Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Oem Bi-XEnon Montaj Klavuzu(Yazılımsal Aktivasyon veya Röleli Sistem)

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

18 dakika önce, Senses Sirin yazdı:

tesekkurler bılgılendırdıgın ıcın galıp bey, ozan bey  sen karsı olabilirsinde ülkemizde malesef her ekstraya fiyat biçildiginden dolayı  ve ayrıca biçilen fiyatlarda  piyasaya göre cok ucuk oldugundan dolayı  bu şekilde yapmak zorundayım. halbuki  senin o çakma dediklerinin aynısını pakete ek istediginde senin aracına  alıp koyuyolar  orjinal diye birşey yok sadece marka var ;) 

yapmak zorunda değilsiniz, xenon kullanma zorunluluğu yok.

Aynısı olduğunu nereden çıkardınız? Mercek yok bi kere... keyfimizden karşı değiliz rahatsız ediyor. Yoksa ben dahil bir çok kişinin yaptığı gibi far alıp takarsanız yada fara OEM mercek taktırırsanız yardımcı olmaya çalışırız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

yapmak zorunda değilsiniz, xenon kullanma zorunluluğu yok.

Aynısı olduğunu nereden çıkardınız? Mercek yok bi kere... keyfimizden karşı değiliz rahatsız ediyor. Yoksa ben dahil bir çok kişinin yaptığı gibi far alıp takarsanız yada fara OEM mercek taktırırsanız yardımcı olmaya çalışırız.

benim derdim mercek degil ki neden orjinal farını bozdurayım aracın durduk yere  5 senedir dobloda kullandım xenon  kimseyide rahatsız etmedi ama bilinçli kullanıcı isen sıkıntı cıkmıyor. bu yüzden aparat arıyorum taktım  rahatsız ettigi için milleti söktüm. ama merceksizde gayet iyi bir şekilde yuvasına oturtabilirsem ve 2 KADEME AŞAGI ALDIGIMDA  YİNE KİMSEYİ RAHATSIZ ETMEDEN KULLANMAYI PLANLIYORUM OLMASSA MERCEGİ DÜŞÜNEBİLİRİM TAVSİYEN İÇİN TEŞEKKÜRLER.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Senses Sirin yazdı:

benim derdim mercek degil ki neden orjinal farını bozdurayım aracın durduk yere  5 senedir dobloda kullandım xenon  kimseyide rahatsız etmedi ama bilinçli kullanıcı isen sıkıntı cıkmıyor. bu yüzden aparat arıyorum taktım  rahatsız ettigi için milleti söktüm. ama merceksizde gayet iyi bir şekilde yuvasına oturtabilirsem ve 2 KADEME AŞAGI ALDIGIMDA  YİNE KİMSEYİ RAHATSIZ ETMEDEN KULLANMAYI PLANLIYORUM OLMASSA MERCEGİ DÜŞÜNEBİLİRİM TAVSİYEN İÇİN TEŞEKKÜRLER.

Alıp takın dediğim farda orijinal zaten.

Siz rahatsız etmediğini düşünüyor olabilirsiniz ancak ediyor, aşağıda alsanız ediyor almasanızda ediyor, laf olsun diye koymuyorlar o merceği oraya.

Bağırmanıza da gerek yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

@Ozan Kar hocam kusura bakma fikrini almak istiyorum. Yarın kısmetse resimdeki org ford farını alacağım. Elm den açacağım yerleri biraz karıştırdım. Sanırım 14-15-16-17 yi değiştirecegim ama seçeneklerden neyi seçeceğimi çözemedim. Yardımcı olabilirmisin? d6a7e8647e9b1bb8504b0d040f5d3186.jpg

78004ab4d13ea2539cab6442fd3ababe.jpg
Teşekkürler

Birde bendeki far giriş soketinde bütün kablolar dolu bir ihtimal direk çalışır ümidiyle deneyeceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Teoman Saraç 

14- 05 HID

15 değişmeyecek

16- 05 RH Symmetry

17 değişmeyecek

Soketin dolu olması güzel ama direk çalışmaz bu değişikliklerin yapılması gerekiyor.

