Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yakıt Göstergesi Erken Uyarı Verdi!

Erdem Ö.

Soru

arkadaşlar depodaki yakıt 165 km daha yol gider diyo fakat yakıt ıkaz ışığı yandı daha önce 70km lik yakıt kaldığında yanmıştı şimdi neden daha erken 165 km kaldığında yandı bu konuda bır fikri olan var mı ? bu yanlışlığın sebebi ne olabılır ... teşekkürler şimdiden

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 15 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Ilk gösterdiğinde ortalama tüketim daha fazladir büyük ihtimal sehir ici kullanmisinizdir o yuzden ortalama tüketime göre 70 km yazmıştır. Ikincide ortalama tüketim düşüktür büyük ihtimal uzun yolda kullanmisinizdir.o yuzden o tüketim degerine göre yazmıştır. .focusta depoda 10litre civari benzin veya mazot kalınca ışık yanıyor. .eger ortalama tüketiminiz fazlaysa ilk kullaniminizda o yüzden az km gostermistir..yoksa yol bilgisayarı doğru gösteriyor.yani depoda 10litre civari yakıt kalinca ışık yanar..ekonomik kullanirsaniz 200km gidersiniz çok performansli kullanirsaniz 100km gidersiniz dizel için bu deger tabi. ..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus 2 değil mi araç? Profil bilgisinde girilmemiş.

Neyse, sizin dediğiniz örnekler çokça var forumda ve normal; kalan yakıta göre yanıyor olması gerek bu tür uzun yol sonrası, eğer öyle olmasa sizin yanılmanız daha olası.

Ben bizim araçta bu şekilde yandığını da hiç görmedim. Focus 3 ise dediğim gibi yazan çok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Herkese merhaba. Bende 2010 focus titanium tdci 1.6 var ve kalan 120 km olduğunda ışık yakıyor. Önceki arabam 2008 tdci collection idi ve 80 km kalanda ışık yakıyordu. Fark neden olabilir acaba. Ayrıca bu iki arabanın yakıt deposu kapasiteleri farklımıdır ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Uygun tüketimde tabiki farketmez. Amaç tüketimi kıyaslamak. Yinede bilginiz varsa (f2, f2.5, f3) aralarında depo kapasitelerinde farklılık varmıdır, paylaşırmısınız.

Hayır yok sadece dizeller 2lt daha az alıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Anlaşıldı. Önceden 2008 benzinli collection ve 2008 dizel collection aracım vardı. Bu araçlar 80 km kalanda ışık yakıyordu. Şu anki 2010 titanium x 1.6 tdci aracım 120 km kalanda ışık yakıyor. Anlaşılan bu araçlar beyinden farklı işlevle piyasaya sunuldu. Bence böyle olması daha iyi. Daha fazla yakıtsız ilerlememek için yapılmış diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Anlaşıldı. Önceden 2008 benzinli collection ve 2008 dizel collection aracım vardı. Bu araçlar 80 km kalanda ışık yakıyordu. Şu anki 2010 titanium x 1.6 tdci aracım 120 km kalanda ışık yakıyor. Anlaşılan bu araçlar beyinden farklı işlevle piyasaya sunuldu. Bence böyle olması daha iyi. Daha fazla yakıtsız ilerlememek için yapılmış diye düşünüyorum.

focuslarin hepsi focus 1-2-3. hepside 10 litre civari yakıt kalınca uyarı veriyor.2008 model aracinizda 80 km kalınca uyarı vermesinin sebebi ortalama tüketimin fazla olmasından dolayi ...focus 3 lerde de bazen 80km civari kala bazen 130km civari mesafe kala lamba yakiyor..bunun sebebi eğer tuketim fazla ise yol bilgisayarında 80 km civari kalan mesafe gosterir.eger ortalama tüketim düşük ise 130km civari kalan mesafe gösterir...tüm focuslarda durum böyle.ben hepsinde denedim..yoksa eskisinde yenisinde farkli diye bir durum söz konusu değil...yani ford tüm araçlarında erken yakiyor lambayı sanırım yakıtın erken alınip yolda kalınmasını önlemek için böyle yapmışlar
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yalnız kalan ışığının ortalamaya göre olduğuna eminmisin ? Ben 3 adet focus değiştirdim ve ortalamalar değişken olduğundada kalan mesafe uyarı ışığı hep bahsettiğim miktarlarda yandı. Şu an kullandığım arabada ortalama 5,8-6,8 değişken olmasına rağmen hep 120 de yanıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yalnız kalan ışığının ortalamaya göre olduğuna eminmisin ? Ben 3 adet focus değiştirdim ve ortalamalar değişken olduğundada kalan mesafe uyarı ışığı hep bahsettiğim miktarlarda yandı. Şu an kullandığım arabada ortalama 5,8-6,8 değişken olmasına rağmen hep 120 de yanıyor.

Işık depoda kalan yakıt miktarına göre yanar, kullanım klavuzunda 6lt olarak verilmiş. Kalan mesafe ise son dönemdeki (sizin görmediğiniz, hatırladığım kadarıyla son 15 dkyı kapsayan) ortalamaya göre hesaplanıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben tüm focuslarda denedim 10lt civari kala uyari veriyor..yani araci ekonomik kullaninca daha fazla menzil gösteriyor performansli kullaninca daha az menzil gösteriyor...yani tuketim coksa kalan mesafe az gösteriyor..ama depoda 10lt civari gibi kalinca lamba yaniyor ben tecrubelerime göre konuşuyorum hepsini test ettim.menzil 0km yazsa bile 50km yol yapar arac ben denedim.dizel icin orta kullanimda..cok zorlarsaniz o kadar yapmaz.. birde şöyle durum oluyor menzil 20-30 km yazdi diyelim araci stop edip calistirinca eger son kullaniminiz ekonomik ise menzil artabiliyor.mesela 50-60a çıkabiliyor tabi her zaman olmuyor bu.

Ortalama tuketimden kastım yani aracı nasıl ekonomik mi performansli mi kullandığınız..Mesela yol bilgisayari ortlama tüketim düşük olur..belki 5-10 bin km yol bil. Ort.tuketimi sifirlamamişiniz onceleri uzun yolda uzun süre ekonomik kullanmisinizdir tuketim düşüktür son kullaniminiz performanslidir ama ortalama tuketimi fazla etkilemez eger yol bil. sifirlamadi iseniz...yani son kullaniminiza bakip menzil gosteriyir yol bil.i..ortalama tuketimden kastım bu...yani ekonomik kullanirsaniz depoyu doldurmadan hem yakiti full lediginizde menzil yüksek çıkar..hemde depo biterken lamba yandığında kalan mesafeyi fazla gösterir...son tuketime bakıyor. Y.bilgisayari...depoyu fulleyince yapilacak menzilde sanırım yol bil.ort.tuketime de bakıyor

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.