Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 2 Sis Xenon Uygulaması™

Emre V.

Önerilen Mesajlar

Diyecek bir şey bırakmadın; bu durumda üreticilerin yan aynaları da otm. kararan yapmasını istemekten başka bir şey kalmıyor bana.

Benim gibi bir kullanıcıya rastlarsan hiç bir camını aynanı karatmana gerek kalmaz.:)Taktığım tüm xenon larımı bizzat kendim test ettim kah karşıdan kah gece uzun yolda arkadaşımın arabasıyla.Emin ol birilerini rahatsız etmektense kullanmamayı tercih ederim.

Sticker ı alamaya geldiğimde size aracımı ve demek istediğimi daha rahat anlatırım baran bey:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim gibi bir kullanıcıya rastlarsan hiç bir camını aynanı karatmana gerek kalmaz.:)Taktığım tüm xenon larımı bizzat kendim test ettim kah karşıdan kah gece uzun yolda arkadaşımın arabasıyla.Emin ol birilerini rahatsız etmektense kullanmamayı tercih ederim.

Sticker ı alamaya geldiğimde size aracımı ve demek istediğimi daha rahat anlatırım baran bey:)

Valla güzel olur; bende FIII le bir deneme sürüşü yaparım hem :smiley2k:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçen gün arka fren lambalarından birini ampülü patlamış, sanayiye gittim 2 dk. da değiştirdi usta, gelmişken hepsine bir göz atalım dedi.

Frene bas bastım,

kısa farlar yandı,

uzun farlar ok.

sinayaller tamam.

ön sisleri yak dedi :smiley2k:

nerden yanıyordu dedim ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçen gün arka fren lambalarından birini ampülü patlamış, sanayiye gittim 2 dk. da değiştirdi usta, gelmişken hepsine bir göz atalım dedi.

Frene bas bastım,

kısa farlar yandı,

uzun farlar ok.

sinayaller tamam.

ön sisleri yak dedi :smiley2k:

nerden yanıyordu dedim ;)

İşte benimde demek istediğim tam bu.İzmirde hiç gerek olmuyor ki sis farına ;)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İşte benimde demek istediğim tam bu.İzmirde hiç gerek olmuyor ki sis farına :)

2 hafta evvel gümüldürden yola çıktım gece saat 12 gibi; arkadaki dağa tırmanırken bir sis baskı göz gözü görmüyor.

bende de kayınvalidenin civic var, otm. 1.4 motor, tam eziyetti.

Ben bundan başka sis görmedim izmirde henüz, o yüzden sislere xenon çok gereksiz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hem görüntü güzel oluyor hem sislerde özelliğini yitirmemiş! oluyor trakya yollarında 10 metre görüş mesafesi oluyor arada sisten ötürü xenon sisleri adam gibi yol ayarını yaptırırsan ister xenon tak istersen mum yak o sis gösterir arkadaşım takacak olan arkadaşlar için söyliyeyim ben hiçbir fark göremiyorum herzaman adam gibi gösteriyor yani ayrıyetten sis lambaları yolu görmeniz için değil farkedilmeniz için konan bir donanımdır ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende merceksiz farda xenona karşıyım.Hatam varsa düzeltin Subaru Forester fabrika çıkışlı xenonlu aldığınızda mercek yok.Honda Civiclerde(şu anda satışta olan makyajlılarda var bundan öncesinde) de fabrika çıkışı xenon seçeneğini alsanız bile merceksiz geliyor.

İçindeki reflektörün belki özellğindendir bilmiyorum ama merceksiz geliyor.

