Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Basınç Uyarı Testi

Bekir B.

Önerilen Mesajlar

hiç yoktan iyidir ama, hangi lastiği kontrol etmemi yazmasını isterdim. açık kapı uyarısı gibi.."sol arka teker basıncı" gibi..

Aslında bir de şu açıdan bakmak gerek, amaç lastik basınçlarının kontrolü için hava cihazının yanına gitmeyi sağlamak:):) tabii gitmişken tamamının kontrolü en sağlıklısı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında bir de şu açıdan bakmak gerek, amaç lastik basınçlarının kontrolü için hava cihazının yanına gitmeyi sağlamak:) :) tabii gitmişken tamamının kontrolü en sağlıklısı..

Bekir bey benim bir önceki aracımda bu lastik basınç sensürü vardı hiç memnun değildim devamlı uyarı verirdi lastikciye git şişir daha sonra 1 ay bile geçmeden devam lastikçiye sorduğumda kaçırmasına gerek yol hava şartlarından dolayı bile iner dedi birdaha lastik basınç sensürü uyarı verse dahi gidipte şişirmedim lastikleri bu nedenle sizin kullanım bilgilerinizi açıkcası bekliyorum bakalım 1 kaç ay sonra ne olacak , eğer sorun çıkmazsa size Ankaraya geldiğimde bir şeyler ısmarmalam isterim :smiley2k:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bekir bey benim bir önceki aracımda bu lastik basınç sensürü vardı hiç memnun değildim devamlı uyarı verirdi lastikciye git şişir daha sonra 1 ay bile geçmeden devam lastikçiye sorduğumda kaçırmasına gerek yol hava şartlarından dolayı bile iner dedi birdaha lastik basınç sensürü uyarı verse dahi gidipte şişirmedim lastikleri bu nedenle sizin kullanım bilgilerinizi açıkcası bekliyorum bakalım 1 kaç ay sonra ne olacak , eğer sorun çıkmazsa size Ankaraya geldiğimde bir şeyler ısmarmalam isterim :smiley2k:

Tabi ki zaman içinde yaşadığım tecrübeyi paylaşırım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

doğrudur. hava şartları bile etkilidir lastik basınçlarında.. bu yüzden havalar ısınmaya meğillyise doğru basınçla şişiririm-31-

havalar soğumaya meğilli ise 33 şişiririm ki soğudukça azalır zaten.

+ kauçuğunda nefes alan bir malzeme olduğunu bilelim. hiçbirşeyde yapılmasa basınç 1-2 ay içinde illaki azalır, bu yüzden nitrojen basılır ki molekülleri daha büyüktür ve kauçuktan dışarı zor sızar. daha az azalmaya meğillidir basınç.

ben tüm bunları elektronik kontrollü black&decker hava pompası alarak çözdüm. çakmaktan çalışıyor. basıncı ayarlıyorsunuz ve şişirince stop ediyor.

2 yılda bir sibopları değiştirmekte fayda var. sibopların 1 tl lik dandikleride var, 3-5 tl ye alman malı olanıda..

Aslında bir de şu açıdan bakmak gerek, amaç lastik basınçlarının kontrolü için hava cihazının yanına gitmeyi sağlamak:) :) tabii gitmişken tamamının kontrolü en sağlıklısı..

haklısınız ama aynı aksaklığı hep aynı lastikte verirse patlak olduğunu anlarız. uzun yolda sadece inik lastiğe müdahele edecek pompa taşıyabilirsiniz yanınızda.

lasitk tamir köpüğü kullanılabilir 2. uyarıda ve en yakın lastikçiye çekilir. ş.içi çok acil olmayabilir. ayda 1 gidilmeli lasitk kontrolüne.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben aktif edeli 1 ay filan oldu heralde henüz uyarı vermedi, cmaxte fabrika çıkışı olarak var(tamamen aynı sistem) Eylülden beri 1 kere uyarı verdi ondada çivi çıktı. Ruslarda kullanıyor, sapıtıyor yazanı görmedim. Yalnız bu sistem aktif değil, mesela aynı akstaki 2 tekerlek aynı derecede düşse anlamaz diye düşünüyorum.

Biraz indirdim derken abi ne kadar indirdiniz? 20-25'e kadar mı yoksa daha erken uyarı veriyor mu?

Senin araba bozuk çıktı ya la :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.