Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Vw Jetta 1.6 Tdi Comf. & Skoda Octavia 1.6 Tdi Elg.

Teoman Akyar

Önerilen Mesajlar

ah ah bende akıl (para) olsa golfü 1.4 (122 bg) tsi highline DSG ile alırdım.   Bej iç döşemeden feragat etmeyeceğim için ergoactiv koltuk almaz, renkli ekranlı yol bilgisayarı alırdım. 2014lerde LED stop ve katlanır ayna zaten standart  onlar cepte, para kalırsa adaptif far + ULED de alırdım  :D 

jetta hayırlı olsun :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kardeşim bir Jetta kullanıcısı ve seveni olarak birşey demek istiyorum insanları yanlış bilgilendirmeyelim.Jetta Comfortlineda deri direksiyon deri vites topuzu deri el freni vardır.Trendline da yoktur.Evet bu aracın iç plastikleride kötüdür Focusa göre biliyorum arkadaşda orta donanımlı ekstralı focus var ama ondada çift bölgeli klima start-stop yok hız sabitleyicisini felan bilmiyorum var mı bide şuna gelelim Jetta mk6  2011 yılında  piyasaya çıktı ford focus son kasası ise 2012 yılında büyük ihtimalle de iç kalite  giderilecek mk7 de golf 7 de olduğu gibi.Ama focusun içide bana dar geldi özellikle arka koltuk diz mesafesi felan Jetta gerçekten sınıfının en iyisi.Bu arada Teoman kardeşim 1.4 TSI 122 hp DSG kullanıyorum hiç bir sıkıntısı sorunu yok şuan araç 25 binde gönül rahatlığı ile DSG alıp kullanabilirsin ama malum doğuş çok fiyat farkı istiyor ama büyük rahatlık.Ama ben 1.6 TDI Comfort DSG alıcağıma eğer senin için pek gerekli değilse 1.6 TDI highline düz alırdım çünkü aradaki farka gerçekten deyiyor led stoplar,hız sabitleyicisi,RCD 510 büyük ekran 6lı Cd değiştiricili,Klimatronik çift bölgeli klima,elektrikli katlanır yan aynalar ve karartılmış arka camlara 4 milyar gerçekten deyiyor ama yinede sen bilirsin.

PvNza5.jpg

Yukarıdaki Bilgiler vw sitesinde, Jetta kataloğundan "Jetta Comfortlineda deri direksiyon deri vites topuzu deri el freni vardır."   iddan üzerine, ispatlamak adına alınmıştır. :)  Polemik yaratmak için değil, bildiğimizden, çünkü aynı araç donanımından kardeşime aldık.  Jetta parasına göre bomboş bir araç ama malesef piyasası olan bir araç. :blink:  Gerçekçi olmak gerekirse Hihgline donanımında bile 6'lı CD changer dan bahsediyosun. 6'lı CD changer kullanan adam kalmadı bile  :guitar: Jetta'da tek beğendiğim özelliktir arka koltuk diz mesafesi  :yeah:   

Teoman bey, amacım Jetta'yı kötülemek asla değil, piyasası olan aracı tercih etmek de mantıklı bir seçimdir, ayrıca Jetta dış görünüm olarak da güzel bir tasarıma sahip, 1,4 benzinli DSG Comfort olan donanımdan kardeşime geçen sene biz de sırf vw istediklerinden dolayı aldık, bu araç ile de 732 km yol yaptım ve gerçekten sürüşü gayet keyifli geldi.  :sofeer:  Hayırlı Olsun, Güle Güle Kullanın  :nazar:

Serkan Sümer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yukarıdaki Bilgiler vw sitesinde, Jetta kataloğundan "Jetta Comfortlineda deri direksiyon deri vites topuzu deri el freni vardır."   iddan üzerine, ispatlamak adına alınmıştır. :)  Polemik yaratmak için değil, bildiğimizden, çünkü aynı araç donanımından kardeşime aldık.  Jetta parasına göre bomboş bir araç ama malesef piyasası olan bir araç. :blink:  Gerçekçi olmak gerekirse Hihgline donanımında bile 6'lı CD changer dan bahsediyosun. 6'lı CD changer kullanan adam kalmadı bile  :guitar: Jetta'da tek beğendiğim özelliktir arka koltuk diz mesafesi  :yeah:   

