Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Vw Jetta 1.6 Tdi Comf. & Skoda Octavia 1.6 Tdi Elg.

Teoman Akyar

Önerilen Mesajlar

75 kağıt istiyorlar boş ve meksikana. 75 kağıt'a tit-x sedan veriyor Ford amca. Benim bunlara alternatifim Astra Sedan Sport olur. Yeni 1.6 dizel 74 civarı bırakırlar.

Kısa süre sonra vw motoru yenileyecek bunu da unutmayın.

Mayıs'da cosmo'yu bırakmışlar hatta.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben geçen sene Jetta, Octavia, Focus, Astra 4 lüsü üzerinde yoğunlaşmıştım. (görüldüğü gibi ortak noktaları Alman olmaları yüzünden) Bu 4'lü içerisinden Jetta'yı iç donanım yetersizliğinden, Astra'yı çeşitli kalitesiz işçiliklerden, Octavia'yı da pahalılığından elemiş ve Focus'u her yönüyle paramı hakettiğini düşünerek seçmiştim. Geçen sene bu araçların fiyatları düşündüğüm motor seçeneklerine göre 50 - 60 bin TL arasında idi. Yine olsa aynısını yapardım. Ama bu sene bu fiyatlar 10 bin TL artmış durumda.

Şimdi sizin vermeyi düşündüğünüz fiyatlar 75 - 78 bin TL civarında ve bu rakamlar bence hatrı sayılır rakamlar ve alacağınız arabanın bu rakamları haketmesi gerektiğini düşünüyorum. Gelelim sizin seçeneklerinize ben bu iki araç arasından Octavia'yı Jetta'ya tercih ederdim, çünkü VW kesinlikle iç donanın yetersizliğiyle bu paraları haketmemekte. Çünkü Jetta'nın Comfortline donanımında halen;

USB girişi (CD lerle mücadele veremem :guitar: ),

hız sabitleyici (Uzun yolda olmazsa Olmaz :sofeer: ),

bluetooth bağlantısı,

Start-Stop,

Deri direksiyon simidi (Plastiği ellemek çok kötü oluyo :blink: ),

Deri El Freni, vites topuzu,

Çift Bölgeli otomatik klima malesef yok.

Düşünün, 2014 son model araba alıyorsunuz ve bunlara sahip değilsiniz. İkinci elde aman kolay satılacak diye VW amblemine bu kadar para bayılmak bana mantıklı gelmiyor. (Aynı paralara ikinci el Audi A4 alınabiliyorken) Octavia'nın donanım yönünden bir eksiği olmazken ikinci elde bizim vosvos akıllı milletimiz yüzünden tercih de biraz o yönde ilerliyor.

Sonuç; bu Jetta - Octavia ikilisinden mantıklı seçim yine de Octavia olurdu. ^ ^_^ Ama yine de bana göre halen Ford ister donanım ister kalite yönünden forever. :nazar:

Kardeşim bir Jetta kullanıcısı ve seveni olarak birşey demek istiyorum insanları yanlış bilgilendirmeyelim.Jetta Comfortlineda deri direksiyon deri vites topuzu deri el freni vardır.Trendline da yoktur.Evet bu aracın iç plastikleride kötüdür Focusa göre biliyorum arkadaşda orta donanımlı ekstralı focus var ama ondada çift bölgeli klima start-stop yok hız sabitleyicisini felan bilmiyorum var mı bide şuna gelelim Jetta mk6  2011 yılında  piyasaya çıktı ford focus son kasası ise 2012 yılında büyük ihtimalle de iç kalite  giderilecek mk7 de golf 7 de olduğu gibi.Ama focusun içide bana dar geldi özellikle arka koltuk diz mesafesi felan Jetta gerçekten sınıfının en iyisi.Bu arada Teoman kardeşim 1.4 TSI 122 hp DSG kullanıyorum hiç bir sıkıntısı sorunu yok şuan araç 25 binde gönül rahatlığı ile DSG alıp kullanabilirsin ama malum doğuş çok fiyat farkı istiyor ama büyük rahatlık.Ama ben 1.6 TDI Comfort DSG alıcağıma eğer senin için pek gerekli değilse 1.6 TDI highline düz alırdım çünkü aradaki farka gerçekten deyiyor led stoplar,hız sabitleyicisi,RCD 510 büyük ekran 6lı Cd değiştiricili,Klimatronik çift bölgeli klima,elektrikli katlanır yan aynalar ve karartılmış arka camlara 4 milyar gerçekten deyiyor ama yinede sen bilirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Polemik yaratmak için söylemiyorum ama bu çok iddialı bir söz olmuş sanki. 

