Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Bagaj Kapağının Otomatik Açılması

Oğuz Kasım

Soru

Merhabalar. Arkadaşımın 2011 Trend X Sedan Focus 3'ü var. Anahtarda bagaj tuşuna 2 defa basınca bagaj otomatik olarak açılıyor.

Benim 2011 Style Plus HB de bu özelliği göremedim. Acaba bu özelliğin aktif edilmesi mi gerekiyor? Nasıl? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

O bir özellik değil öyle olsa aracı alırken kontrol ettiğiniz donanım listesinde yer alırdı.

Sedandaki de özellik değil yay konumları o göreve ön ayak oluyor uygun konumda.Özetle bu özelliğin olması için açıldığı gibi KAPANABİLİR de olması lazım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

HB'de de iki kere basına kilit atar ama kapağı el ile kaldırmanız gerekiyor. 

Teşekkürler Cem Bey. Sedan modelde bagaj kapağını elle kaldırmanız gerekmiyor, kendiliğinden açılıyor. Benim aracı inceledim  kapağı kaldırabilecek iki adet pistondan başka bir şey yok.

Acaba bazı modellerde kapağı kaldırmak için ayrı bir mekanizmamı var? Onu merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Teşekkürler Cem Bey. Sedan modelde bagaj kapağını elle kaldırmanız gerekmiyor, kendiliğinden açılıyor. Benim aracı inceledim  kapağı kaldırabilecek iki adet pistondan başka bir şey yok.

Acaba bazı modellerde kapağı kaldırmak için ayrı bir mekanizmamı var? Onu merak ediyorum.

Öyle bir mekanizma yok..

Yakup'un dediği gibi yay sistemi ile alakalı..

Sedan kapağı da HB kapağına göre hayli hafif olduğundan yay kolayca kaldırıyor kapağı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O bir özellik değil öyle olsa aracı alırken kontrol ettiğiniz donanım listesinde yer alırdı.

Sedandaki de özellik değil yay konumları o göreve ön ayak oluyor uygun konumda.Özetle bu özelliğin olması için açıldığı gibi KAPANABİLİR de olması lazım :)

Teşekkürler Yakup Bey. Zaten kapanmıyor, sadece açılıyor. Dediğiniz gibi olabilir. HB focusun kapağı sedana göre baya büyük ağırlıktan dolayı olabilir. Benim merak ettiğim ayrı bir mekanizması var mı? onu merak ediyordum, demek ki yokmuş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Teşekkürler Yakup Bey. Zaten kapanmıyor, sadece açılıyor. Dediğiniz gibi olabilir. HB focusun kapağı sedana göre baya büyük ağırlıktan dolayı olabilir. Benim merak ettiğim ayrı bir mekanizması var mı? onu merak ediyordum, demek ki yokmuş.

Olabilir demeyelim de öyle diyelim :) Mekanizma felan yok yani ekstra birşey yok. Sadece uygun konumda açılıyor olay o bagaj kapağına 500 gr (atıyorum) bişey koyun açılmaz :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

c-max titanyum x pakette bu özelik var bildiğim kadarıyla; ama maliyeti düşürmek adına bütün titanyum focus ve c-max lerde aynı anahtar kullanılmış!..

c max lerdeki amortisör kalınlığı focus veya herhangi hb araçların amortisörlerinden neredeyse 3 kat daha kalın. sebebine gelince motorlu amortisör kullanıyor olmasından kaynaklı. c maxlerde arkada tampon altına ayak sürünce kendiliğinden açılır ve bagaj içindeki butona bir kez tıkladığınızda da kendiliğinden kapanır. bu özellik sadece c maxlerde var diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

c max lerdeki amortisör kalınlığı focus veya herhangi hb araçların amortisörlerinden neredeyse 3 kat daha kalın. sebebine gelince motorlu amortisör kullanıyor olmasından kaynaklı. c maxlerde arkada tampon altına ayak sürünce kendiliğinden açılır ve bagaj içindeki butona bir kez tıkladığınızda da kendiliğinden kapanır. bu özellik sadece c maxlerde var diye biliyorum.

Kuga da var bir de.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.