Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3'ün Akü Bitti 540Tl Istiyorlar.

Fahri Tetik

Soru

2011 Focus 3 aracımı 13.08.2014 tarihinde bakıma getirdim. Dün akşam araç çalışmadı, akşam saat geç oldugundan dolayı aracı bırakıp eve geldim. Sabah servise gittim, servisten elemanla geldik akü bitik dedikler ortalama 200-250 civarı dediler tamam dedik gidelim servise değiştirelim. Servise gittik bidaha baktılar 540 tl dediler şok oldum. Aracın garantisinin bitelide 10 gün olmuş. 540tl parayı versen bile akü yok ellerinde 10 güne gelir dediler. 10 gün araba akü yüzüne yatacak sinirlendim valla serviste aracı aldım geldim. Kapının önüne bıraktım araç şu an çalışmıyor. Akü start stoplu jell aküymüş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Arkadaşlar, az evvel aracı çalıştırıp az ileri alıp stop ettim arka plakayı yapıştırmak için. işim bitti tekrar yerine almak için düğmeye bastım tık yok, basınca göstergenin ışıkları gidip geliyor. ilk çalıştırmamda hiç nazlanmadan çalışmıştı. en son pazar günü arabayı kullanmıştım, hatta c.tesi pazar full kullandım 120km civarı yol yapmıştım. hafta sonları kullanıyorum aracı sadece. 1 haftada akünün bitmesi garip geldi bana.

bulunduğum yerde yetkili servis yok, takviye ile çalıştırsam sorun olur mu?(start-stoplu akü)

Bu arada geçen motoru incelerken akünün üstünde aracın plakasının yazılmış olduğunu gördüm. sanırım önceki sahibinde şarja takılmış(aklıma bu geliyor yoksa niye yazılır aracın plakası)

araçta ekstra bi eklenti ses sistemi vs yok fabrikasyon donanımda, garanti kapsamında araç.

akü voltaj uyarısı falan veriyormu araç?

kalorifer fanı falan çalışıyor sorunsuz, led ışıklar falan yanıyor.

korna far denemedim daha fazla bitirmeyim diye.

şimdi takviyeyle aracı çalıştırsam servis sorun çıkarırmı?

aküyü garanti dışına çıkarırlar mı?

Özgür Yıldız tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

En son benim başıma akü sorunu geldi. Akü hiçbir ikaz vermedi. Hatta yol yardımı takviye ile çalıştırdılar. Böyle durumda takviye sorun olurmu diye sorduğumda kutuplar doğru olsun yeter dediler. Ama yinede garantiniz varsa yolyardımı arayıp yardım alabilirsiniz. Aracı kontrol ettirmenizi öneririm. Kaçak nedeniyle bitirmiş olabilir. Bir de telefonu video çekimi yaparken torpidoya koyun kapak kapandıktan sonra lamba sönmeme durumu olabiliyor. Aynı şekilde bagajda kontrol edilmeli. Takviye konusunda benim arabama yapıldı. Start stoplu aracım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Olcu aletim var olmadi yarin akuden mars anindaki voltaj degerini bi olcuyum. Mars aninda gosterge ekranin karariyor benzin ibresi sifira iniyor. Bunlar akunun bittigini cagristiriyor bana ama 10dk evvelinde 1 haftadir yatan arabayi calistirdim en ufak nazlanma olmadan calisti. Oda bi enteresan. Tek atimlik barut vardi onuda orda mi kullandi :) servis buyuk ihtimal sarj edip yollayacak beni. Normalde aku fren diski balatasi gibi garanti kapsami disi degildir heralde?

Prosedur nasil isliyor gelip aliyorlarmi cekiciyle araci? Kaskomda var ama kaskoyu kullanmayi dusunmuyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Olcu aletim var olmadi yarin akuden mars anindaki voltaj degerini bi olcuyum. Mars aninda gosterge ekranin karariyor benzin ibresi sifira iniyor. Bunlar akunun bittigini cagristiriyor bana ama 10dk evvelinde 1 haftadir yatan arabayi calistirdim en ufak nazlanma olmadan calisti. Oda bi enteresan. Tek atimlik barut vardi onuda orda mi kullandi :) servis buyuk ihtimal sarj edip yollayacak beni. Normalde aku fren diski balatasi gibi garanti kapsami disi degildir heralde?

Prosedur nasil isliyor gelip aliyorlarmi cekiciyle araci? Kaskomda var ama kaskoyu kullanmayi dusunmuyorum

Arabalarımız aynı.Tan otoya gitmeni tavsiye ederim Erkan Dikici ustam çok yardımcı oldu bana.Eminim sorun çözülecektir.Garantideyse aracınız zaten aküyü sizi üzmeden değiştireceklerdir(akü öldüyse). Akünün neden boşaldığını tespit edip gerekeni yapacaktır.Bence siz müdahale etmeyin ve yolyardımı alın.Çünkü bir arıza var ise gelen ekip arızanın tespitini yaparak sizi zaten servise yönlendirip arıza belgesini kendisi siz gitmeden servise ulaştıracaktır ki aracı hareket ettirmenizin sakıncalı olduğu durum oluşmuş ise hemen çekici yardımıyla aracı servise alacaklardır.Ecoboost ve start stop lu aküler her yerde bulunmayabiliyor.3 gün kadar beklemek durumunda kaldım ben.Bu arada aracınıza sonradan takılan elektrikli bir cihaz oldu mu? Bende kaçak çıkmıştı ve takılan navigasyon cihazından olmuştu.Cihaz değiştirip sorunu gidermiştik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Pazar gunu yol yardim alabiliyormuyum acaba? Ben bilecikteyim suan yakinda eskisehirde var sadece servis. Arac tamamen orjinal. 1 ampul eklentisi bile yok. Araci alali 2 ay oluyor sadece hafta sonlari kullaniyorum o yuzden aku eyer iyi durumda degilse tamamen bosalmis olmasi olasi. Tabi dediginiz gibi baska herhangi bir sorun yoksa.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Pazar gunu yol yardim alabiliyormuyum acaba? Ben bilecikteyim suan yakinda eskisehirde var sadece servis. Arac tamamen orjinal. 1 ampul eklentisi bile yok. Araci alali 2 ay oluyor sadece hafta sonlari kullaniyorum o yuzden aku eyer iyi durumda degilse tamamen bosalmis olmasi olasi. Tabi dediginiz gibi baska herhangi bir sorun yoksa.

