Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 2 Sis Xenon Uygulaması™

Emre V.

Önerilen Mesajlar

Forester'ı bilmemde Civic hakkında dediklerinize %100 katılıyorum.Yalnız Civic'in far tasını xenon'a uygun yapmışlar.Çakma xenon'lar kadar göz almıyor.Hatta mercekli farlarla aynı neredeyse.Kesilme çizgisi bile var.Xenon olmayan bir araca xenon taktığınızda kesilme çizgisi flan olmuyor.Allah ne verdiyse gidiyor ama Civic'lerde öyle değil.Gördüğüm kadarıyla aydınlatmasıda baya güzel...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Forester'ı bilmemde Civic hakkında dediklerinize %100 katılıyorum.Yalnız Civic'in far tasını xenon'a uygun yapmışlar.Çakma xenon'lar kadar göz almıyor.Hatta mercekli farlarla aynı neredeyse.Kesilme çizgisi bile var.Xenon olmayan bir araca xenon taktığınızda kesilme çizgisi flan olmuyor.Allah ne verdiyse gidiyor ama Civic'lerde öyle değil.Gördüğüm kadarıyla aydınlatmasıda baya güzel...

Aynen kardeş.Bildiğin mercekli gibi yaw :) Forester da da öyle. Ve civicte xenonu fabrika çıkışlı geliyor bayide 200-500 tl fazla verip aksesuar olarak taktırmadıysan.Opsiyon listesinde sunulan herşey fabrikadan öyle geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2010 makyajli civiclerde xenon opsiyonun serviste takilma gibi bir ihtimal yok zaten takildiginda merceksiz cakma xenon olarak tabir edilir.Elegance donanimla dream donanim`in farlarinin ic yapisi tamamen farkli.Birinde klasik h7 halojen far kullaniliyor digerinde ise D2R olarak tabir edilen xenon kit bulunuyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence biraz hayali düşünüyorsun.. İnternette yani resmi satıştaki basılan kataloglardaki herşey orjinal olmak zorunda.Bayinin keyfine kalmış şeyleri marka opsiyon adı altında satmaz satamaz.Bayi aksesuar olarak paspas hediye edebilir satabilir o başka mesele ama araç geri görüş kamera sisteminide aksesuar adı altında satabilir opsiyon listesine eklemez ekleyemez.Ki Qashqaide olanı biliyorum. Tekna modeli var.Tekna modelinde kamera yok.Ama bayiden istersen aksesuar olarak necvox taktırabiliyorsun.Teknanın bir üstü tekna+nc+gr var.yani nissan connect+cam tavan. Nissan connect cihazını fabrika takıyor.bayide takılma vs vs.. yok.Ancak bayide verirsin yedek parça fiyatını öyle takarsın.Ama opsiyon olmaz aksesuar olur..

Civiclerde xenon far opsiyon olarak sunuldu ve FABRİKA ÇIKIŞI takıldı.Komşumda gitti aldı aşağıda duruyor araç.Kiti kendinde gizli ve merceksiz olmasına rağmen odaklaması çok iyi...

Subarularda da öyle.Forester modelinde xenon aldığın zaman merceksiz oluyor ve bayi falanda takmıyor.kataloglarda opsiyon olarak satışan şeyde bayide takılmaz.Bayinin kendi bastırdığı katalogtan bahsetmiyorum...

Sen öyle san ne diyim yaw...İnanmıyorsun..Gözümle gördüklerimi söylüyorum rüyamda gördüğümü değil..

Neyse konumuz, Focus Sis Far'ı. Çok uzattım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu sabah arkamdaki mercedes ile karşıyaka tünellerine girdik; gözümün kör olmasına ramak kaldı.

Eski yumurta farlı E200 e gitmişler xenon takmışlar; yani böyle bir saygısızlık olamaz direkt önde giden karşıdan gelen kör olsun mantığı.

Ve bu tür araçların sayısı her geçen gün katlanıyor ne yazık ki.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sen öyle san ne diyim yaw...İnanmıyorsun..Gözümle gördüklerimi söylüyorum rüyamda gördüğümü değil..

Neyse konumuz, Focus Sis Far'ı. Çok uzattım

Biz bildiklerimizi söylüyoruz Yakup.Farklı diyor adamlarda işte far yapıları? Müşteri opsiyon olarak aldığı xenonu servis takmaz abi.Yaparsa o kendi şerefsizliğidir.Normal reflektörlü fara takar 4300 k xenon kit satar müşteriye xenon opsiyonlu diye.Kazıklar 1000-2000 tl neyse onu kar sayar kendine.Ama bunu tüm bayiler yapmaz ki müşteride anlar zaten kaputu açıtığı zaman veya yola çıktığı zaman.Tabi anlayan adamsa.. Ki benim başıma öyle birşey gelse olay çıkar bayide :)

Nissan qashqailerde xenon sadece platinum versiyonunda var.kataloglarda da öyle basılı.Müşteri platinum versiyonunu parasını ödeyipte müşteriye çakma xenon vermez veremez bayi.Verirse dedim ya kendi şerefsizliğidir.standart olarak gelen mercekli fara bayi h7 xenon takıp onu katalogta xenon opsiyonu diye satamaz.sadece aksesuar olarak 100 liralık kiti 500 liraya kakalar o başka mesele...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.hepsibura...U=OTBTC21548696

Linkteki ürünü sislerim için aldım.Ufak bir tadilattan sonra sislere taktım.Işık şiddeti çok zayıf ama 6000 k xenon renginde,göz almadan maliyeti düşük bir sistem.Follow me home için sellektör yapınca sislerde yanık kalıyor farlarla beraber Volvoda.Farlar beyaz 4300k renginde yanarken altta sisler 35 wattlık h8 ampülle yanıyordu.H11 ile h8 aynı sadece biri 35 watt biri 55 watt.Aldığım lled ampül ise 2 watt falan :)

Aynısının h7 sinide aldım.Fakat kısa farlar için çok yetersiz.Gelecekte daha kalitelileri,xenondan daha fazla aydınlatma gücü olan ledler çıkacağına eminim.h7yi iade ettim.İade etmeden önce laptopun adaptörüne bağladım ve 19 volt verdim. 10 dakika çalıştırdım,sadece normale nazaran fazla ısındı.Yanma vs gibi olaylar yapmadı.Araçlarda güvenle kullanılabilir yani.19 voltta epeyce parladı :) gözle 10 saniye bakınca göz kamaştırıyordu.

Çağlar Kasımoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.