Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

Apple Tv üzerine hdd bağlanmıyor sanırım. Ama pratik tarafı evdeki windows bilgisayar üzerine itunes kurup istediğin filmi (aynı wifideki) apple tv'de oynatabiliyorsun. Veya cep telefonu üzerine filmi atıp cepten yansıtıyorsun. Android üzerinde mesela https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tuxera.streambels&hl=tr programı ile apple tv kullanılabiliyor. Yani elindeki cihaz ne codec çözebiliyorsa TV de görüyorsun. Ayrıca itunes üzerinden film falan kiralamak mümkün. Sonuçta bu diğerleri gibi bir media player değil daha çok elinde filmi oynatan cihazı TVye wifi üzerinden yansıtan bir cihaz. 

@Alperen G.

Hmm.. o zaman benim için hiç manası yok.. bilgisayarım olsa zaten onu HDMI ile bağlayıp izliyeceğim.. benim aradığım Apple TV değil o zaman.. neyse, vazgeçtim zaten almaktan ^_^

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

media player ın esprisi, hd filmleri dts, DD 5.1 veya dts hd master, DD true hd gibi 5.1-7.1 kayıpsız ses ile ses sisteminden alabilmek..

sinemalardaki film sesleri kuru gürültü.. ve sağdan, soldan gelen efekt sesleri oturma yerinize göre tam alamıyorsunuz ama evde öyle değil.

evde benim sistem daha etkili ses veriyor. Avrupa da 1000 tl olan amfi burada 1500, avrupada 1000 tl olan hoparlörler burada 2500 tl gibi fiyatlar olunca, kaliteli sistem için biraz bütçeyi zorlamak gerekiyor.. ama iyi hop, sizi ölene kadar götürebilir..amfi ise teknolojiye ayak uydurmak için 5 yılda bir değişim ister..ama zaruri değil.. mesela benim amfi 2d, 3d destekliside çıktı..illa 3d destekli amfi almalı mıyım hayır, artık bazı cihazlarda 2 hdmi çıkışı var biri ses diğeri video için. video hdmi yi direk tv ye, ses hdmi yi amfiye bağlarsınız olur biter.. internet radyo çıktı amfilerde, bendeki medya playerda zaten intenet radyo var :)  mesele iyice uzar gider epey yazmam gerekir buraya.. merakı olan arkadaşlara tavsiye konusunda yardımcı olurum her zaman.. buradan devam eder yada PM atabilirsiniz.

imzamdaki link bendeki Pioneer vsx-919 un Türkçe kullanım yardımcısı bir blog dur. yazdığım forumlardan birinde o dönemde cihaz hakkında o kadar çok soru soran oldu ki bende 3 günde bir blog hazırladım..Türkçe kılavuzu yoktu, şimdilerde bazı modellerin Türkçe kılavuzu var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

media player ın esprisi, hd filmleri dts, DD 5.1 veya dts hd master, DD true hd gibi 5.1-7.1 kayıpsız ses ile ses sisteminden alabilmek..

sinemalardaki film sesleri kuru gürültü.. ve sağdan, soldan gelen efekt sesleri oturma yerinize göre tam alamıyorsunuz ama evde öyle değil.

evde benim sistem daha etkili ses veriyor. Avrupa da 1000 tl olan amfi burada 1500, avrupada 1000 tl olan hoparlörler burada 2500 tl gibi fiyatlar olunca, kaliteli sistem için biraz bütçeyi zorlamak gerekiyor.. ama iyi hop, sizi ölene kadar götürebilir..amfi ise teknolojiye ayak uydurmak için 5 yılda bir değişim ister..ama zaruri değil.. mesela benim amfi 2d, 3d destekliside çıktı..illa 3d destekli amfi almalı mıyım hayır, artık bazı cihazlarda 2 hdmi çıkışı var biri ses diğeri video için. video hdmi yi direk tv ye, ses hdmi yi amfiye bağlarsınız olur biter.. internet radyo çıktı amfilerde, bendeki medya playerda zaten intenet radyo var :) mesele iyice uzar gider epey yazmam gerekir buraya.. merakı olan arkadaşlara tavsiye konusunda yardımcı olurum her zaman.. buradan devam eder yada PM atabilirsiniz.

imzamdaki link bendeki Pioneer vsx-919 un Türkçe kullanım yardımcısı bir blog dur. yazdığım forumlardan birinde o dönemde cihaz hakkında o kadar çok soru soran oldu ki bende 3 günde bir blog hazırladım..Türkçe kılavuzu yoktu, şimdilerde bazı modellerin Türkçe kılavuzu var.

