Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Dr.Mert

Önerilen Mesajlar

Honda hep bişeyleri eksik yapmak zorundamı. City şekilsizce üretti tam kıvamını buldu, üretimden kaldırıyor. Bugüne kadar tasarım olarak güzel kasalar çıkardı ama dizel motor olmamasından kaybetti çoğu zaman. Şimdide kağıt üstünde verileri güzel bir dizel motor koyuyor ama berbat bir kasa tasarımı ve iç dizaynlı bir araç çıkarıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni 1.6 dizel sınıfının lideri olacak

Honda’nın ‘Earth Dreams Technology’ adı verilen yeni motor serisinin ilk ürünü, Avrupa ve Türkiye pazarı için oldukça büyük bir öneme sahip olan 1.6 dizel motor olacak. önümüzdeki yıl satışa sunulacak olan motorun, teknik özellikleri ile sınıfının en ekonomik ve en performanslı dizel motoru olacağı öngörülüyor.

Kendi sınıfındaki motorlar arasında en hafif yapıya sahip olan yeni 1.596cc’lik dizel motor, 4000rpm’de 120 beygir güç üretirken 100g/km’lik CO2 emisyonu ile de performans ile çevrecilik arasında çok iyi bir denge sağlıyor. Ayrıca 2000rpm’de 300Nm tork değeri ile de tüm Honda modellerine mükemmel bir kullanışlılık sağlamış oluyor. öncelikle Civic HB modeli ile piyasaya çıkacak olan yeni dizel motor, 2012’den itibaren Honda modellerinde yerini almaya başlayacak.

Testler sonucunda performansı ve sessizliğiyle büyük beğeni toplayan yeni 1.6 dizel motor, özellikle alt devirlerde sunduğu yüksek tork değerleriyle sürücülere daha rahat ve konforlu bir sürüş imkanı sunuyor.

Hadi bakalım Renault un Nissan la geliştirdiği 1.6 130Hp 320Nm motor da benzer övgüler alıyordu, round 1 , fight!!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Honda Civic'te "Back to the Future" tarzı futuristik bir kasa ile şaşırtmış, ilgi çekmiş ve güzel satış rakamları yakalamıştı. Bu avantajı şu anda dezavantajı. Kendini yenileyemediği için çarpıcılık faktörü etkisini kaybetti ve artık adeta sıkıcı olmaya başladı. Estetik yönü de çok güçlü olmayınca haliyle ilgi azaldı. Yine de dizel motor dikkat çekebilir, hele ki agresif bir fiyatlandırma yaparlarsa...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Honda sadece türkiyede değil tüm avrupada geriliyor. Öyle ki son 3 yılda avrupa satışları yarı yarıya azalmış durumda...

Özellikle ingiltere gibi " tail-happy" sürüş karakteri çok sevilen, yol tutuş ve iyi bir şasi her şey demek olan avrupa ülkelerinde kompakt araçlarda çift veya tek bağımsız arka süspansiyon standart gibi iken hondanın dededen kalma torsiyon çubuğunda diretmesi en büyük kayba neden oldu. Bu kasada akılları başlarına geldi. Sedanı bilmiyorum ama HBte honda başmühendisnin demecini okumuştum. yeni kasada arka süspansiyonu yenilediklerini eski kasaya gÖre 1 değil 2 adım ilerleme olduğunu ifade ediyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim hoşuma gitmedi, bir önceki civic'in içi daha alengirliydi sanki bu bana biraz düz geldi,birde aracın arkasını beğenmedim çok yüksek görünüyor, madem satmak istiyorsun, dizel motoruda entegre edeceksin entegre ettİkten sonra lansmana çık değil mi...

Zaten satılmayacağını kendileri de anlamışlar bence ki en dolusu 49.000 TL

Ne oluyor bana ya; focusuma alıştıkça diğer markalar düşman taraf gibi bir hissiyat uyanmaya başladı :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dün honda bora ya gidip inceledim. pek beğenmedim. tavan çok alçak, arka koltuğa oturduğunuzda ufak bir sarsıntıda kafanızın tavana değmesi an meselesi. heleki yeni bir araçta ön konsolun niye taş gibi plastikten olduğunu anlamadım. kapılarda yumuşak kaplamalar varken ön konsolun öyle olması saçma geldi. direksiyon simidi de gördüklerim arasında en küçük olanlarından...

şu an donanımlarına göre fiyatları çok iyi bence. satışları iyi olmalı ki en erken mart teslim var dediler. teslim alan birkaç kişi de vardı. erken almışlar galiba. şu an almak isteseniz şubat sonu veya mart başı teslim edilecekmiş ve martta da iyi bir zam varmış. istanbuldan sorduk orada da şubat ortası gibi dediler. bu dediğim full otomatik olanı için. diğerlerine şubat başı dediler. onlara da talep olursa teslim tarihi yine atar... fabrikası türkiyede olan bir aracı niye 2 ay sonraya teslim ederler anlamadım. vw lerde gördüğümüz "doğuş satış politikasına" özendiler sanırım.

1.6 dizel sorduk, sedanlar için öyle bir plan yok dediler. gelirse hb. olan modelle gelecekmiş. pek inandırıcı gelmedi bana...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hb lere dizel gelicek fakat sedanlar şu an için zor gibi diye duydum bende. Hatta sedanlara ise içeriğini tam bilmemekle birlikte tasarımsal nedenlerden dolayı dizel motor koyamıyorlamış diye duydum. Öyle bir neden olabilirmi hakkaten ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bizzat bayiye gidip inceledim.. fotolardan da izlenim edindim..

bir, eski kasa daha güzel..

iki, honda gurur duyulacak bir araba yapmamış

üç, içinin malzemesi sert plastik, adi bir görünümü var..

sonuç. HONDA BU, ZAMANLA ALIŞIRIZ.... focus sahibi olarak teşekkür ediyorum kendilerine, arabamın değeri bir kat daha arttı.. hala sürmekten büyük keyif alıyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.