Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yeni Focus Sola Çekiyor

Bilgin Aydın

Soru

merhaba arkadaslar

5 gun once teslim aldim bayiden arabami ve eve gelirken aracin sola dogru cektigini farkettim. ertesi gun tekrar bayiue gittim. serviste rot ayari yaptilar tamam dediler ama arac haladaha sola cekiyor. aradim aracla uzun yolda test surusu yapmadigimiz icin sorun cozulmemis olabilir dediler. cumartesi gunu tekrar goturecem.

sifir araba aliosun ve bole seleri. olmasi daha simdiden arabadan sogutuo insani ve fazladan ve 200 km yol yaptim bu hatalari yuzunden

sifir araba alipta bu sorunu baska yasayan varmi

aracaim focus titanium sedan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Benimde yaydan sonra bir saga cekme vardi rot yapildi 2 kere duzelir gibi oldu. Bazen saga cekiyor bazen sola bazen duz :) Gezme denilen sey heralde yollarin yatikligindan

Yay taktıktan sonra aynı dert bende şimdi, eee ne yapacağız peki böyle sallana sallana mı gezeceğiz. Direksiyona asılmaktan kolumda kaslar çıktı :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Koyu belirttiklerim sınıfında neredeyse TEK VE İLK

Kısaca Yeni Focus Özellikleri:

Özellik -----------> Bölüm

Aktif Ön Izgara -----------> Doğa Dostu Focus

Otomatik Park Sistemi -----------> Akıllı Focus

Hava yastıkları ve yeni nesil tutma sistemleri -----------> Güvenli Focus

Otomatik Uzun Far -----------> Akıllı Focus

Otomatik Start/Stop -----------> Doğa Dostu Focus

Kör Nokta Uyarı Sistemi -----------> Akıllı Focus

Sürücü Dikkat Takip Sistemi -----------> Akıllı Focus

EPAS ve gelişmiş şasi -----------> Focus Kalitesi

Ford EcoBoost motorları -----------> Doğa Dostu Focus

Ford ECOnetic Teknolojileri -----------> Doğa Dostu Focus

Kinetik dış ve iç tasarım -----------> Focus Kalitesi

Şerit Takip Uyarı Sistemi ve Şeritte Kalma Yardımcısı -----------> Akıllı Focus

Düşük Hız Güvenlik Sistemi ----------->Güvenli Focus

Çok renkli LED iç aydınlatma -----------> Akıllı Focus

Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı -----------> Akıllı Focus

Özel kalınlıkta B sütunu ve çok sağlam gövde yapısı -----------> Güvenli Focus

Dinamik Tork Kontrolü -----------> Focus Kalitesi

Trafik İşareti Tanıma -----------> Akıllı Focus

Ben 18 jant almadan cikarmicam :D

Niye boyle oluyor ya bir ustteki Serdar beyin yazisini cevapla dedim bu cikti

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben 18 jant almadan cikarmicam :D

Niye boyle oluyor ya bir ustteki Serdar beyin yazisini cevapla dedim bu cikti

Benim de niyetim 17' jant takmaktı, konfordan falan zaten vazgeçtim, ama bu yol tutuşla (daha doğrusu tutmayışla :D) araç kullanılacak gibi değil. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yay kısaldığında "camber" açısı negatife döner, yani lastik iç yan basar. Bu genelde 3-3,5 cm'lik yaylarda pek hissedilmesede belli ki sizde bu sorun var ve ön düzen geometriniz iyi bir rotçu tarafından elden geçirilmesi gerekiyor.

wheelangles.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yay kısaldığında "camber" açısı negatife döner, yani lastik iç yan basar. Bu genelde 3-3,5 cm'lik yaylarda pek hissedilmesede belli ki sizde bu sorun var ve ön düzen geometriniz iyi bir rotçu tarafından elden geçirilmesi gerekiyor.

wheelangles.jpg

Aynen hocam, arkadan bayağı belli arka lastiklerin içe yatık olduğu, ilk bakışta dikkat çekiyor, buna da ayrıca bir uyuz olmuştum zaten. Problem bu mu o zaman?

O durumda lastikler de içten daha çok aşınır gibi...

Aynen öyle. İçten yer ve haberimiz bile olmaz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bunun için 200 km yol yapıp servise gitemeye gerek yok ki.

Önce lastik havaları kontrol edilecek, doğruysa iyi bir rotçu bağlayacak alete bakacak derğerlere, 10 dakikalık iş, pahalı da sayılmaz.

Ayrıca Broadway'e bineceksen niye bu kadar para harcadın?

Bu kadar para harcadıysan nite keyfini sürmüyorsun?

Hem ayrıca bana ne? :)

1- onun için 200 km yol gitmedim. balanscı  arkadaşıma  yaptırdım.  (yazının sonunda açıklamayı okuyunuz)

2-lastik havaları doğru  ama çekmeye devam ediyordu

3- klasik tutkunu olamazmıyım sizce

4- o kadar para harcadıysam kıyamıyor olabilirim belkide

5- o kadar  sert sorular sorunca  en sonuna bunu yazmasanız ben  yazardım herhalde

cem hocam işin latifesindeyim  saygılar.. şaka bir tarafa dursun     yaşadığım mahallede  yollar  bozuldu  belediye yapacak diye bekliyoruz broadway bizim emektarımız  onu kullanmaya alışığız uzun yola tabikide broadway ile  gitmem.. devam edeyim konuya

sola çekme sorununu çözdük   nasıl ? mı

ilk başta lastiklerin havalarını kontrol ettirdim  inanırmısınız  lastik basınçları 40 üzerindeydi  ve   her lastik farklı basınçtaydı . bayi bana bu aracı bu ayarlarla nasıl verdi hayret ettim..neyse  30-32  yaptırdım basınçları,  ama  sorun  çözülmedi araba sola çekmeye devam etti. sonra balanscı arkadaşıma  götürdüm  balans ayarlarını bilgisayarlı ortamda  yaptılar , test sürüşüne çıktık. malesef araç yine sola  çekiyordu.

en son ön tekerlerin yerlerini değiştirdik  sağ tekeri sola, sol tekeri sağa taktık,   test sürüşü başarılı... araçta  sağa yada sola çekme  denen bir şey yok artık

not:  nasıl olur  ? yok canım sende teker yeri değiştirmeyle çözülürmü ?  gibi düşüncelere ve muhabbetlere grmeyelim benim aracımın sorunu bu şekilde çözüldü herkese  kolay gelsin arızasız  keyifli sürüşler dilerim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Amorisörleriniz eğikse ve akis başlıklarınız darbe gördüyse aracınız rot ayarı tutmaz....Sert bir darbe yada sert çukura girip amortisörü patlatırsanız o zaman da rot tutmaz....Direksiyon kutusundaki bilyalar dağıldıysa aracınız rot tutmaz hatta direksiyonunuz kilitlenir....Rot tutturamıyorsanız amörtisörlere ve akis başlarına baktırın..Direksiyon kutusunu kontrol ettirin....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.