Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Otomatik Uzun Far Menüsü

Aydın Baran

Soru

Servise son uğradığımda araca yazılım güncellemesi ile birlikte otomatik uzun far fonksiyonunu da açtılar. Servisteki arkadaşlar altyapısının olup olmadığını bilmediklerini bunu yükleyip aktif hale getirip altyapısı hazırsa çalışıp çalışmadığını görmek istediklerini söylediler bende yükleyin varsa çalışır yoksa da kaybedecek birşe yok dedim.

Tabii çalışmadı :) ama menüsü eklenmiş oldu. Ben de araçlarımızda otm. uzun far asistanı olsa manüsü nasıl olacaktı çekip sizlerle paylaşmak istedim, şöyle oluyor ekrandaki menüsü.

m17e.jpg

vl0b.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 14 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Birde çalışsaymış muazzam olurmuş kardeşim.

Modülünü takmak gerek Yusuf.

Çok ta önemli birşey değil bana göre; uzun fara ihtiyaç duyacağım yolculukları ayda yılda bir yapıyorum zaten :)

Kayseriye gelirken kullanırdım ama iyi olurdu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Modülünü takmak gerek Yusuf.

Çok ta önemli birşey değil bana göre; uzun fara ihtiyaç duyacağım yolculukları ayda yılda bir yapıyorum zaten :)

Kayseriye gelirken kullanırdım ama iyi olurdu :)

Sen gel yeterki Kayseri'ye tek sorun uzun far asistanı olsun ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende şerit takip acmıştım sanırım direk hata verdi sistem calismiyor diye :)

Ozan bizim farlardaki minik park lambaları var ya köşelerdeki; onları gündüz farı olarak tanımlayabiliyorsun servis menüsünde.

Sanırım bunu yapınca DRL li farlarda direk çalışıyor. Ne yazık ki halojenlere döndükten sonra fark ettik bunu serviste :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

uzun far sensörü muhteşem nitelikte. ayda en az bir kez bursa balıkesir yada izmir yolunu gidiyorum ve uzun farların kendiliğinden devreye girip çıkması, karşıdan gelen araç farını ve önümüzde giden aracın parklarını algılayıp tekrar kısalara geçmesi çok keyifli. 800 m mesafe ile ayarlanmış durumda. çalışırlığı gayet güzel. bence artı bir özellik. çoğumuz illaki unutuyoruzdur uzunlar yanarken kısaya geçmeyi. bunda öyle bir durum yok. o kendiliğinden hallediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aydın abi, ruslardan lastik basınç uyarı sistemini aktive edenler var ben baktım bulamadım,(senin daha önce dediğin hiç birşeyi bulamadım aslında :D) bi daha gittiğinde onu bi kurcalat bakalım. F2.5larda hem göstergeden hem ABS modulundan aktive edince çalışıyor olması lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aydın ben pazartesi gunu araci 15000 bin bakimina biraktim sonradan( ozan'la ) beraber taktigimiz genis ekran guncelleme sonrasi calismadi. Hicbir fonksiyonu calismiyor hala serviste arac titanium tekno paket focus ariyo adam bugun bulmus ama guncellemesi cikmamis aracin benim gostergeye format aticak adam ama olmuyor originalinde gosterge olan aracta olur dedi ne yapmamizi onerirsiniz sizde bi guncelleme yapan ustaya sorabilirmisiniz? Nasil bi yol izlemeyi onerir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu modülü nerde buluruz nette aradım ama çok bişey yok.Ozan ruslar yapmış mı bunu acaba?

Ön camda soldaki kamera yeterli olması lazım. Nerden bulunur bilmiyorum ebayda vardı, önemli olan tesisat. Görmedim ruslarda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ozan bizim farlardaki minik park lambaları var ya köşelerdeki; onları gündüz farı olarak tanımlayabiliyorsun servis menüsünde.

Şimdi şöyle bir şey yapmak mümkün mü: Aracı çalıştırdığımızda öndeki parklar yansın, far sensörü de gerektiğinde normal farları yaksın?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sanırım bunu yapınca DRL li farlarda direk çalışıyor. Ne yazık ki halojenlere döndükten sonra fark ettik bunu serviste :(

Servis menüsünden nasıl yapılıyor Gündüz farı tanımlaması. bir açıklama yapabilirmisiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.