Teoman bey, amacım Jetta'yı kötülemek asla değil, piyasası olan aracı tercih etmek de mantıklı bir seçimdir, ayrıca Jetta dış görünüm olarak da güzel bir tasarıma sahip, 1,4 benzinli DSG Comfort olan donanımdan kardeşime geçen sene biz de sırf vw istediklerinden dolayı aldık, bu araç ile de 732 km yol yaptım ve gerçekten sürüşü gayet keyifli geldi.  :sofeer:  Hayırlı Olsun, Güle Güle Kullanın  :nazar:

İyide trendline dahil hepsine deri direksiyon, vites topuzu ve el freni var görünüyor :) trendline dışında çok fonksiyonlu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyide trendline dahil hepsine deri direksiyon, vites topuzu ve el freni var görünüyor :) trendline dışında çok fonksiyonlu :)

İşte, işin ilginç başka bir yönünü de siz yakalamışsınız  :blink:  Aldığımız Jetta 1.4 DSG Comfortline ve sahip olduğum Focus Tit 1.0 EB direksiyon kaplamaları kesinlikle aynı değil  :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2-3 ay evvel babam tdi comf.dsg aldı. Comfortline'larda çok fonksiyonlu deri direksiyon var. Kalitesi de fena değil. Bizimkide çok süper değil zaten. kalite olarak burada bahsedildiği ve abartıldığı kadar kalte düşüklüğü de bence yok. İnceleyince sağı solunda sert plastik vs bulunur ama Focus veya benzerlerinde de çok çok büyük fark yok. Çok takılıp inceleyen biriyseniz farklar vardır ama bir süre sonra göz alışıyor zaten. Ha denirse Jetta'ya fazladan 10bin verecek bir farkı var mı diye? Bence de yok. VW olduğu için alınıyor, dış kasasıda bence güzel.  Ben şekil sebebiyle Golf tercih ederdim. 

Bu sınıfta Audi, Volvo falan alınmadıkça malzeme kalitesi arasında çok büyük fark yok. Hatta çok beğenilen Golf'e ilk bindiğimde bunun neresine kaliteli deniyor diye düşünmüştüm. :) Ancak fark V40 'a binince bariz şekilde görülebiliyor. Gerisi haklılık olmakla birlikte internet-forum muhabbetlerinden doğan eleştiriler. :)  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar ilginiz teşekkür ederim, ikinci el araç alacak olsam bunlara kesinlikle bakmam zaten vergi avantajı sağlamak için eylül sonuna kadar bir araç almam gerekiyor. Bugün içimde kalan golf'ün bagajına bebek arabasını koydum  yanına sadece tek çantalık yer kalıyor aslında tahminimden iyi çıktı  ama passatın bagajını gördükden sonra gene bakışım değişti ordan skoda octavia bakalım dedik ama araç çok itici ve basit geldi dolu olması etkilemedi tam jetta da karar kıldık ve memlekette son kalan jetta comf. dizel manuel derin siyah aracı ayırttım pazartesi kaporasını göndereceğim dedim, arkasına abim aradı volvo da indirim varmış dedi  otokoç a uğradım V40 baktım premium dizel otomatik 82,500 fiyat verdiler ve araç kusursuz aşık edecek cinsten tekrar kafam karıştı sınırları zorlayıp düşünesim geliyor  :sofeer:

Dediğin gibi focus dan sonra kalite algısı yetersiz geliyor sadece Volvo V40 tatmin ediyor oda ikinci el ve fiyat sınırımı biraz aşması çekindiriyor. Makyajlı focusu bekleyemiyorum maalesef  :wacko:

Cem abi güzel özetlemiş; gönül Volvo(ben birde Golf 7 ekleyim buraya hatta) diyor, mantık Jetta :)

