Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Direksiyon Simidi.....

Ali Ermemiş

Soru

Arkadaşlar daha önce yazmistim direksiyon simitinde erime vardi ve anahtarın sustasinda sıkıntı vardı tam acilmiyordu.

Gelelim cevaba tek kelime ile süper servis hizmeti teşekkürler özkanlar Ford manisa.... 2 gün içinde değişim talebi alindi ve değişim yapıldı garantiden....

Teşekkürler.....

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Malzeme ile alakalı şeylerde pek garanti sıkıntısı olmuyor, hakçası ben garantiden direksiyon simidi değiştirmek yerine gerçek deri ile kaplama yapılmasından yanayım. kaliteli deri ile kaplama yapıldığında hem çok şık oluyor hem de ter ve el asidi pek hasar veremiyor (yeter ki deri kaliteli olsun)

...ama araç periyodik bakımlarını yaptırıyorsa garantiden çıkmış, ek garanti kapsamına girmiş olsa da onay alınıyor. 

Sonuçta -sıkıntı- görülüyor ise bu malzeme sıkıntılı, ben daha direksiyonunu ısırıp ona hasar veren müşteri görmedim (bunu yapan varsa da bana denk gelmedi.) ... bu mantık gereği Ford direksiyon değişim talebine genelde olumsuz yaklaşmıyor.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Malzeme ile alakalı şeylerde pek garanti sıkıntısı olmuyor, hakçası ben garantiden direksiyon simidi değiştirmek yerine gerçek deri ile kaplama yapılmasından yanayım. kaliteli deri ile kaplama yapıldığında hem çok şık oluyor hem de ter ve el asidi pek hasar veremiyor (yeter ki deri kaliteli olsun)

...ama araç periyodik bakımlarını yaptırıyorsa garantiden çıkmış, ek garanti kapsamına girmiş olsa da onay alınıyor.

Sonuçta -sıkıntı- görülüyor ise bu malzeme sıkıntılı, ben daha direksiyonunu ısırıp ona hasar veren müşteri görmedim (bunu yapan varsa da bana denk gelmedi.) ... bu mantık gereği Ford direksiyon değişim talebine genelde olumsuz yaklaşmıyor.

Sol ve sağda bariz şekilde renk atması ve sol tarafta eli sürttükçe dökülen plastik parçalar var ufak tefek,bu durumda anladığım kadarıyla garantiye girer sorunsuz şekilde. Peki abi üsttede yazdığım gibi ben bunun yerine titanium direksiyon istiyorum farkı neyse vereyim dersem bir sıkıntı çıkarabilir mi servis, öyle bir yetkimiz yok gibisinden? Yada bunun yerine hiç buluşmadan git güzelce deri kaplat mı dersin?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sol ve sağda bariz şekilde renk atması ve sol tarafta eli sürttükçe dökülen plastik parçalar var ufak tefek,bu durumda anladığım kadarıyla garantiye girer sorunsuz şekilde. Peki abi üsttede yazdığım gibi ben bunun yerine titanium direksiyon istiyorum farkı neyse vereyim dersem bir sıkıntı çıkarabilir mi servis, öyle bir yetkimiz yok gibisinden? Yada bunun yerine hiç buluşmadan git güzelce deri kaplat mı dersin?

Deri kaplatacaksan da değiştirip kaplattır :D Mümkünse makyajlı simidi de taktırabilirsin derisi farklı ve sanırım eskisiden dayanıklıdır.

Makyajsız olanda 60 bin'e dayandın mı deri cortluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Deri kaplatacaksan da değiştirip kaplattır :D Mümkünse makyajlı simidi de taktırabilirsin derisi farklı ve sanırım eskisiden dayanıklıdır.

Makyajsız olanda 60 bin'e dayandın mı deri cortluyor.

Ohoo ne anladım ben o zaman titanium direksiyonundan, gider direk kaplatırım iki kere iş (para) çıkmasın :D

Aklıma makyajlı direksiyonu gelmedi değil bak ama uyum konusunda şüphelerim olduğu için dillendirmemiştim, servise sormak lazım bi [emoji57]

Gerçi onlar olsada uğraşmamak için yok olmaz derler ama neyse

Semih G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ohoo ne anladım ben o zaman titanium direksiyonundan, gider direk kaplatırım iki kere iş (para) çıkmasın :D

Aklıma makyajlı direksiyonu gelmedi değil bak ama uyum konusunda şüphelerim olduğu için dillendirmemiştim, servise sormak lazım bi [emoji57]

Gerçi onlar olsada uğraşmamak için yok olmaz derler ama neyse

Bence çalışır direksiyon, joystick :P ne de olsa :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şu direksiyondaki erime ve soyulmalarla ilgili foto var mı?Benim direksiyonda da tuttuğum yerler dümdüz oldu.Acaba aynı şey mi?

