Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

İlhan hocam tek başıma yapamam diye elm bile sipariş etmedimki, geçipte arabanın başına sonra servislerde koşturmayayım :(

hocam kolay gerçekten zor birşey değil Aydında olsam size yardımcı olurdum  ama Mersindeyim. alırsanız size internet üzerinden yardımcı olurum driverleri yükleyip sitedeki adımları sırayla yapın sıkıntı olmaz . Eğer olursa da :) arabanızın garantisi varsa götürürsünüz düzeltir geri verirler hocam :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlhan hocam tek başıma yapamam diye elm bile sipariş etmedimki, geçipte arabanın başına sonra servislerde koşturmayayım :(

kablo var. win8.1'de denedim yapdım ama win10 da denemedim. h.sonu geliyor. her türlü deneriz hocam. bi kahve yeter der açabildiğimiz herşeyi açarız. mimarsinan güvenkent sitesindeyim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

merhabalar..ilk önce bu özellikleri aktif etmemizi sağlayan ozan beye ve diğer arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım, sayenizde artık yokuş kalkış destekli bir aracımız var...aklıma takılan başka bir sorun daha var, aracı içeriden kilitlediğim zaman kapı kolunu iki kez çektikten sonra kapının açılmasını istiyorum..eski kullandığım araçta böyle bir özellik vardı...elm 327 aracılığıyla bu tarz bir özelliği açmak sizce mümkün müdür? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aslında eski araç skoda fabia idi yani tamamen farklı :) ilk defa ford araç kullanıyorum..daha eski model bir araçta olunca herhalde bunda da olur diye düşünmüştüm yanılmışım demek ki..elm 327 kablosunu bağladığım zaman unlocking settings gibi bir seçenek görmüştüm belki bir umut olur dedim ama  açıkçası sormadan da cesaret edemedim uygulamaya 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar,

Ben de Ozan kardeşimin anlatımıyla işlemi gerçekleştirdim. Bir ara hata verdi ve o pofffff olayını görünce üçbuçuk attık ama sonradan işlemi tekrarlayınca oldu. Ben bluetooth obd 2 ile gerçekleştirdim. Otomatik kapı kilidi lastik basınç ve yokuş kalkış desteğini aktif ettim. Sorunsuz çalışıyor ( lastik basınç nadıl çalıştığını bilmediğim için emin değilim) 

Emeği geçenlere teşekkür ederim. 

Kayseri'den selamlar ve saygılar

Serdar Yilmaz tarafından düzenlendi
Sözcük hatası
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Herkese merhaba. özellikleri aktif etmemizi sağlayan ozan beye ve diğer arkadaşlara teşekkürler.

2012 focus 3 1.6 Tdci trend sedan aracıma Windows 10 64 bit işletim sistemi, elm367 usb kirmizi devreli, birkaç deneme sonrası hata Kodları vs.. Alarak yusufladıktan sonra sorunsuz bir şekilde çalışan Yokuş destek sistemi, otomatik kilit ve lastik basınç uyarı sistemim oldu.

Diyarbakırda olan arkadaşlara yardımcı olabilirim..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar ELM327 driverını yükledim, ama bir türlü  aracımda focccus proğramı çalışmadı   (can't init elm) diye uyarıyr. fakat scan tool net arıza tespiti çalıştı,,anlayamadım kabloda problem yok ama neden FoCCCuS  proğramı çalışmıyor bi el atsanız arkadaşlar sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar ELM327 driverını yükledim, ama bir türlü  aracımda focccus proğramı çalışmadı   (can't init elm) diye uyarıyr. fakat scan tool net arıza tespiti çalıştı,,anlayamadım kabloda problem yok ama neden FoCCCuS  proğramı çalışmıyor bi el atsanız arkadaşlar sevinirim.

Doğru sürücüyü yüklememiz gerekir Yada yanlış yaptığınız birşeyler var

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ilk mesajı detaylı okuyup uyguladıysanız ve olmadı diyorsanız program kablo ile uyumsuz olabilir.

Mesela

1) ELM adaptörünüzün bağlı olduğu portu seçiyorsunuz

2) ELM adaptörünüzün hızını seçiyorsunuz(%99 38400 dür ancak hata alırsanız farklı değerleri deneyebilirsiniz veya FORscan kaçla bağlanıyor bakabilirsiniz). Veya otomatik seçeneğini kullanabilirsiniz. Yeni sürümlerde "Maximize Speed" Seçeneği var, bu seçenek bazı kablolarda çalışmıyor. Hata alırsanız bu seçeneği iptal edin.

Yazmışım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Mrb. Arkadaşlar ben henüz yüklüyemedim.elm327 driver yanliştir hatalidir diye internetten total diagnostic de detayli var ordanda indirdim ama yine olmadi. Cant init elm diye uyariyor. Scan tool ariza  tespiti proğrami açiliyor yani elm 327 o proğramda çalişiyor ama bu focccus proğraminda ne etdiysem  bitürlü çaliştiramadim .proğrami açtiğimda sadece port3 var . Yaninda auto onun yaninda maximize speed var hiz 38400 yaziyor  ama sonuç hata cant init elm. Ne yapmaliyim

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
LÜTFEN BÜYÜK HARF KULLANMAYINIZ.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.