Pardon 2. Resmi yanlış atmışım. Benimkinin özellikleri bu.
7ffe731ea9e8979bf1dd56b9e3fff71b.jpg

Tekrar teşekkürler
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

03.08.2016 - 01:50 tarihinde, Senses Sirin yazdı:

Kardeşim kim rahatsız olmamış nerden biliyorsun? İnip sordun mu? Basıp geçiyorsunuz, bırak yolu önümüzü göremiyoruz? Merceksz xenon takacaksanız küfür yemeyi göze alacaksınız demektir. Ben kimseye kendimi sövdüremem! Takmayın arkadaş, takacaksanız da ya mercekli takın ya da orjinal alıp taktırın... Net

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Ozan Kar yazdı:
Farketmez, dediğim gibi. DRL çalışmazsa, BCMde röle eksik olabilir. 

Yani alternatif hid yapmayacağım. İlk msj sanki alternatif okudum gibi geldi tşk ederim

edit: kontrol ettim ilk mesajda alternatif hid yazıyor. hangisini yapayım @Ozan Kar hocam?

Teoman Saraç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Teoman Saraç yazdı:

Yani alternatif hid yapmayacağım. İlk msj sanki alternatif okudum gibi geldi tşk ederim

edit: kontrol ettim ilk mesajda alternatif hid yazıyor. hangisini yapayım @Ozan Kar hocam?

Doğru alternative hid olacak :) orijinalinde olan araca bakınca yanlış yazmışım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

Doğru alternative hid olacak :) orijinalinde olan araca bakınca yanlış yazmışım. 

Teşekkürler. Son olarak bende çıkan seçenekleri yazıyorum.

14- Headlights, type =03 Alternative HID

05 HID*****

15- Headlamps         =00 not configured

02-always dippedexcept in po s P

03-RH symmetry

(değişmeyecek dedin)       

16-DRL                     =01 standart dipped light

05-RH symmetry******

(15 ve 16 seçenekler neden aynı anlamadım :D )

17- Dimmed dipped headlights =00 not configured

01 without dimmed dipped headlights

(değişmeyecek dedin)

son kez kontrol edebilirsen seçenekleri sevinirim. **** olanları seçeceğim sanırım.

Tekrar teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Teoman Saraç yazdı:

Teşekkürler. Son olarak bende çıkan seçenekleri yazıyorum.

14- Headlights, type =03 Alternative HID

05 HID*****

15- Headlamps         =00 not configured

03-RH symmetry

(değişmeyecek dedin)       

16-DRL                     =01 standart dipped light

05-RH symmetry******

(15 ve 16 seçenekler neden aynı anlamadım :D )

17- Dimmed dipped headlights =00 not configured

01 without dimmed dipped headlights

(değişmeyecek dedin)

son kez kontrol edebilirsen seçenekleri sevinirim. **** olanları seçeceğim sanırım.

Tekrar teşekkürler.

Evet doğru

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Ozan Kar Selam hocam. Bugün elm den yazdırdım ama bende bazı menüler araçta farklı çıktı. Benim araç orjinalde Trend ama bende çoğu şeyin tesisatı hazır farda soketide bütün kablolar var acaba menülerin farklı olması bundan kaynaklı olabilirmi. Elm den çıkan dosyayı kaydettim kontrol etmek için ve focccus offline da bakıyorum.

#14 te değişiklik yok onu Alternatif HID olarak yazdırdım

#15 *not set

*Always  dipped light except in pos p

* RH symmetry

* unknown

(sen bu seçenek değişmeyecek dedin ben yinede kontrol amaçlı yazdım)

#16 *not set

*without DRL (std light)

*Led DRL*******

* unknown

(değişik olan bu)

#17 yi aynen bıraktım.

Pazar günü farları alacağım. Ozaman tam olarak anlarım sanırım.

Teşekkürler.

Teoman Saraç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Teoman Saraç yazdı:

@Ozan Kar Selamhocam. Bugün elm den yazdırdım ama bende bazı menüler araçta farklı çıktı. Benim araç orjinalde Trend ama bende çoğu şeyin tesisatı hazır fara soketide bütün kablolar var acaba menülerin farklı olması bundan kaynaklı olabilirmi. Elm den çıkan dosyayı kaydettim kontrol etmek için ve focccus offline da bakıyorum.

#14 te değişiklik yok onu Alternatif HID olarak yazdırdım

#15 *not set

*Always  dipped light except in pos p

* RH symmetry

* unknown

(sen bu seçenek değişmeyecek dedin ben yinede kontrol amaçlı yazdım)

#16 *not set

*without DRL (std light)

*Led DRL*******

* unknown

(değişik olan bu)

Pazar günü farları alacağım. Ozaman tam olarak anlarım sanırım.

Teşekkürler.

fark araçtan değilde site ile programın yazılarının farklı olmasından. Değerler aynıdır. #16 Led DRL olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.