Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Turbo Var Mı?

Metehan Uyanık

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Focus GarajıFocus IIIMk3- ModifiyeMk3- Mekanik & Motor" kategorisinden "Focus GarajıFocus IIIMk3- Sorular ve Sorunlar" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,

Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

uyumlumu peki

Metehan bey, aldığınız araç piyangodan mı çıktı merak ettim şuan..

Umarım yanlış anlaşılmam.

Turbo uyumlumu denilecek birşey değil yani sök - tak - çalışsın gibi birşey değil ciddi masraf ile turbo eklenir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Valla hem 1.6 hem benzinli hem turbolu hemde 125ps motor olsaydı o motora turboyu neden koydun arkadaş derlerdi.

var ki Ecoboost motorun 12x versiyonu da var.Ama ford satmıyor..

Amaç emisyon, alt devirde güç. Herkes hız yapmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

uyumlumu peki

Atmosferik aracınız :) Turbo uygulanabilir neden olmasın. aşağıdaki liste ile

turbo

intercooler

borular

silikon hortumlar

turboya uygun monifold(bulmanız zor duratec'in direk kitleri olmayabilir özel yaptıracaksınız)

downpipe veya komple egsoz sistemi. Kısa ve düz borular .

westegate(turbonuzda dahil olursa gerek yok)

enjektörler yeter mi bilmem uygun enjektör bulacaksınız 

yakıt pompası 

beyin

bunlarda bi nevi takip etmeniz gereken göstergeler olabilir arıza ve arıza durumunda;

egt,afr,basınç,yağ,hararet göstergeleri

Bunlar dışında güçlendirilmiş debriyaj seti, diskler vs girer işin işine

maliyet olarak 8-10 arası tutar tabi 5-6 bin liralara kadarda düşürebilirsiniz bu maliyeti kolay gelsin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

mehmet demir abim benım halımı anlayan tek kısı sanırım arkadaslar DENIZCIYIM arabamı aldım ve fazla bınme ve ınceleme frsatım olmadı saten aracı ınceleme fırsatım olsa kendım gemı makıne zabıtıyım ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

mehmet demir abim benım halımı anlayan tek kısı sanırım arkadaslar DENIZCIYIM arabamı aldım ve fazla bınme ve ınceleme frsatım olmadı saten aracı ınceleme fırsatım olsa kendım gemı makıne zabıtıyım ..

Hocam almadan bi baksaydin keske arabaya :)

Neyse hayirli olsun. Turbo isini unutun bence, o bir hayal olarak kalsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aslında alırken bıraz cevre baskısında kaldım tum aracları gezdım gorunum opsıyon ve fiyat olarak tek mantıklı araba bu geldı turbosu olmus olmamıs pek onemlı deıl 0 km araba sonucda yarıslara katılcak deılız saten yapan adam gereklı olsa koyardı :) sadece bı an aklıma takıldı . aslında hedefım ve ılgili oldugum araba e46 320 focusu tanımaya sevmeye calısıyorum

Metehan Uyanık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben supercharger takarım 5000 liraya. Ama garanti yok her an bir yerlerden patlayabilir. Turboda yapılır ama egzoz manifolduna uydurmak sorun. 1.6 eb ile aynı çıkışlar var ise egzoz manifoldunda onuda 5000 e hallederiz :)

İşin şakası bir yana yapılmayacak işler değil. Yapan yapana, birçok kişi var atmosferistik motora turboşarj yapan.

Çağlar Kasımoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.