Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Emniyet Kemer İkazı İptalinde Airbag İptal Oluyor Mu Sizce ?

Mustafa Çakıroğlu

Soru

Emniyet kemeri tokasını iptal edildiği zaman airbag te iptal oluyor mu ? Biliyorsunuz bizim durumumuzda yolcu koltuğundaki emniyet kemerini takmaz ise yolcu sürekli sesli uyarı veriyor. Ümit Bey' e teşekkür ediyorum iptalini güzelce anlatmıştı ama aklıma bir soru takıldı. Acaba airbag iptal oluyor mu bu durumda ??? İptalini de anlatayım. Kontağı açıp emniyet kemerinin 4 defa takıp çıkartıyorsunuz. Kemer ikazı göstergelerde yandığı zaman sesli uyarı ikazı iptal oluyor.

Mustafa Çakıroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Çocuk koltuğu takınca iptal etmek için değil mi o?

Haliyle bu da kullanım amaçlarından biri, çocuk koltuğunu öne bağlamak da son çare olmalı.

Hoş önde kemersiz kucağında çocukla seyahat eden bir toplulukta yaşıyoruz o da ayrı...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Önde kemerli çocuk bile çok tehlikeli. Airbag'ler çocuk var diye farklı açılmıyorlar. Çocuklar üzerindeki etkisi küçük bir sarsıntıdan ölüme kadar gidebiliyor. Cnet'ti sanırsam bir videosunda orada çalışan bir bayanın yaptığı kazada çocuk airbag'den aldığı darbe sonucu geçici hafıza kaybına uğramıştı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çocuk koltuğu takınca iptal etmek için değil mi o?

çocuk koltuğu ile hic bir ilgisi yok yolcu hava yastigi iptalinin..cocuk koltugunun on yolcu koltuguna takilmasi zaten yasak.tum araçlarda öne çocuk koltuğu tutturmayin diye uyari var yolcu tarafinda...adamlar önde yolcu yoksa isterseniz devre disi birakabilirsiniz diye iptal tuşu koymuslar yoksa çocuk koltuğu takinca iptal edin diye degil...zaten çocuk koltugunu kesinlikle on tarafa baglamayin diye bosa demiyor firmalar. .hem baglamayin deyipte hemde iptal tuşu koymalari saçma olurdu sanırım.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

çocuk koltuğu ile hic bir ilgisi yok yolcu hava yastigi iptalinin..cocuk koltugunun on yolcu koltuguna takilmasi zaten yasak.tum araçlarda öne çocuk koltuğu tutturmayin diye uyari var yolcu tarafinda...adamlar önde yolcu yoksa isterseniz devre disi birakabilirsiniz diye iptal tuşu koymuslar yoksa çocuk koltuğu takinca iptal edin diye degil...zaten çocuk koltugunu kesinlikle on tarafa baglamayin diye bosa demiyor firmalar. .hem baglamayin deyipte hemde iptal tuşu koymalari saçma olurdu sanırım.

Çağlar bazen o kadar güzel yazıyorsun ki insanın okuyunca inanası geliyor (aynı numarayı ben de yaparım)

Kullanım kitapçığından alıntıdır:

COCGUV.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çağlar bazen o kadar güzel yazıyorsun ki insanın okuyunca inanası geliyor (aynı numarayı ben de yaparım)

Kullanım kitapçığından alıntıdır:

COCGUV.jpg

valla cem abi numara olsun diye yazmadım mantığıma göre yazdım. Sence de mantıklı değil mi on koktukta cocugun ne işi var zaten 11yasina kadar çocuklarin on koltukta oturmasi yasak degil mi.Benim mantigim almadı valla bu tabloyu...adamlar hem one çocuk koltuğu oturtmayin diyor hemde boyle bir tablo vermişler
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

valla cem abi numara olsun diye yazmadım mantığıma göre yazdım. Sence de mantıklı değil mi on koktukta cocugun ne işi var zaten 11yasina kadar çocuklarin on koltukta oturmasi yasak degil mi.Benim mantigim almadı valla bu tabloyu...adamlar hem one çocuk koltuğu oturtmayin diyor hemde boyle bir tablo vermişler

Yahu ülkelerin yasaklarına üretici ne yapsın. Ben bilmiyorum ülkede yasak mı değil mi de.. Normali arka

Ön yolcu hava yastığı iptali de bunun için zaten keyfi iptal etmenin anlamı ne peki düşününce :D

AYRICA: Ön'e koyarsanız eğer çocuk koltuğunu o daha farklı oluyor klasik arkadaki gibi değiller bunu da unutmayalım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.