Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Başıma Gelen Ilginç Kaza

hüseyin ipek

Önerilen Mesajlar

Hep söyleriz trafikte her an herşey olabilir diye.Dün başıma gelen olay bu sözü bir kez daha doğrulattı.Hemen belirteyim bacakları kırılan zavallı bir köpek dışında herhangi bir kayıp yok.Kazaya gelince:

sabah saatleri Konya^ya doğru yola çıkmıştım.Bir kasabanın girişinde hafif rampa aşağı ilerlerken önüme bir ford ranger çıktı.Aracın kasasında bir köpek ,cinsini bilemiycem büyük beyaz kangal kırması bişey,yaklaşık 100 km hızla ilerliyor.Bende arkasına yanaştım sollamak için uygun anı bekliyorum.Köpeği bağlamışlar ama zinciri çok uzun kasada sürekli dönüp duruyor.Derken köpek hiç beklemediğim bir şekilde kasa kenarından yola atlayıverdi.Bir iki saniye kötüşekilde sürüklendikten sonra Allahtan ki hayvanın zinciri koptu ve taklalar atarak önüme doğru yuvarlanmaya başladı.Ben tabi o şokla var gücümle bastım frene hız 30 km ye kadar düştü zannedersem ama duramadım ve maalesef aracın sağ ön tarafından köpeğe  çarptım.Ön tarafın en azından yamulmuş olduğunu düşünüyordum ama indiğimde hayvanın salyalarından başka birşey yoktu.Köpekse kenara sürüklenmiş titreyip duruyordu.Adamın yanımıza gelip bişeyi yok diyerek ayağa kalkamayan köpeğin tasmasından  zorla sürüklemeye çalışması da ayrı bir saçmalıktı.Neyseki ucuz atlattık

Forumda yoktur ama bu şekilde açık araçlarda köpek vs taşıyacak arkadaşlara nacizane tavsiyem hayvanın ipini olabildiğince kısa tutmalarıdır.Aksi halde böyle ilginç durumlar ortaya çıkabiliyor.saygılar

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok geçmiş olsun öncelikle. Trafikte herşeyin olabileceğinin hesaba katılarak öngörülü olarak ilerlemenin önemli olduğu hakkında bir örnekten bahsettiniz. Tabiiki köpeğe üzülmemek elde değil ama, köpeğin hayatını kurtarmak adına olaylar daha feci şekilde sonuçlanabiliyor malesef. Öteki adamın zalimliği de ayrıca hayret verici gerçekten. Tekrar geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

geçmiş olsun..  Allah tan panikleyip direksiyonu kırmamışsınız.. köpeğede yazık olmuş..ölür gider, ayağı kırıldıysa siz gidince oraya atmıştır onu

hocam gerçekten hayvana çok üzüldüm zincir kopmasaydı daha kötü olabilirdi.İyiki direksiyonu kırmak aklıma gelmedi.Aklıma ilk o gelse yapardım kesin biliyorum kendimi..

Sonuçta köpek veterinere götürüldü mü onu anlamadım.

Öngörmek trafikte kazadan yırtmanın ilk ve en önemli kriteri

Aslında hep karşı tarafın hatasını tahmin ederek araç kullanırım ama böyle bişey hiç aklıma gelmezdi.

veteriner çağıralım dedim adam sinirlenmeye başladı.Gerek yok kardeşim bişeyi yok felan diye .Ben yine de götürün kalkamıyor ayağa felan dedim bıraktım öyle.Umarım götürmüştür 

Çok geçmiş olsun öncelikle. Trafikte herşeyin olabileceğinin hesaba katılarak öngörülü olarak ilerlemenin önemli olduğu hakkında bir örnekten bahsettiniz. Tabiiki köpeğe üzülmemek elde değil ama, köpeğin hayatını kurtarmak adına olaylar daha feci şekilde sonuçlanabiliyor malesef. Öteki adamın zalimliği de ayrıca hayret verici gerçekten. Tekrar geçmiş olsun

Aynen öyle daha büyük bir kazaya sebebiyet verebilirdi.Allaha şükür böylece kaldı.Sağolun

hüseyin ipek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle çok geçmiş olsun.