Ona ilaveten renk değişimi ve yıpranma (soyulma) mevcut oluyor . Yapışması artık hepsinde nerdeyse oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Peki abi üsttede yazdığım gibi ben bunun yerine titanium direksiyon istiyorum farkı neyse vereyim dersem bir sıkıntı çıkarabilir mi servis

...doğrusu o işi hiç yapmadık.

Daha açık olayım, birilerinin bedeli karşılığı direksiyon simidi sattığını sanmıyorum, yani araç o derece hasar görmüş ise zaten pert total olur, kimse direksiyon simidi ile uğraşmaz.  gene de bir sorayım (bkn.ben de merak ettim)

...O.K sordum. TrendX direksiyon simidi ile Titanium arasında 170 lira fark var. (bir şey değilmiş) ama ben bu işi yapmam, neden derseniz o direksiyon simidi (TrendX'in ki..) elimde kalır, bana evlat olur, yıllar sonra ona bakıp iç çekerim. 

Ama mümkün ... nasıl mı?

Garanti'den değişim talep et - Gelen TrendX direksiyonu stoğa kaldır - Titanium direksiyon simidi sipariş et - Geleni araca tak - aradaki farkı al.

...mümkün, ama fizibil değil  :)

Ben olsam aradaki o farkı vereceğime (170 lira) elimdeki direksiyonu gerçek deri ile kaplatırdım. Mesela geçenlerde bir mekan vuldum, elemanlar THY'nin first class koltuklarını da dikiyor, deneme için bir direksiyon yolladım, muhteşem işçilik ile döndü direksiyon ... cidden beğendim yani. O parayı derici'ye verir beni en az 10 yıl (hem de güle oynaya) idare edecek gerçek deri kaplı direksiyon geçerdim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

...doğrusu o işi hiç yapmadık.

Daha açık olayım, birilerinin bedeli karşılığı direksiyon simidi sattığını sanmıyorum, yani araç o derece hasar görmüş ise zaten pert total olur, kimse direksiyon simidi ile uğraşmaz.  gene de bir sorayım (bkn.ben de merak ettim)

...O.K sordum. TrendX direksiyon simidi ile Titanium arasında 170 lira fark var. (bir şey değilmiş) ama ben bu işi yapmam, neden derseniz o direksiyon simidi (TrendX'in ki..) elimde kalır, bana evlat olur, yıllar sonra ona bakıp iç çekerim. 

Ama mümkün ... nasıl mı?

Garanti'den değişim talep et - Gelen TrendX direksiyonu stoğa kaldır - Titanium direksiyon simidi sipariş et - Geleni araca tak - aradaki farkı al.

...mümkün, ama fizibil değil   :)

Ben olsam aradaki o farkı vereceğime (170 lira) elimdeki direksiyonu gerçek deri ile kaplatırdım. Mesela geçenlerde bir mekan vuldum, elemanlar THY'nin first class koltuklarını da dikiyor, deneme için bir direksiyon yolladım, muhteşem işçilik ile döndü direksiyon ... cidden beğendim yani. O parayı derici'ye verir beni en az 10 yıl (hem de güle oynaya) idare edecek gerçek deri kaplı direksiyon geçerdim. 

Çok sağol abi bilgilendirdiğin için. 

170 lira hiç bir şey değil aslına bakılırsa yeni direksiyon için lakin dediğin gibi servisin bunu yapması,kabul etmesi,çözüm bulması sıkıntı yaratabilir hem kendi açılarından hem benim açımdan. He denemekten sormaktan zarar gelir mi,kesinlikle hayır bakalım hafta sonu bir servis ziyareti yapar,en kötü ihtimalle mondeo ziyafeti çeker dönerim :)

Valla hakiki deri ile hakkıyla kaplayacak bir ustayı İstanbul'da bulmak ile Eskişehir'de bulmak arasında epey bir fark var,en son sorduğum yer 320 lira fiyat biçmişti.İşçilik v.s hakkında da bilgim yok. Duruma bakılırsa bu fiyat 2 katı,orjinal direksiyonun. 

Bakalım artık hafta sonu ne getirecek bize,tekrar teşekkür ederim abi ilgin için.

Semih G. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İstanbul'da bulmak ile Eskişehir'de bulmak arasında epey bir fark var,en son sorduğum yer 320 lira fiyat biçmişti
 İstanbul'da o iş max.200 liraya hem de çiçek gibi halledilir/hallediliyor ... işçilik ise yukarıda belirttiğim gibi epey tatminkar (bence)  
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.