a şikayet edin.Çünkü güncelleme çıktığı anda destek veriliyor.Ankara da olsaydınız hemen yaptırırdık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 2 ay sonra...

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle teşekkür etmek isterim. Focus veya Cyclone sahibi değilim ancak bu konu çok işime yaradı ve ben konu sahibi arkadaşın dosyalarını baz alarak arayüze birkaç ekleme yaptım ve uygulamalar koydum.

İlgilenen arkadaşlar aşağıdaki linkleri kullanabilirler.

Dosyalar

Nasıl yapıldığını izlemek için:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ayrıca unlock olmamış cihazların unlock edilmesi için bir yazılım mevcut.

Detaylar bu sitede mevcut, sorun olması durumunda mesuliyet kabul etmiyorum.

ResidentFlashSDMMC olan 800x480 çözünürlüğe sahip cihazlar için olan uygulamayı ekliyorum.

Buradan indirebilirsiniz

Yapabildikleri;

- unlock wince operating system

- give access to desktop/menus

- install new iphone look interface

- add programs ( office suite, file managers, etc ), games ( even superb flash games ), new drivers and registry settings

- better memory allocation, the system will be more responsive

- allow user to add own registry at boot ( this way the system will keep settings after reboot, this is not possible without the patch )

- allow user to add to new dll in windows folder, to make some applications work or to install new applications, drivers, etc. All extra files added in windows folder will remain after reboot !

- add new and better keyboard, with multilanguage support

- on chinese firmware will install english in almost all menus and windows

- allow user to set his own wallpaper, reboot persistent

- allow user to create new shortcuts on desktop

- install new mp3 player, with excellent skin support

- install new videoplayer, that can play almost all media formats available

- Prepare the system for the internet add-on, WiFi or 3G

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Benim cihaz flac uzantılı müzik dosyalarını oynatamıyor. Acaba bu işi yapabilecek bir player bulma şansımız olabilir mi ya da bilen var mı?

Bulabildiklerim bunlar;

Fortuna MP3 Player (Arayüzü araçta kullanmaya en uygunu bu)
CorePlayer.zip
The Core Pocket Media Player TCPMP.zip

Bunların hiçbirini ben kullanmadım, o yüzden tavsiye edebileceğim yok. Ama Emülatorden kontrol ettim, aralarında en uygunu belirttiğim gibi Fortuna. Düğmeler büyük ve arayüz basit. 

Cyclone arayüz düğmelerini değiştirmeyi biliyor musunuz? Bilmeyenler varsa diye kısaca anlatayım:

1 - Ekranda mevcut olan düğmeyi değiştirmek için (mesela Radyo düğmesi. Nasıl olsa cihaz üzerinde Radyo düğmesi mevcut, bir de ekranda olmasına gerek yok, bence) ekrandaki düğme üzerine basılı tutuyoruz, bir kaç saniye sonra düğmelerin etrafı kesik çizgili kaplanıyor. 
2 - Değiştirmek istediğimiz düğmeye (ya da boş düğmelerden birine) tek basıyoruz, çıkan menüden bu düğmeyi silebilir, yerine başka bir düğme ekleyebilir ya da yaptığınız değişiklikleri eski haline getirebilirsiniz.
3 - Düğmeyi standart Cyclone düğmeleri ile ya da SD/USB/Local'de bulunan bir program ile değiştirebilirsiniz. (Mesela linteki uygulamaların exe dosyaları ile)
4 - İşiniz bittikten sonra kesik çizgiler dışında kalan bir alana dokunursanız işlem tamam.

Kolay gelsin.

Esen A. tarafından düzenlendi
link hatası
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bulabildiklerim bunlar;

Fortuna MP3 Player (Arayüzü araçta kullanmaya en uygunu bu)
CorePlayer.zip
The Core Pocket Media Player TCPMP.zip

Bunların hiçbirini ben kullanmadım, o yüzden tavsiye edebileceğim yok. Ama Emülatorden kontrol ettim, aralarında en uygunu belirttiğim gibi Fortuna. Düğmeler büyük ve arayüz basit. 

Cyclone arayüz düğmelerini değiştirmeyi biliyor musunuz? Bilmeyenler varsa diye kısaca anlatayım:

1 - Ekranda mevcut olan düğmeyi değiştirmek için (mesela Radyo düğmesi. Nasıl olsa cihaz üzerinde Radyo düğmesi mevcut, bir de ekranda olmasına gerek yok, bence) ekrandaki düğme üzerine basılı tutuyoruz, bir kaç saniye sonra düğmelerin etrafı kesik çizgili kaplanıyor. 
2 - Değiştirmek istediğimiz düğmeye (ya da boş düğmelerden birine) tek basıyoruz, çıkan menüden bu düğmeyi silebilir, yerine başka bir düğme ekleyebilir ya da yaptığınız değişiklikleri eski haline getirebilirsiniz.
3 - Düğmeyi standart Cyclone düğmeleri ile ya da SD/USB/Local'de bulunan bir program ile değiştirebilirsiniz. (Mesela linteki uygulamaların exe dosyaları ile)
4 - İşiniz bittikten sonra kesik çizgiler dışında kalan bir alana dokunursanız işlem tamam.

Kolay gelsin.

Bilgi için teşekkürler. Arayüz görüntülerini aradım ancak bulamadım. Arayüz görüntülerini görebileceğim link vs var mıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

mümkünse bişey sormak istiyorum. internette buldugumuz yeni prgoramları (mesela yeni bir radyo programı yada yeni bir müzik player) bunu cihazın içine nasıl gömeriz? 

Şimdiden Teşekkürler...

Nazım Sinan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

mümkünse bişey sormak istiyorum. internette buldugumuz yeni prgoramları (mesela yeni bir radyo programı yada yeni bir müzik player) bunu cihazın içine nasıl gömeriz? 

Şimdiden Teşekkürler...

Cyclone uygulamasının içine gömemezsiniz. Entegre edilir edilmesine ama çok zahmetli bir iş olur, programcılık geçmişi ve çok teknik bilgi gerekir. Lakin WinCE'de çalışan uygulamaları Cyclone uygulaması içerisinden çalıştırabilirsiniz. Bir önceki mesajımda yazdığım adımları takip ederseniz ana ekranda ya da uygulamalar ekranındaki mevcut düğmeleri USB/SD karta yüklediğiniz istediğiniz uygulama ile değiştirebilirsiniz.

Birsürü uygulama çalıştırmak istiyor ve dolayısıyla ekranda yeteri kadar düğme olmadığını düşünüyorsanız, her zaman Cyclonun kendi Dosyalar uygulamasını kullanarak çalıştırmak istediğiniz uygulamanın exe dosyasına ulaşabilirsiniz. Dosyalar uygulamasında tepede bulunan Diğer düğmesi mevcut konumdaki bütün dosyaları gösterir. Burdan istediğiniz uygulamaya girip exe dosyasını çalıştırabilirsiniz.

Bilgi için teşekkürler. Arayüz görüntülerini aradım ancak bulamadım. Arayüz görüntülerini görebileceğim link vs var mıdır?

Mevcut bir USB/SD karta yükleyip cihazda denemeniz daha iyi olur. Hem gerçek ekranda nasıl görünüyor hem de kullanımı nasıl test ederbilirsiniz. Özellikle araba sürerken nasıl, dikkat dağıtıyor mu, düğmeler kullanışsız mı gibi faktörlere bakabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.