Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Benzin Bitmiş Ve Yolda Kaldım

Türker Taş

Soru

Hayırlı akşamlar 

Sağ olsun focusum bugün beni yolda  bıraktı. Seyir halinde iken araç  stop etti.Emniyet şeridine geçip Kontağı kapadım açtım debriyaja  basıp çalıştırdım marş sesi geliyor ve araç çalışmadı.Servisi aradım durumu bildirdim. Şüphelendikleri ilk sorun da yakıtın bitmesi oldu. Dedim yol bilgisayarı 60 km gösteriyor  nasıl nasıl benzin biter. Yolda yapmadım 100tl 140 km yol  yapmış bir daha deneyeyim diye  bastığımda yol bilgisayarı km göstergesi 0 yazıyordu.Servise  benzin alayım tekrar deneyeyim olmassa artık çekici çağırırım dedim. E6 da kaldık. Taksi çeviriyorum boş geçmiyor  baktım. duran olmayacak çağırayım çekici derken Autoking  servis aracı koştu yardımıma dedim sorun bu attı beni benzinliğe aldım benzini 3-4  km yol yürümemde çilesi oldu.10lt benzin koydum araca  yol bilgisayarına  baktım gene  0 yazıyor. Çektim besmeleyi bastım powere motor çalıştı.Km göstergesi km yazmıyor .Benzinlikte gene 100 tl Benzin alıp koyuldum yola yol Bilgisayarı kalan km 350 km gösteriyor   eve geldim ve aracı park ettim. Tekrar  Bakayım dedim km arıza yaptığı giBi aynı kalan yakıt  mesafesi 350 km gösteriyor stop ettim. 30 dakika sonra  indim Bir  Bakayım dedim. Km göstergesi 12  km ilerlemiş iş yerimle evimin arasıda 10 km zaten normal  yakıt göstergesi 170 km gösteriyordu. Herşey normale  dönmüş oldu.yol Bilgisayarı ile ilgili Bu durumla ilgili sıkıntı çeken oldu mu acaBa   Cuma  günü aracı kullandığımda  Bakacam artık sorun sıkıntı varmı diye inş sorun kendiliğinden oluştuğu giBi düzelmiştir. Geniş ekran almayı düşünüyordum. Fırsat  Bu fırsat diyip yaptırıp ekranıda takarım. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Ben 1 km kadar gidiyor 4 5 km azalıyor çok acaip bi sistemi var arabayı ne sıkıştırıyorum nede başka bişey. Ama lastiklerden şüphem var tekerlerden biri 15 inç istepne lastiğim patladı diğerleride kabak en kısa zamanda sıfırlayacam lastikleri. Bide bujilerimin eskidiğini düşünüyorum. 0 km yazdığı zaman 300 mt kadar gittiğimi bilirim ve stop etmez ama benzinciye geçerim :) şuna da inanıyorum arabayı hangi akaryakıta alıştırdıysan başka koyunca yıllardır aynı sigarayı içen adama farklı sigara vermiş gibi oluyor araba :) ben hep opetten alıyorum başka kesinlikle mecbur kalmazsam almam alıncada hemen hissettiriyor hantallaşıyor çekişi azalıyor falan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben bir kere bi yere gitmem gerekliydi acil. Menzil 0 yazıyordu 15, 16 km gittim öyle sonra benzinliğe girdim. Motor arızalı serv. götürün dedi. 20 tl aldım geri düzeldi. Uyarı gitti. Ama tabi ondan sonra hep fullendi depo. Yani mümkün olduğunca öyle gezmemeye çalışın. İlla ki zararı vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

zamanım olursa anlaşılan servise gideceğim. Depoyu doldurdum menzil 435km yazıyordu.Ortalamam 9 litre sıfırladım onu 5lt gibi bir ortalama  yaptım sonradan 50 km yol yaptım menzil gene 435 te depoyu gene doldurdum 20tl benzin aldım. Menzil gene 435 kaldı.Sorun olduğu belli oluyor artık  normalde  depoyu her doldurduğumda 520- 540 km yazıyordu.  

Ben 1 km kadar gidiyor 4 5 km azalıyor çok acaip bi sistemi var arabayı ne sıkıştırıyorum nede başka bişey. Ama lastiklerden şüphem var tekerlerden biri 15 inç istepne lastiğim patladı diğerleride kabak en kısa zamanda sıfırlayacam lastikleri. Bide bujilerimin eskidiğini düşünüyorum. 0 km yazdığı zaman 300 mt kadar gittiğimi bilirim ve stop etmez ama benzinciye geçerim :) şuna da inanıyorum arabayı hangi akaryakıta alıştırdıysan başka koyunca yıllardır aynı sigarayı içen adama farklı sigara vermiş gibi oluyor araba :) ben hep opetten alıyorum başka kesinlikle mecbur kalmazsam almam alıncada hemen hissettiriyor hantallaşıyor çekişi azalıyor falan.

O sorun bende de oluyor.Aracı stop ettiğinizde  km değerine  bakın. Sonra geri çalıştırdığınızda  hemen hemen gittiğiniz km yakın çıkıyor 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Vay arkadaş hayretle okuyorum şu yazdıklarınızı. Ne çok ince hesap kitap yapan insan varmış.

Arkadaşlar ekranda gördüğünüz değerler belli sürelerde ve belli km yol kat edince güncelleniyor. Sorun yok rahat olun. Bakın ibreye benzin bitmişse alın benzininizi, küsür küsür hesaplarla ne uğraşıyosunuz yahu. Gören duyanda aracın biryerlerini optimize etmeye çalışan quality assurance ekip üyeleri sanır sizi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benzin pompası bozmuş insan olduğum için bir deneyim; ustanın söylediği: " sürekli depoda az benzin bırakmak, ışık yanınca 50-60 km gitmek, benzin dibe inince almak; pompa için zararlı, ömründen gider. " ( Yanlışsa; doğrusunu bilen arkadaşlar bir zahmet düzeltsin. ) 

Sonrasında hep çeyreği görünce yakıt aldım, başka pompa bozmadım daha...  :smiley2k:

Ahmet Dursun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar,deponun dibini görmeye çalışmayın.zira dibini görecek değilsiniz.fakat bu tür araçların benzin pompaları deponun içinde olması gerekiyor.bu da pompanın yakıt içinde olup soğumasını sağlıyor ki uzun ömürlü olması ve pompalamayı iyi yapması için.o nedenle ışığı görünce yani depo ışığını en yakın zaman da yakıt alın.pompanın yandığını bir hayal edin :kızgın:  ne olacak o zaman 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir kere yolda kalma pahasına, yol bilgisayarına güvenerek kalan menzili 10 km gösterene kadar kullandım aracı.

Bir kere yolda kalma pahasına, yol bilgisayarına güvenerek kalan menzili 10 km gösterene kadar kullandım aracı.

ilk zamanlarda aracı tanıma adına bende 12 km yi görmüştüm :)

arif tüysüz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.