Bu konuda ileride goruslerinize basvurabilirim..

Tekrar elinize saglik..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şaka yapıyor olmalısınız?

yaş 44, 7 yaşımdan beri sinemaya giderim, şaka yok.

300-500 kişilik salonda 20 tane hopla efekt veremezsiniz.. patlama sırasında çıkan bass lar ise sizi sinemada etkiliyorsa evde 2 kat etkilenirsiniz, emin olun..

etkili ses ler ancak cep sinemalarında iyi bir akustikle elde edilir. ev sinemalarında 9.2 sistemlerde var, para ve evinizin odası, hepsinden de önemlisi komşularınız müsaitse :D

bizim ev kombili, sistem salonda kurulu saolsun komşuların hiç biri gaz parası gelecek diye salonda oturmaz, o yüzden rahatım.  :)

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hayırlı seneler :)

burada 300-500 tl ye satılan ince kuleli dandik aletlerden bahsetmiyoruz ama..  birgün iyi bir sistem dinlersiniz umarım.

Hocam insanların evinde daha bırak dvd yi blue ray'i, vcd yokken ben evimde lazer diskten Eagles konserini izliyordum. Bu arada sene 96-00 arası falandır.

Rica edicem lütfen...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben 23 sene önce stereo amfi ve cd çalarımı aldım(japon malı pioneer, şimdikiler gibi çin malı değildir ve hala onlarda dinliyorum), ilk disk im de ac-dc idi..ve stereo..

neyse,

tüm samimiyetimle söylüyorum, şu ana kadar sadece imax te film seyretmedim. onuda seyredeyimde ev sinema ses sistemleri hakkındaki düşüncem belki değişir..

şimdilik durum bu..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben 23 sene önce stereo amfi ve cd çalarımı aldım(japon malı pioneer, şimdikiler gibi çin malı değildir ve hala onlarda dinliyorum), ilk disk im de ac-dc idi..ve stereo..

neyse,

tüm samimiyetimle söylüyorum, şu ana kadar sadece imax te film seyretmedim. onuda seyredeyimde ev sinema ses sistemleri hakkındaki düşüncem belki değişir..

şimdilik durum bu..

Bende ses konusunda aşırı hassasım. Fakat elden birşey gelmiyor. Bizim oğlan daha çok ufak ve çok yaramaz. Üstüne birde elektronik alet görünce dayanamayıp kurcalıyor.

Filmden ziyade müzik konusunda daha takıntılıyım. Onuda ancak kulaklıkla dinleyebiliyorum şu durumda.

Ne zaman müstakil bir eve taşınırım o zaman ortada kablo, yerde hoparlör durmayan bir sisteme geçerim diyorum kendimce.

Şimdilik herşey yavan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende ses konusunda aşırı hassasım. Fakat elden birşey gelmiyor. Bizim oğlan daha çok ufak ve çok yaramaz. Üstüne birde elektronik alet görünce dayanamayıp kurcalıyor.

Filmden ziyade müzik konusunda daha takıntılıyım. Onuda ancak kulaklıkla dinleyebiliyorum şu durumda.

Ne zaman müstakil bir eve taşınırım o zaman ortada kablo, yerde hoparlör durmayan bir sisteme geçerim diyorum kendimce.

Şimdilik herşey yavan.

umarım isteklerinize kavuşursunuz..  sonuçta bende bir çok şeye yıllar içinde, zamanla kavuştum. 2 memur maaşı ile anca bu kadar...  en son ev sinema sistemine magnat ları aldım.. keşke referans serisi pioneer ları alabilsem.. o kadar ekmeğe bu kadar köfte.. yapacak birşey yok..

cihaz ihtiyacınız olursa orhan bey den yardım alabilir, hatta sadece ofisini ziyaret edip, sohbet edebilirsiniz..  www.gsaelektronik.com (-ankara, Çankaya)

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.