Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Cyclone Wince Erişimi Ve Arayüz Değiştirme

Esen A.

Önerilen Mesajlar

İndirdiğiniz rar dosyasını bir sd karta atıp cihazın navigasyon kartının yerine takın.Sonra cihazın ayarlar menüsünde navigasyon ayarlarını bulup programın bağlayacağı dosya yolunu seçin.Sonra navigasyonu başlatın ayarlarını kendinize göre uyarlayıp keyifle kullanın.Cihaz markanız nedir eğer bulamazsanız yönlendirmeye çalışıyım ayarlar kısmına.

cylone

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cylone

Bakın alttaki fotodaki navigator path in sağındaki browse yazan yere tıklayın. Oradan taktığınız sd kart yada usb den navigasyon program setup ını bulup ok diyin hazır olur.

Bu menüye sağ altta app yazan bölümden giriyoruz. Sonra sırasıyla seçenekleri tıklayıp üst sağdan systeme tıklayınca alttaki menü geliyor.

2c3b581d2b034e6d874a2adadd9821bd.jpg

Doğan Kurban tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bakın alttaki fotodaki navigator path in sağındaki browse yazan yere tıklayın. Oradan taktığınız sd kart yada usb den navigasyon program setup ını bulup ok diyin hazır olur.

Bu menüye sağ altta app yazan bölümden giriyoruz. Sonra sırasıyla seçenekleri tıklayıp üst sağdan systeme tıklayınca alttaki menü geliyor.

2c3b581d2b034e6d874a2adadd9821bd.jpg

İlginiz için teşekkür ediyorum. Ben buradan Windows CE kurdum. Aynı şeyi navigasyon için yapsam herhangi bir sıkıntı olmaz değil mi ? Herhalde CEMenu_0.6.1.ARM klasürünün içindeki navi klasörünün içine atacağız galiba.

Yücel Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlginiz için teşekkür ediyorum. Ben buradan Windows CE kurdum. Aynı şeyi navigasyon için yapsam herhangi bir sıkıntı olmaz değil mi ?

Valla açıkcası evet de diyemem hayırda.Cihazın yazılımı komple değiştiyse size yanlış yönlendirme yapmıyım.Benim yukarıda yazdıklarım cyclone orj yazılım için geçerli.Win Ce kullanmadım hiç.Ama sonuçta navigasyon başlaması için siz her halukarda taktığınız karttan yeni navigasyon setup ını seçmeniz lazımki navigasyon yenisi ile başlasın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla açıkcası evet de diyemem hayırda.Cihazın yazılımı komple değiştiyse size yanlış yönlendirme yapmıyım.Benim yukarıda yazdıklarım cyclone orj yazılım için geçerli.Win Ce kullanmadım hiç.Ama sonuçta navigasyon başlaması için siz her halukarda taktığınız karttan yeni navigasyon setup ını seçmeniz lazımki navigasyon yenisi ile başlasın.

Yardımlarınız ve ilginize çok teşekkür ediyorum. Hayırlı günler, Allah'a emanet olun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Esen A. Bey

Ben skin olarak resimlerini paylastiginiz kahverengi olani yuklemek istiyorum acaba verdiginiz dosyadaki skin bumudur? Aslinda benim asil sorunum cihaz acilirken ford logosundan sonra Toyota logosu geliyor. Dugmelerle gecis yaparken (fm-dvd gibi) ekranda cikiyor. Eger bu sekilde skini yuklersem sorun cozulurmu? Tesekkurler

Teoman Saraç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben skin olarak resimlerini paylastiginiz kahverengi olani yuklemek istiyorum acaba verdiginiz dosyadaki skin bumudur? Aslinda benim asil sorunum cihaz acilirken ford logosundan sonra Toyota logosu geliyor. Dugmelerle gecis yaparken (fm-dvd gibi) ekranda cikiyor. Eger bu sekilde skini yuklersem sorun cozulurmu? Tesekkurler

Teoman Bey, resimlerde paylaştığım temanın adı Shallow bright. AllSkinv04.zip dosyasının içinde mevcut. Bütün temalar Ford'un değil malesef, hatta hiçbiri değil (Ben temaları Toyota Prius forumlarından buldum). Hatta ve hatta, Cyclone ürünle gelen skin dosyasının tema adı Blue lakin dosya adı TOYOTA2.rrui. Adamlar resmen ismini bile değiştirmeye üşenmiş!