Ben yine de götürün kalkamıyor ayağa felan dedim bıraktım öyle.Umarım götürmüştür 

Anlattığınız gibi bir şahısın köpeği veterinere götüreceğini hiç sanmıyorum  :mad:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle çok geçmiş olsun.

Anlattığınız gibi bir şahısın köpeği veterinere götüreceğini hiç sanmıyorum  :mad:

Yöre insanı köpek çok özel olmadıkça pek uğraşmak istemez.Bence de götürmemiştir.Atladı diye neredeyse tekmeliycekti köpeği.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kasaya hayvan bağlamak ve gerekli önlemleri almamak tafikte tehlike saçmak gibi; sizin olayda ise hem kasada hem direksiyonda varmış hayvan.

Büyük geçmiş olsun.

Az önce bir arkadaşım söyledi.Jandarmayı çağırıp şikayet etseydin diye ,

Bu şekilde kasada hayvan taşımanın acaba yasal bir yaptırımı var mı?

Geçmiş olsun, yani şu canlılara eziyet ediyorlar ya, söylenecek çok şey varda neyse ..........

Maalesef öyle 

Hayvanlara merhamet etmeyenlerin insanlara karşı da merhametsiz olacağını düşünürüm hep.İnşallh bizi yanıltıp köpeği tedavi ettirmiştir :(  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öngörmek trafikte kazadan yırtmanın ilk ve en önemli kriteri

Bu çok önemli bir şey Mertcan. Ama ne yazık ki öngörmek konusunda biz gençler (ya da kendi adıma konuşayım) biraz miyopuz galiba. O yüzden ki olanca gücümüzle gaz pedalına basmak konusunda hiç tereddüt yaşamıyoruz.

@hüseyin ipek,

Çok geçmiş olsun. Gerçekten ilginç bir kaza. Kimin aklına gelir ki. Ama köpeğin sakin olmayışı, sürekli dönmesi falan ben olsam şüphe duymaya başlardım. Ama o an kasada köpek olması ve sizin dikkatinizin köpeğe odaklanmış olması büyük şans.

O kasaların içerisinde hiç bir güvenlik önlemi alınmadan başı boş bir şekilde kasadır, leğendir, vs uçabilecek malzeme taşıyanlar var. Böyle bir malzeme olsaydı daha kötü sonuçlar doğurabilirdi. Neyse ki olayınızda şanslıymışsınız.

Tek şanssız kazazede ise köpek. Hem düşüp kendisini yaraladığı için, hem de kendisinden daha kötü bir canlıya (burada daha kötü bir ifade vardı ancak hakarete girdiği için değiştirdim.) arkadaşlık ettiği için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ama köpeğin sakin olmayışı, sürekli dönmesi falan ben olsam şüphe duymaya başlardım.

ben burada uzun uzun yazdım ancak bu anlattıklarım inanın bikaç saniye içinde oldu.Köpek kasada zaten ayakta dönüp duruyordu.Bende alışkındır atlamaz  diye tahmin etmştim bir anda bıraktı kendini.Çok daha ciddi bişeyle karşılaşabilirdim söylediğiniz gibi Allah korudu.Bu da bana tecrübe oldu artık..Başka arkadaşlarda dikkat etsinler çok var çünkü bu şekilde hayvan taşıyan 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben burada uzun uzun yazdım ancak bu anlattıklarım inanın bikaç saniye içinde oldu.Köpek kasada zaten ayakta dönüp duruyordu.Bende alışkındır atlamaz diye tahmin etmştim bir anda bıraktı kendini.Çok daha ciddi bişeyle karşılaşabilirdim söylediğiniz gibi Allah korudu.Bu da bana tecrübe oldu artık..Başka arkadaşlarda dikkat etsinler çok var çünkü bu şekilde hayvan taşıyan

Dediğiniz doğru. Hayvan taşıyan araç maalesef çok fazla kasada yada koltukta. Çok geçmiş olsun.

Hatta inanmazsınız sol ön koltukta öküz taşıyan arabalar var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.