Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Android 4.3 Mü, Windows Phone 8 Mi?

Mehmet Demir

Önerilen Mesajlar

akıllı bir telefona geçeyim diyorum artık. bilgisayar alışkanlığından windows phone a daha yakınım ama lumia telefonlar biraz sıkıntılı gibi yazılım konusunda. henüz tam olarak iyi değiller yada android kadar çeşitlilik ve görsellik yok. çok sadeler(eşimde lumia 620 var)

birde şu var tabi kullanmayacağın özellikler için neden pahalı telefon alacağız..

microsoft un nokia yı almasından sonra daha iyi ürünler yola çıkacaktır deyip beklemekte geçiyor içimden..1 yıl kadar daha..

şu anda aklımda ki telefonlar.

lumia 925.. 1000 tl ye bulunuyor.. 4.5 inç 2 x 1.5 işlemci, 1 gb ram..wp 8 black  http://www.nokia.com/tr-tr/urunler/telefon/lumia925/?cid=ncomprod-fw-bac-na-search-na-search-tr-tr-1todtmx95ee85

sony nin 1 hafta sonra satmaya başlayacağı Z1 compact.. 1500 tl civarı olacak.. 4.3 inç, 4 x 2.2 işlemci, 2 gb ram.. android 4.3  yada 4.4 sanırım. başlık hatalı olabilir  http://www.sonymobile.com/tr/products/phones/xperia-z1-compact/

z1 compact, z1 in ufak versiyonu ama sadece ekranı ve pili ufak, malum ebattan dolayı..720p ekran, 2300 pil.. (z1 5 inç, 1080p, 3000 pil) ram ve işlemciler aynı.. bugün z1 e baktım cihaz çok güzel..ekran mükemmel, hız ve kaydırma kusursuz.. şarjı iyi deniyor..

daha önce wp ve android, her ikisinide kullanan olduysa işletim sistemini ve birbirine olan avantajlarını yazabilir misiniz?

her ne kadar sıkıntıda olsa wp için stabil, android için ram canavarı ağırlaşan bir işletim sistemi deniyor..haklılar mı?

** iphone al demeyin, lütfen :)

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Android 4.4 sürümüyle daha da stabil hale geldi artık eskisi gibi değil heleki 5.0 geldiğinde inanıyorum daha az sistem kaynaklarını tüketerek daha iyi sonuçlar verecektir. Markaya gelince özellikle 3.parti geliştirici ekibi olan firmaları tercih etmelisiniz. Mesela samsung için cyanogenmod ekibi gbi çok fazla rom geliştiren ekip var bu sebeple fabrika romlarına muhtaç değilsiniz en iyisini cihazınıza kurup kullanabilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende lumia 925, eşimde note 3 var, lumia lar, şu an için uygulama fakiri, uygulamalar benim için vazgeçilmez diyorsan android üzerinde dur tabiki, ancak wp8 in, diğer açılardan, androidden geri kalır yanı yok tlf çok stabil çalışıyor,

nokia ların, diğer artıları da;

-kamera özellikleri

-çevrimdışı çalışabilen çok etkili ve yeterli ve ücretsiz, harita ve navigasyon. özellikle yurtdışına gidenler için de faydalı

-yine ücretsiz, office orj uygulama

-windows 8 ile birebir uyumluluk, 

-rekabetçi kalabilmek adına görece uygun fiyat,

-bu saydığım itemler sizin için önemli değilse alışageldiğiniz, sistemlere devam edin bence, bunların dışında da sıradışı bişey yok...... :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Android olacaksa güçlü olacak ara modellere girmemek lazım aslında tüm akıllı modeller için bence böyle. Yoksa onun aklı sizin aklınızı alıyor sadece.. 

iPhone almayın zaten, iPhone diye model yok :D (Adamlar isim yaptı helal olsun)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iOS candır can. Kasma derdi yok güncelleme gelecek mi derdi yok üç gün sonra benim telin başka modeli çıktı onu alsaydım keşke derdi yok gelin Apple telefonu alın rahatlayın :)

öyle deme tim cook steve jobs'un kemiklerini sızlatıcak. ondan sonra c s mini air ne bulduysa sürdü piyasaya. Steve jobs bunlara çok karşı çıkmıştı sağlığında..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öyle deme tim cook steve jobs'un kemiklerini sızlatıcak. ondan sonra c s mini air ne bulduysa sürdü piyasaya. Steve jobs bunlara çok karşı çıkmıştı sağlığında..

O konu da haklısın ona itirazım yok ama hala başarılılar bence iOS kurtarıyor zaten yoksa durum kötü olur du :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yahu her taşın altından bir ayfoncu çıkmak zorunda mı?

Zaten yeterince kullanıcısı var, hala bu ısrar neden?

Konuya dönersek yazılanlar güzel.

Android çok yönlü, gelişmeye ve güncellemeye açık, istemeyeceğiniz kadar çok uygulama ile desteklenen ve artık olgunlaşmış bir işletim sistemi.

Windows Phone ise hala piyasada tutunmaya çalışan, bireysel farklılaşmaya izin vermeyen, ileriye yönelik güncellemelerin ücretsiz yapılabileceği konusunda kuşkular uyandıran, hala geniş bir yazılım kütüphanesine kavuşmamış, standartlarında hiç esneklik olmadığı için yazılım ve donanım açısından stabilite sorunu yaşatmayan ve özellikle Windows bazlı PC'lerle iletişimi çok kolay ve güvenli olan bir sistem.