Şimdi bu nasıl olmus?

Cyclone cihazdaki multimedya programı diğer marka araçlarda kullanılan gene diğer marka multimedya çalarların içine kurulmuş Çinli bir firma tarafından yazılmış. (Adını şu an hatırlayamadım) Bu firmanın yazdığı program Ford, Toyota, Chevrolet gibi bir sürü markanın yan ürünleri olan Cyclone, Navitech, ImmaPlus, Necvox, Roadrover, vb. marka ürünlerde kullanılıyor ve bu markalar kendi arayüzlerini geliştirip müşteriye sunuyorlar. 

İnternetten bulduğunuz temalar, eğer bu marka ürünlerden birini kullanıyorsanız cihazınıza uyacaktır lakin araba marka logoları (Bu durumda Toyota gibi) arayüzün çeşitli yerlerinde karşınıza çıkabilir. Ben bu sebepten, kendim kendi ihtiyacıma göre sade bir arayüz yaptım. Resimlerini birara sizlerle paylaşırım. 

Fakat şöyle de bir durum var. Misal benim aracımda otomatik park sistemi var. Cyclone ürünle gelen arayüz bu sistemi tam grafik arayüz ile destekliyor. Kullandığınız diğer skin eğer otomatik park sistemi olmayan bir araba modeli için tasarlandıysa -ki bu kuvvetle muhtemel, o zaman bu orjinali gibi desteklenmeyecektir. Aynı şey elektronik klima için de geçerli. Eğer skin'de bu özelliğin desteği yoksa, bu da arayüzde görünmeyecektir. Misal Shallow bright skin'de otomatik park yok. Yani, aracımızda olan özellikler eğer skin dosyasında tanımlanmadıysa ekranda gösterilmeyecektir.

Aynı şekilde, Cyclone ürünle gelen arayüzü kurcalarken farkettim ki, arka fon led renklerini değiştiemeyi sağlayan (hız, devir göstergeleri gibi), lastik basıncı gösteren ve araç motoru hakkında bilgi veren ekranlar tasarlanmıs. Fakat Ford bunları desteklemediği için bu ekranları da göremiyoruz. Yani skin dosyasında olan özellikler arabamızda yoksa bu ekranlar da gösterilmeyecektir.

Fazla veya gereksiz bilgi olduysa affedin diyor ve Rusça bir forumdan bulduğum 4 adet yeni skin dosyası paylaşıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Esen Bey bilgi icin tesekkürler. Ben daha skin dosyasi hic yuklemedim neden toyoto logosu cikti bilmiyorum. Bi ara cihaz kitlenmisti acip kapattim bu sekle geldi. Dun aksam skin olusturmaya baktim ama beni asan bir olay. Dusuncem eger en basitinden bir skin yüklersem bu toyota logo gelmesi duzelirmi ? Ayrıca skin olmazsa eski haline getirenilirmiyim?

Bu olaydan sonra reset artim fabrika ayarlarina döndüm ama olmadi. Farkli bir sekilde reset atma olabilirmi?

Yardiminiz icin Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Esen Bey bilgi icin tesekkürler. Ben daha skin dosyasi hic yuklemedim neden toyoto logosu cikti bilmiyorum. Bi ara cihaz kitlenmisti acip kapattim bu sekle geldi. Dun aksam skin olusturmaya baktim ama beni asan bir olay. Dusuncem eger en basitinden bir skin yüklersem bu toyota logo gelmesi duzelirmi ? Ayrıca skin olmazsa eski haline getirenilirmiyim?

Bu olaydan sonra reset artim fabrika ayarlarina döndüm ama olmadi. Farkli bir sekilde reset atma olabilirmi?

Yardiminiz icin Teşekkürler.