Makyajlı qashqailerde h7 mercek var standart olarak.Philips 4300 k h7 xenon kit takılı olmasına rağmen ve far açıları,yükseklik ayarlarıda olmasına rağmen bazı karşıdan gelenlerde sellektör yaptıklarını gördükten sonra akşamleyin aracın 50 metre önünden yürüyerek geldim farlar açıkken ve ışık demeti yaygın çıkıyordu.Merceksizlere göre daha toplu fakat yinede dağınık bir ışık demeti vardı yükseklik ayarı normal olmasına karşın.Fabrikanın taktığı mercek halojene göre dizayn edilmiş ve sorun bundanmış.Bende fırsat bu fırsat diyip d2s mercek ve d2s ampül aldım.Elimdeki balastları kullandım.Farların içini açtırıp eski merceği çıkartıp yeni merceği monte ettik.Uzun farın kablosunu merceğin motorunun kablosuna bağladık.Uzunları iptal etmedim.Volvoda orjinal bi-xenon olmasına rağmen uzunlarda h7 55 wattlık takviye var daha iyi aydınlatsın diye uzakları.Mükemmelde aydınlatma gücü vardı.Bundan esinlenerek uzunları iptal etmedim.Ama sellektör yaptığımda merceğin perdesinin hareketiyle beraber h7ler sarı olduğu için kötü görüntü veriyordu.Bunada çare olarak ustam güzel bir çözüm buldu.Takviye h7 uzunlara giden kabloya birşey bağladı.Sellektör yaptığımda anlık yanmıyor ve görüntü çirkinleşmiyor.2 saniyeden uzun sürerse sellektörüm devreye giriyor.Yani uzunları yaktığımda mercek anında şimşek çaktırıyor fakat takviye h7 2 saniye sonra devreye girerek ilave aydınlatmayıda sağlıyor.Sonuç mu? Türkiyedeki makyajlı kasa bi xenonlu ilk qashqai :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu anda zaten mercekli geliyor fakat geçen seneye kadar belirli bir donanımda seçebiliyordun xenonu opsiyon olarak.Ne yani katalogdaki opsiyonu servismi takıyordu ?

Avrupada o şart var biliyorum fakat foresterlarda mercek yok xenon olmasına karşın.İyi ayarlanırsa ve reflektör tasarımı xenona göre olursa sıkıntı çıkarmaz.tabi kaç tane merceksiz xenonda reflektör tasarımı vardır binde 1 :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu anda zaten mercekli geliyor fakat geçen seneye kadar belirli bir donanımda seçebiliyordun xenonu opsiyon olarak.Ne yani katalogdaki opsiyonu servismi takıyordu ?

evet, bende eskiden bahsettim çünkü sende ilk mesajda ondan bahsetmiştin :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yani kataloglarda bastıkları donanım opsiyon bilgilerinde koyduklar xenon far opsiyonunu aldığın zaman bayiler mi montaj yapıyordu?

Evet. Nissan da yapıyor aynısını . Qasqaide mesela :) kamera da felan .. Ama katalog da var kendileri takiyor. Garip olan nedir ? :)

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence biraz hayali düşünüyorsun.. İnternette yani resmi satıştaki basılan kataloglardaki herşey orjinal olmak zorunda.Bayinin keyfine kalmış şeyleri marka opsiyon adı altında satmaz satamaz.Bayi aksesuar olarak paspas hediye edebilir satabilir o başka mesele ama araç geri görüş kamera sisteminide aksesuar adı altında satabilir opsiyon listesine eklemez ekleyemez.Ki Qashqaide olanı biliyorum. Tekna modeli var.Tekna modelinde kamera yok.Ama bayiden istersen aksesuar olarak necvox taktırabiliyorsun.Teknanın bir üstü tekna+nc+gr var.yani nissan connect+cam tavan. Nissan connect cihazını fabrika takıyor.bayide takılma vs vs.. yok.Ancak bayide verirsin yedek parça fiyatını öyle takarsın.Ama opsiyon olmaz aksesuar olur..

Civiclerde xenon far opsiyon olarak sunuldu ve FABRİKA ÇIKIŞI takıldı.Komşumda gitti aldı aşağıda duruyor araç.Kiti kendinde gizli ve merceksiz olmasına rağmen odaklaması çok iyi...

Subarularda da öyle.Forester modelinde xenon aldığın zaman merceksiz oluyor ve bayi falanda takmıyor.kataloglarda opsiyon olarak satışan şeyde bayide takılmaz.Bayinin kendi bastırdığı katalogtan bahsetmiyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.