Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Anahtar Algılanmadı Hatası

Erhan GÜLER

Soru

Merhaba arkadaşlar, bu aralar aracımda anahtar algılanmadı hatası almaya başladım. Anahtar vites'in hemen altına koyuyorum ama algılamıyor. Kilit aç kapa yapıyorum sonra tanıyor. Piller yeni 1 ay bile olmadı değişeli. Bazen de power tuşuna çalıştırmak için bastığımda almıyor,2.seferde algılıyor,çalışmayacak diye korkuyorum. Bu problemle karşılaşan oldu mu ? Çözüm yolunu bilen varsa yardım bekliyorum. Saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Arada bendede oluyor ama basinca calisiyor bende cok kafama takmiyorum acikcasi alistim ozellikle 1_2 gun binmeyince yapiyor. Daha bir ve ya iki defa basinca calismadi ondada hizlica basip cektigim icin oldugunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arada bendede oluyor ama basinca calisiyor bende cok kafama takmiyorum acikcasi alistim ozellikle 1_2 gun binmeyince yapiyor. Daha bir ve ya iki defa basinca calismadi ondada hizlica basip cektigim icin oldugunu düşünüyorum.

Bugün forumda sadece 2miz varız galiba hocam :) Ben de daha yeni yapmaya başladı. Yanlışlıkla vitesteyken ayağımı debriyajdan çekip stop ettirdikten sonra olmaya başladı. Ben de durum uzun kısa basmayla alakalı değil,bastığım gibi hemen tık gidiyor,2. seferde çalışıyor. Anahtarı da algılamamaya başladı işte işin ilginci bunu da yeni yapmaya başladı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba arkadaşlar, bu aralar aracımda anahtar algılanmadı hatası almaya başladım. Anahtar vites'in hemen altına koyuyorum ama algılamıyor. Kilit aç kapa yapıyorum sonra tanıyor. Piller yeni 1 ay bile olmadı değişeli. Bazen de power tuşuna çalıştırmak için bastığımda almıyor,2.seferde algılıyor,çalışmayacak diye korkuyorum. Bu problemle karşılaşan oldu mu ? Çözüm yolunu bilen varsa yardım bekliyorum. Saygılar.

Selam aynı sorun ben aracı aldığım günün sabahı başıma geldi,tabi şok oldum daha dakka bir gol bir,servisi aradım power tuşunun karşısında kontak anahtarının olduğu kısıma doğru bir kapakçık var dediler orayı aç anahtarı oraya tak araç çalışır dediler oldu,sonra gittim anahtarı kodladılar sorun kalmadı.Ama daha ilk günden böyle bişi yaşamak ilginç oldu gerçekten :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

anahtar yanında frekansını bozacak bişey varsa anahtarı algılayamayabilir daha önceden benim başıma geldi kumandalı gündüz ledi takmıştım aracıma kumandayla anahtar yanyanaydı sonra yavaş yavaş kumanda çalışmamaya başladı en son 1-2 mt kadar düştü bi kaç defa pilini değiştirdim düzeliyordu ancak 1-2 hafta sonra yine aynı sonra bi forumda okumuştum frekansı bozulunca algılamada sorun olacağını eğer böyle bir durum varsa tekrar proğramlamayı dene inşalla düzelir. focus 1 de kontaktan programlıyordum ama senin nasıldır bilemiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Anahtar algılamama dönem dönem oluyor, çok sık olmasa da.

Marşla ilgili sorunum olmadı.

İkisi de rahatsız edici boyutta devam ederse servise gösterin garanti devam ederken...

Eğer devam ederse servise göstereceğim hocam.

anahtarın pilinin bitme ihtimalini düşünmüşsünüz güzel, arabanın pilinin bitme ihtimali de var, :)

aküye bir baktırın derim.......

32 bin km'de akü'nün bitebileceğini düşünmüyorum hocam ama fırsat olursa bir baktırırım,teşekkürler.

anahtar yanında frekansını bozacak bişey varsa anahtarı algılayamayabilir daha önceden benim başıma geldi kumandalı gündüz ledi takmıştım aracıma kumandayla anahtar yanyanaydı sonra yavaş yavaş kumanda çalışmamaya başladı en son 1-2 mt kadar düştü bi kaç defa pilini değiştirdim düzeliyordu ancak 1-2 hafta sonra yine aynı sonra bi forumda okumuştum frekansı bozulunca algılamada sorun olacağını eğer böyle bir durum varsa tekrar proğramlamayı dene inşalla düzelir. focus 1 de kontaktan programlıyordum ama senin nasıldır bilemiyorum. 

Cep telefonunu koyuyorum anahtarın yakınına acaba o mu etkiliyor ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bu sorunu hiç yaşamadım. kumanda pilim neredeyse 2 aydır piz zayıf uyarısı veriyor ekranda. ama engel bir durum yok. anahtar sürekli cebimde. uzak mesafeden aç kapa yapabiliyor. araç sorunsuz çalışıyor. uzun süre beklemede bile... ancak pili değiştirmem gerek. bigün tam bitecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kumanda pili veya frekansı ile ilgili olmayabilir diye düşünüyorum. 

Dün oldukça açık alanda araç içinde otururken 3 çevrim müzik dinledik. Yaklaşık 30-40dk 

Yani 2 defa kontağı açıp kapattım. Bunda uyarı vermedi. Sonra aracı çalıştırdığımda pil uyarısı verdi.

Eve gelince diğer kumandayı denedim onda da pil uyarısı çıkıyor.

İki kumandanın da aynı gün aynı anda pilinin bitmesi çok düşük ihtimal. Araç tarafında bir sorun var.

Akü voltajı 11.7 gösteriyor. Akünün dışında asit yoğunlaşması oluşmuş yine. 

6a47f8e77639acda0673c6ff0f806b74.jpg

246b28fa6fab0d7840dad8e501f5484f.jpg

f64580e44bf35c6d6677346914fb59e2.jpg
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.