7/24 ford yardım hattını arayabilirsiniz. Onlar gerekli bağlantıyı sağlayıp servise yönlendiriyorlar
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim akümdede aynısı olmuştu servis sarj etti aküde problem yok dendi start stop sarj ettikten sonra çalıştı sonra çalışmadı servise söyledim yapacak birşey yok dediler Ford'u aradım tekrar sarja koydular yine aynısı oldu derken garanti bitti start stop çalışmıyor gerekli şartlar olmasına rağmen ama ilgilenen olmadı bende boşverdim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Az önce aküyü ölçtüm marş öncesi 11.5v marş anında 5-6v lara iniyor. Bagaj ve torpido lambasını kamera ile test ettim problem yok. Ya başka biryerde kaçak var yada akü hakkın rahmetine kavuştu. Yol yardımı arayacağım şimdi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sabah yol yardımı aradım, durumu anlattım, eskişehirdeki servis personeliyle konferans şeklinde görüştürdüler ona da izah ettim durumu. usta aracın garantisinin olup olmadığını sordu, var diyince çekici yönlendirelim p.tesi aracı inceleyip size bilgi verelim dedi. yanlız yol yardım hattındaki bayan telefonu kapatmadan evvel kullanıcı hatasından kaynaklanan sorun olursa çekici masrafını karşılamanız gerekir diyip kapattı telefonu.

öğlen özel bir çekici gelip aracı alıp götürdü.

internette biraz araştırdım kafam karıştı, akü garanti kapsamına girmez diyen olmuş, akü boşalmasından dolayı servise çekiciyle giden araç için aküyü şarj edip sorun yok diyerek çekici parasını isteyen ford servisi olmuş.

nşallah böyle bi durumla karşılaşmam :(

telefonda görüştüğüm usta bana böyle bişeyden bahsetmedi, söyleseydi çekici istemezdim, takviye ile çalıştırıp kendimde götürebilirdim servise, sorunu yerinde görsünler istemiştim ama servis elemanı yerine özel çekici göndermişler.

garanti kapsamına giriyor olması lazım akünün araç haziran 2013 trafik çıkışlı 1.5 yılda akü bitmesi çok garip.

garantiden akü değişimi yaptıran oldu mu hiç aramızda?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sabah yol yardımı aradım, durumu anlattım, eskişehirdeki servis personeliyle konferans şeklinde görüştürdüler ona da izah ettim durumu. usta aracın garantisinin olup olmadığını sordu, var diyince çekici yönlendirelim p.tesi aracı inceleyip size bilgi verelim dedi. yanlız yol yardım hattındaki bayan telefonu kapatmadan evvel kullanıcı hatasından kaynaklanan sorun olursa çekici masrafını karşılamanız gerekir diyip kapattı telefonu.

öğlen özel bir çekici gelip aracı alıp götürdü.

internette biraz araştırdım kafam karıştı, akü garanti kapsamına girmez diyen olmuş, akü boşalmasından dolayı servise çekiciyle giden araç için aküyü şarj edip sorun yok diyerek çekici parasını isteyen ford servisi olmuş.

nşallah böyle bi durumla karşılaşmam :(

telefonda görüştüğüm usta bana böyle bişeyden bahsetmedi, söyleseydi çekici istemezdim, takviye ile çalıştırıp kendimde götürebilirdim servise, sorunu yerinde görsünler istemiştim ama servis elemanı yerine özel çekici göndermişler.

garanti kapsamına giriyor olması lazım akünün araç haziran 2013 trafik çıkışlı 1.5 yılda akü bitmesi çok garip.

garantiden akü değişimi yaptıran oldu mu hiç aramızda?

4 kez yol yardımı 1 kezde çekici kullandım.Sorunum aküydü ve kullanıcı hatası olacak bir durum olmadı bende.Kontrollerini yapıp aküyü değiştirip teslim ettiler.Akünün bitik halde çekiciyle arabayı istemeleri bence arabayı cihaza bağlayıp arıza kodu varsa ona bakmak istemelerinden olabilir.Bu şekilde olması sanki daha iyi olmuş.Mazallah takviye yaparken yapacağınız yanlış daha masraflı işler açabilirdi başınıza.Gönlünüzü ferah tutun.Servisin kontrolleri sonucu aracınız gayet güzel bir şekilde teslim edilecektir.Ha akü değişecek olursa yaklaşık 2-3 gün arabasız kalabilirsiniz bilginiz olsun.Akümüz kolay bulunmuyor.Siparişle geliyor.Ben Ankara da 2 gün akü gelmesini bekledim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.