Fotoğraflarınızdan açılış logosunu istediğinizle değiştirin.Duvar kağıdınıda aynı şekilde değiştirebiliyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Esen Bey bilgi icin tesekkürler. Ben daha skin dosyasi hic yuklemedim neden toyoto logosu cikti bilmiyorum. Bi ara cihaz kitlenmisti acip kapattim bu sekle geldi. Dun aksam skin olusturmaya baktim ama beni asan bir olay. Dusuncem eger en basitinden bir skin yüklersem bu toyota logo gelmesi duzelirmi ? Ayrıca skin olmazsa eski haline getirenilirmiyim? Bu olaydan sonra reset artim fabrika ayarlarina döndüm ama olmadi. Farkli bir sekilde reset atma olabilirmi? Yardiminiz icin Teşekkürler.

Hmm, ben konuyu yanlış anlamışım kusura bakmayın.

Eğer Ford için olan Cyclone ürünü orjinal aldıysanız Toyota logosu çıkması çok da enteresan değil, çünkü bahsettiğim gibi arayüz Toyoto'dan bozma. Belki kitlendiği zaman bir hata olmuştur ve eskiden kalan bir prosedürü izlemiştir. Ya da belki de sürümü eski versiyondur falan. Bu konuda yardımcı olamıyorum kusura bakmayın. 

İlk açılışta gelen (anamenü çıkmadan) Ford logosundan bahsediyorsanız eğer, bu WinCE açılırken gelen logo (Masaüstülerde, laptoplarda Windows Başlatılıyor logosu gibi). Skin değiştirmek bu logoyu değiştirmez. Windows'a erişip sistem ayarlarından değiştirmek gerekir. Kolay bir iş değil. Eğer sıkıntı bu logo ise servise götürülüp sistemin tekrar yüklenmesi gerekebilir.

Arayüzde yer yer sabit duran Toyota logoları görüyorsanız (radyoda sol üst köşede falan), bunlar yeni skin yüklendiği zaman yeni skinde ne varsa onunla değiştirilecektir. Yani kaybolabilir de, başka marka logoları gelebilir de.

Eğer bahsettiğiniz gibi sadece ekranlar arası geçiş yaparken Toyota logosu çıkıyorsa işte bu enteresan. Çünkü normalde ben ekranlar arası geçiş yaparken Ford ya da başka logo görmüyorum. Bunda da sistemin tekrar yüklenmesi gerekebilir.

Ekranlar arası geçiş yaparken logoyu ne kadar sıklıkla, ne kadar uzun süreyle görüyorsunuz? Her zaman mı, ara ara mı görünüyor? Aklıma ilk gelen bekli sistem yavaşlıyordur (Windows sonuçta..) ve uygulamalar arası geçiş yaparken (dvd-radyo-mp3) yeni uygulama ekrana çabuk gelemediği için masaüstü bir anlık görünüyordur ve masaüstü arka fonu Toyota logosu resmidir. Bu tamamen varsayım.

Ben gene de servise bir sorardım. Garantiniz varsa sıkıntı çekmeden halledersiniz. Yoksa bile fabrika ayarlarına geri döndürmenin yolunu göstereceklerdir. Ben daha denemedim ama Seek - tuşunun altında reset gibi bir düğme var. Ürünle gelen kalemle bu düğmeye basıp bir deneyebilirsiniz.

Bol şans. 

Fotoğraflarınızdan açılış logosunu istediğinizle değiştirin.Duvar kağıdınıda aynı şekilde değiştirebiliyorsunuz.

Mesela ben bunu farketmemişim, teşekkürler ^_^  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada az evvel denedim hepsini.Sanırım hiçbirisi klima ayar değişikliklerini göstermedi.E hadi olsun öyle devam ederiz dedim :) fakat oto parkı aktif edince sadece yazıları çıktı araç sembolü yada arama ekranı görünmedi.Sanırım skini kendimiz yapcas :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar Merhaba,

Biraz daha araştırdığımda WinCE'ye erişmenin çok daha kolay bir yolunu buldum. Aslında Türk forumlarda da konuşuluyormuş. Ben çözümü biraz uzaklarda aramışım malesef.

Çok basit bir dosya, update.zip. Bu dosyayı USB belleğe ayıklayın (içindeki update.exe dosyasını çıkartın), araca takın ve sistem ayarları menüsünden Güncelle düğmesine basın ve WinCE masaüstü karşınıza çıksın. İşte bu kadar! CEMenu'ye falan gerek yok.

Kolay gelsin,

iyi çalışmalar.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.