PvNza5.jpg

Yukarıdaki Bilgiler vw sitesinde, Jetta kataloğundan "Jetta Comfortlineda deri direksiyon deri vites topuzu deri el freni vardır."   

iddan üzerine, ispatlamak adına alınmıştır. :)  Polemik yaratmak için değil, bildiğimizden, çünkü aynı araç donanımından kardeşime aldık.  Jetta parasına göre bomboş bir araç ama malesef piyasası olan bir araç. :blink:  Gerçekçi olmak gerekirse Hihgline donanımında bile 6'lı CD changer dan bahsediyosun. 6'lı CD changer kullanan adam kalmadı bile  :guitar: Jetta'da tek beğendiğim özelliktir arka koltuk diz mesafesi  :yeah:   

İşte, işin ilginç başka bir yönünü de siz yakalamışsınız  :blink:  Aldığımız Jetta 1.4 DSG Comfortline ve sahip olduğum Focus Tit 1.0 EB direksiyon kaplamaları kesinlikle aynı değil  :P

Serkan bey, eklediğiniz tabloda trendline donanım da deri direksiyon ve vites olduğu görünüyor. Comfortline ve highline donanımda ise çok fonksionlu deri direksiyon ve vites var görünüyor. Deri kaliteleri farkına bişey diyemem ama Engin'in dediği gibi öyle aman aman bir fark da yoktur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

madem otomatik şartı yok manüel de alınabiliyor ben bir astra sedan 1.6 cdti 136 bg cosmo da düşünürdüm. 

kaliteyse kalite, 2. else 2. el,  motorsa motor her şey var.. 

Otomatik şartım hiç olmadı zaten astra iç hacimi focus ile yakın olduğu için bakmadım hiç o yüzden jetta dan yana seçim yaptım inşallah yarın çıkacak aracım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Merhaba arkadaşlar Jetta yı aldım ancak birdaha yazamadım internet problemlerinden dolayı istanbula döndüm ve araç ile ilgili görüş ve deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.

Arabayı Levent General otodan aldım, aracın üstünde Türkiyede bulunmayan dunlop lastikler vardı ilk iş maslak keskin otoda michelin ile değiştirdim içeriye aldığı yol sesi farkını anında farkettim. Ertesi günü Niğde ordan da Konya'ya geçtim araba yolda Focus dan daha sessiz ama Goodyear olan focusum ile kıyaslarsam ama kiralık michelin olan focus 3 ile aynı değerlerde yani focus ile jetta benzer yalıtım ayarlarında. Gaz tepkisi canlılığı yol tutuş focus kadar değil daha sakin yapıya sahip uzun yolda keyifli daha ileri yaşlarda binilesi bir araba hissiyatı var, sade kullanışlılık üzerine tasarlanmış bir araba jetta. Efsaneleşmiş kötü malzeme kalitesi bence çok az bir kısımda yani yüzdeye vuracak olursam %5 lik bir kısım  oda kapıların iç tutma yerinin üstü geri kalan yerler gayet sınıfının değerlerinde, yani ben bu arabaya kalitesiz diyemem haksızlık olur ama alırken beklentilerim çok düşüktü kötü kalitesiz bir araba bekliyordum ama gayet beklediğimden fazla bir otomobil çıktı memnunum genel olarak.

Focusdan sonra hissiz geldi ama genel olarak kullanım keyifli sakin ve bunun sonucu ortalama 4lt ile 4,5 arası ortalama yakaladım 55 litre depo 1065 km yaptım. Jettanın en büyük silahı geniş iç mekan arka taraf bagaj beni en çok memnun eden taraflarından.

Arabaya ilk iş cam filmi, bagaj üstü çıta yaptırdım ve en son iç dış sonax nano hybrid koruma yaptırdım en zor iç renk olan bej döşeme ile en zor dış renk olan siyah renk kombinasyonunun görüntü güzelliği ayrı bakım zorluğu ayrı baktırıyor.  :)

Resim koymayı beceremedim deniyorum  ^_^

Teoman Akyar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.