Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ford Ürettiği Parçanın Arkasında Durmuyor

Sabri Özer

Soru

Arabamda bir iki gündür tam tur dönerken U şeklinde atlama yapıyordu direksiyon boşa çıkıyor gibi. Servise bıraktım ertesi gün aradılar servis "arızalı" olduğunu ve değişmesi gerektiği gerekçesiyle otosana garantiden değişim için parça istedi. 4 gün sonra servis aradı, otosanin kabul etmediğini söyledi. 444 FORD'u aramamı söylediler talep bıraktım. Şimdi geri döndüler. Üretim veya üretici kaynaklı olmadığı gerekçesiyle reddedildiğini söyledi. Nasil yani arabam orjinal dedim servis müdürüde arabanin orjinal olduğunu belirt dedi. Telefondaki adama ne dersem diyim sanki robotmuş gibi ayni şeyi söyledi. Bende benim arabamın garantisi 7 şubatta bitiyor 1 ay gibi bir süre kaldi bu 3.000 liralık bir masrafi olan bir işlem Otosanin planladığı buysa etik değildir dedim yine ayni cevabi verdi suratına kapadım.

Şimdi ne yapmamı önerirsiniz. Geri adım atmıyorlar. Biliyorlar 1 aya garantim bitecek şimdi bilirkişi raporudur tüketici hakları derken 3-4 ayı bulacak. Bu nasıl bir terbiyesizliktir ben anlamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

...şeref duyarım, şaka bir yana çaycımız doğro m00d'u yakaladıysa çayımız harbiden güzeldir, geik ise orta karardır. uğrarayan,zaman ayıran başım üzerine ... beklerim.

...sorun yok, çoğumuzun hobi olarak ilgilendiği bir işi yapmam için bana çuvalla para ödüyorlar ... dert deseniz zaten çözülmek için var. demire her zaman bir şekilde çare buluruz, dostlara bir şey olmasın yeter.

Kaan abicim mesaj attım.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kaan abicim tekrardan çok teşekkür ederim ilgi ve alakandan dolayı.

n.p ... iki telefon açtım altı üstü, elime mi yapışacak Allah aşkına? ...işi tam halledelim, stoperlerini takalım, kamber-kaster-toe'nu ayarlayıp ön takımı çiçek gibi yapalım, sonra teşekkür edersin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

n.p ... iki telefon açtım altı üstü, elime mi yapışacak Allah aşkına? ...işi tam halledelim, stoperlerini takalım, kamber-kaster-toe'nu ayarlayıp ön takımı çiçek gibi yapalım, sonra teşekkür edersin.

:D tamamdır abicim :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben ne demiştim zamanında "in kaan yagizer, we trust"... 

Sabri hayırlı olsun hocam, güle güle bin arabana tekrardan :)

Ben ne demiştim zamanında "in kaan yagizer, we trust"... 

Sabri hayırlı olsun hocam, güle güle bin arabana tekrardan :)

tam 18'den vazgeçtim derken yine içimde bir kıpırtılar başladı... :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

tam 18'den vazgeçtim derken yine içimde bir kıpırtılar başladı..

üşenmeyip "Steering Rack Limiter" takarsan neden olmasın?  Bir de yanak düşeceği için konfor azalacaktır ... ayrıca haldır-huldur kullanmayıp çukura, logar kapağına falan da vurmayacaksın (bkn.kibar kullanım) çünkü yanak düşmesi tolerans azalması demek ... bu noktayı unutmazsan sıkıntı yaşamazsın. 

Sınırlayıcı / Limitör böyle bir şey ...

RackwithRestrictors.jpg

...bu da montaj diyagramı.

Placementofpart21.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende de başlarda stabilize ve cukurlu yollarda tıkırti şeklinde idi zamanla bu boyuta geldi.bu yaz ne olursa olsun aracımı elden çıkarmayı düşünüyorum zaten.bu ülkede bu yolarda en iyisi Fiat gerisi hikaye.

Hasan Meral tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.