Arka diz mesafesi olarak söylemiştim ben onu Jettanın bana göre eksikleri donanımı çok azar azar veriyor bencede hız sabitleyicisi otomatik klima comforttada olmalı ve iç kapı plastikleri başka eksikte göremiyorum.Mesela Ford çok kapsamlı donanımlar ve ekstralar sunuyor ona lafım yok. Şehiriçi güvenlik sistemi şerit takip asistanı felan ve fiyatlarda iyi. C sınıfı bir araç için bu donanımlar gerçekten iyi.İki otomobilinde eksi ve artı yönleri var zaten zevk ihtiyaç meselesi. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar ilginiz ve samimiyetiniz için teşekkür ederim, araba almak zor bir iş gerçekden gönülden geçen başka akıldan geçen başka oluyor. Çevremde birçok kişiye araba aldırmışımdır sayısını hatırlamam sorum sadece bütçe nedir ne amaçla kullanacak olduğu ve nokta atışı ile istediği araçları aldılar dua ediyorlar doğru seçim için ama işte kendime gelince gönlüm hb araçlarda ama olması gereken tek seçenek de jetta diyor  jetta resmen polonun  sedanı genişlemiş boyutlarıyla ve focus dan sonra hiç tatmin edici değil gönlümden geçen ilk Volvo V40 premium high per. müzik sistemli powershift D2 motor beyaz renk için 82,500 fiyat aldım diğer gönlümdeki araç Golf 7 1.6 tdi comf. man. tungsden gri için 71,750 fiyat aldım son olarak da jetta 1.6 tdi com. man. derin siyah için 75,000 fiyat aldım pazartesi bunlardan birine kaporayı yatırıcam inşallah.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Israrla Volvo diyorum.

Olmadı Golf ve çok lazımsa tavana port bagaj. :)

Octavia bana çakma Nike (nixe) gibi geliyor. :D Sırf bu yüzden ve çok kullanışlı ve pratik olmasına rağmen iğrenç olan bagaj tasarımı yüzünden nefret ettiğim bir araba.

Jetta mantıklı mı, evet, kesinlikle, ama Golf daha mantıklı.

V 40 ise hani ne desem, sınıfın en güzel kızı gibi... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Israrla Volvo diyorum.

Olmadı Golf ve çok lazımsa tavana port bagaj. :)

Octavia bana çakma Nike (nixe) gibi geliyor. :D Sırf bu yüzden ve çok kullanışlı ve pratik olmasına rağmen iğrenç olan bagaj tasarımı yüzünden nefret ettiğim bir araba.

Jetta mantıklı mı, evet, kesinlikle, ama Golf daha mantıklı.

V 40 ise hani ne desem, sınıfın en güzel kızı gibi... 

Benimde aklımdan geçenler V40 piyasası olmaması ve fiyatı biraz fazla gelmesi nedeniyle elemek zorunda kaldım ve bu arabayı turbo benzinli seçenek ile alınırsa tadı çıkar kanaatindeyim benim gibi aile kullanımında 1.6 tdi motor yeterli birazdan kaporayı göndercem jetta için ama gönlüm golf de kalacak  :unsure:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Jetta 2nci el elden çıkarılması olarak bakıldığında en mantıklısı. Ticaretle uğraşıyosanız ne zaman paranın gerekeceği belli olmaz jetta bu konuda doğru seçim olur.

Evet geçen sene eylül ayında S60 premium D2 manuel aracımızı powershift ile takasladık geçen sene verdiğimiz arabayı konya otokoç 72,500 e haala satamadı geçen ay galerici aldı sonunda şimdide onun elinde bekliyor araç o yüzden V40 seçeneğini elemek zorunda kaldım ve jetta yı seçtim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Jetta nın yakın zamanda makyajlanacağı söyleniyor. (zannedersem 2015 e kadar Türkiye ye gelir) Beklemeye imkan varsa jetta tdi dsg.

Beklenmeyecekse ve bagaj çok önemli değilse golf 7 tdi dsg

Beklenmeyecekse ve bagaj önemliyse Octavia tdi dsg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Jetta nın yakın zamanda makyajlanacağı söyleniyor. (zannedersem 2015 e kadar Türkiye ye gelir) Beklemeye imkan varsa jetta tdi dsg.

Beklenmeyecekse ve bagaj çok önemli değilse golf 7 tdi dsg

Beklenmeyecekse ve bagaj önemliyse Octavia tdi dsg

Jetta makyajı direksiyon değişimi ve ön tampon altı hafif değişiyor bence çok bir değişiklik yok dsg almaya gerek duymadım fazla fiyat farkı oluyor ve golf elemek zorunda kaldım bagaj önemi nedeniyle yoksa aklım kaldı  :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayırlı olsun. 

Volvo değişmediyse kısa servis aralığı ve sanayide bile pahalı olan parça fiyatları ile maalesef geride kalıyor. İkinci eli de bayağı zayıf sanırım. 2 hafta önce gidip en üst versiyonun içine oturdum, biraz bakındım. Çok çok beğendim ama Jetta,Focus,Golf'ün üstüne fazladan para verip alınacak aracı çook uzun kullanmayacaksan gönül rahatlığı ile karar verip almak çok zor. Aslında az kullanılmış temiz ikinci eli bir derece daha alınabilir gibi.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

WV grubu araçları dsg faktörü yüzünden sıraladım. Eğer dsg - otomatik vites kriteri yoksa ben şahsen herhangi bir wv grubu aracı (yukarıda sıraladıklarım içinde) bagaj ve iç genişlik avantajına rağmen focus a tercih etmem.   İlle de bagajsa c max dizel sınıf lideri olarak (dacia logan ı saymazsak) güzel bir tercih olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Jetta gözümde VW değil belkide önyargıdır ama bencesi bu. Octavia ile hiç tecrübem olmadı bilemiyorum.

Fakat bukadar para vereceksem ikinci el 211ps Audi A4 2.0 TFSI Quattro alır keyfime bakardım. Gerisi teferruat kalırdı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.