Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yağ Viskozite Değişimi

Servet Ö.

Önerilen Mesajlar

motor sıcakken, akıtılıp yenisi doldurulur.. sıkıntı olmaz.. mevcut yağı daha iyi söküp atsın diye katkı maddeleri kullanan servisler var..

yarım litre kadar katkı koyup motoru bir miktar çalıştırıp, yağı boşaltıyorlar..15-20 tl isterler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yarım saat kadar akması beklendiği varsayılırsa, yeni 4 yağa karışmış yaklaşık 100-200 ml, belki daha az da daha fazla olacağını düşünmüyorum, farklı türdeki yağın etkisi olma ihtimaline ben inanmıyorum.

Selamlar,

Örneğin araçta 5w-30 yağ kullanırken 5w-20 ye dönülmek istenirse, varolan yağ ve kalıntıları nasıl temizleniyor?

Tur oto 80 liraya 3 noktadan alet ile temizliyordu. Senle gittiğimizde görmüştük diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

motor sıcakken, akıtılıp yenisi doldurulur.. sıkıntı olmaz.. mevcut yağı daha iyi söküp atsın diye katkı maddeleri kullanan servisler var..

yarım litre kadar katkı koyup motoru bir miktar çalıştırıp, yağı boşaltıyorlar..15-20 tl isterler..

sıcakken derken? motoru kapattıktan sonra bi yarım saat beklemek lazım motordaki yağın kartere süzülmesi için.

tabi bana göre o kadar önemli değil, ne kadar yağ kalacak ki?

Mertcanın dediğide MYST diye geçiyor otosan zaten her bakımda tavsiye ediyor ancak bence oda gereksiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.