Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir ve özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve sadece sponsorlarımızın reklamını göreceksiniz. Siz de sponsor olmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

Yağ Viskozite Değişimi

Servet Ö.

Önerilen Mesajlar

motor sıcakken, akıtılıp yenisi doldurulur.. sıkıntı olmaz.. mevcut yağı daha iyi söküp atsın diye katkı maddeleri kullanan servisler var..

yarım litre kadar katkı koyup motoru bir miktar çalıştırıp, yağı boşaltıyorlar..15-20 tl isterler..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yarım saat kadar akması beklendiği varsayılırsa, yeni 4 yağa karışmış yaklaşık 100-200 ml, belki daha az da daha fazla olacağını düşünmüyorum, farklı türdeki yağın etkisi olma ihtimaline ben inanmıyorum.

Selamlar,

Örneğin araçta 5w-30 yağ kullanırken 5w-20 ye dönülmek istenirse, varolan yağ ve kalıntıları nasıl temizleniyor?

Tur oto 80 liraya 3 noktadan alet ile temizliyordu. Senle gittiğimizde görmüştük diye hatırlıyorum.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

motor sıcakken, akıtılıp yenisi doldurulur.. sıkıntı olmaz.. mevcut yağı daha iyi söküp atsın diye katkı maddeleri kullanan servisler var..

yarım litre kadar katkı koyup motoru bir miktar çalıştırıp, yağı boşaltıyorlar..15-20 tl isterler..

sıcakken derken? motoru kapattıktan sonra bi yarım saat beklemek lazım motordaki yağın kartere süzülmesi için.

tabi bana göre o kadar önemli değil, ne kadar yağ kalacak ki?

Mertcanın dediğide MYST diye geçiyor otosan zaten her bakımda tavsiye ediyor ancak bence oda gereksiz.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.