Yazıldığı gibi değişik uygulamaları çalıştırma merakı yoksa pekala seçilebilir.

Nokia'lar da donanımsal olarak taş gibi amiyane tabiri ile.

Ben androide alıştım ve ondan devam etmek isterim.

Ve açıkcası kağıt üstünde Sony Z1 compact çok şey vaadediyor.

Gerek hızlı işlemcileri, gerek toz ve sudan korunma sağlayan gövdesi ve gerekse 20 MP kamerası ile 1500 TL gibi bir fiyata rağmen cazip görünüyor. 

Bugün telefonumu yenileyecek olsam 32G LG G2 alırdım fazla düşünmeden. 

Bu arada halen kullanmakta olduğum ve çok başarılı bulduğum HTC One X 32 GB versiyonu 1000 TL altına düşmüş durumda, önerebilirim rahatlıkla. 

http://www.hepsiburada.com/liste/htc-one-x-32-gb-15-ghz-quad-core/productDetails.aspx?productId=telcephtconex&categoryId=371946&navq=categoryid%3d371946%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_secondid%3dtelcephtconex%26fh_lister_pos%3d0%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fbrand%253d%257bhtc%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483642%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483642_371965%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483642_371965_371946%257d%26fh_refview%3dlister

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Win telefonlar için gereken söylenmiş. Sağda solda bulabileceğiniz teknoloji editörü yorumlarına bakarsanız da henüz windows platformu gelişmekte ve kullanmak için erken. 

Android için HTC veya Sony tavsiye ederim. Sony'leri pek sevmiyorum aslında.Yeni gelen Z1 compact için ekranı düzeldi deniyor. Önceki modellerde ekranlar kötü deniyordu. Bu arada General Mobile 1000-1200 TL civarına iyi bir telefon çıkarmak üzere Elite modeli. Fiyat performans olarak tavsiye edilebilecek muadilleri 2000TL bandında olan bir cihaz. Sony'ye dönersek :) ara yüzü ağır olmadığı için düşünülebilir, ayrıca cihaz kalitesi gayet iyi. Aynı şekilde Htc cihaz kalitesi ve hafif arayüzü ile düşünülmeli.Çok akıcı cihaz.Kamerası biraz zayıf fakat. Ayrıca yazılım işini iyi destekliyor. HTC One 4.4.2 update aldı. Piyasa da Nexus cihazlar hariç tek sanıyorum. Htc One 2 açıklanmak üzere, o çıkınca One fiyatı 200-300TL kadar gevşer sanıyorum. 

Elite model için incelemeler youtube da var. Ayrıca Discovery2 geliyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yahu her taşın altından bir ayfoncu çıkmak zorunda mı?

Zaten yeterince kullanıcısı var, hala bu ısrar neden?

Konuya dönersek yazılanlar güzel.

Android çok yönlü, gelişmeye ve güncellemeye açık, istemeyeceğiniz kadar çok uygulama ile desteklenen ve artık olgunlaşmış bir işletim sistemi.

Windows Phone ise hala piyasada tutunmaya çalışan, bireysel farklılaşmaya izin vermeyen, ileriye yönelik güncellemelerin ücretsiz yapılabileceği konusunda kuşkular uyandıran, hala geniş bir yazılım kütüphanesine kavuşmamış, standartlarında hiç esneklik olmadığı için yazılım ve donanım açısından stabilite sorunu yaşatmayan ve özellikle Windows bazlı PC'lerle iletişimi çok kolay ve güvenli olan bir sistem.

Yazıldığı gibi değişik uygulamaları çalıştırma merakı yoksa pekala seçilebilir.

Nokia'lar da donanımsal olarak taş gibi amiyane tabiri ile.

Ben androide alıştım ve ondan devam etmek isterim.

Ve açıkcası kağıt üstünde Sony Z1 compact çok şey vaadediyor.

Gerek hızlı işlemcileri, gerek toz ve sudan korunma sağlayan gövdesi ve gerekse 20 MP kamerası ile 1500 TL gibi bir fiyata rağmen cazip görünüyor.

Bugün telefonumu yenileyecek olsam 32G LG G2 alırdım fazla düşünmeden.

Bu arada halen kullanmakta olduğum ve çok başarılı bulduğum HTC One X 32 GB versiyonu 1000 TL altına düşmüş durumda, önerebilirim rahatlıkla.

http://www.hepsiburada.com/liste/htc-one-x-32-gb-15-ghz-quad-core/productDetails.aspx?productId=telcephtconex&categoryId=371946&navq=categoryid%3d371946%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_secondid%3dtelcephtconex%26fh_lister_pos%3d0%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fbrand%253d%257bhtc%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483642%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483642_371965%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483642_371965_371946%257d%26fh_refview%3dlister

Bende koyu android ciydim ama o kadar donanımı bulunan bir telefonun yavaş çalışması takılması ve kasması insanı deli ediyor. Telefonda 2 gb tam var ama 128mb ram li gibi çalışıyor üzerinde bulunan sistemin hakkını vermeyen bir sistem. Bizim ki ısrar değil sadece düşünce sonuçta karar yine sizin istediğiniz telefonu alırsınız.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.