Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus 2013 St Difüzör

Önerilen Mesajlar

bu parcalar zaten fiber değil

Fiberden ne anlıyorsunuz?

Fiber genelde kompozit materyaldeki sentetik taşıyıcı matristir ve değişik değişik maddelerden oluşabilir.

Yaygın kullanılanları:

1. Polimer fiberler: Naylon, polietilen, poliüretan, polyester, PVC vb.

2. Karbon fiber

3. Fiberglas ya da cam elyafı

4. Metal fiberler

5. Selülozik fiber

vs vs vs

Yani sonuçta hepsinin yapısında fiber kullanılıyor, ama bu bir malzeme tanımı değil, yapı özelliği.

En hafif ve sağlamı karbonfiber, ama aynı zamanda en pahalısı da o, açıkcası bizimkisi gibi standart araçlarda bu denli değerli bir malzeme ile uğraşmanın getireceği bir fayda olmaz.

Ama keyif meselesi tabii...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cem bbey ben makine mühendisiyim fiberin ne şekilde hangi yerlerde kullanıldığını inanki cok iyi biliyorum cok basit bir örnek vereyim eski anadolu abaralarının kaporta aksamı bile fiberdi aba benim size söylemek istediğim fiber kullanılmış malzemeler gibi kolaylıkla zarar  görmeyen bir ürün olduğudur bu arada aydınlatmanız için çok teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yasin Bey ben gene anlatamadım, Anadol polyester fiber yapısı kullanılmıştı, kolay zarar görüyordu, siz karbon veya ne bileyim silikon karbid fiber kullanırsanız daha dayanıklı olur.

Ama hepsi fiberdir.

Yani fiber yapısal bir özelliktir, yapıyı oluşturan maddeyi tanımlamadan anlam taşımaz.

Halk arasında polyesterden oluşan fibere genelde salt fiber denilmekte ama mesela karbon fiber sadece karbon diye anılmaktadır, ama aslında hepsi fiber yapıdadır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

farlar çok güzel orjinal farları kırasım geldi. aydınlatma nasıl olur bide muayneden geçmede sıkıntı olurmu of of ulan ford araca koyduğun farlara bak bide şunlara.

Genelde aydınlatma kötü oluyor bu tıp ürünlerde. Xenon takılmazsa geçer muayeneden.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende tam konu açıp ya da olan konudan devam edip fordclubtr de gördüğüm bu konuyu paylaşacaktım arkadaş ordada açmış konuyu ama fiyat olarak ortada net birşey yok neyazıkki...Fiyat sordum özel mesajla 

far 1000 tl

gündüz led 245 tl

hb led stop 750 tl  

cevapları geldi ama asıl benim merak ettiğim tampon eki için fiyat daha yok...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşın bahsettiği malzemelerin geldiği yer burası galiba daha önce bu şekilde alışveriş yapan ya da bu işlerden anlayan birisi varsa inceleyebilir.

http://fuyuedy.en.alibaba.com/product/1299633447-214535723/2013_ford_focus_3_ST_rear_bumper_assembly.html

Bu linkide incelerseniz birçok parça mevcut.

http://fuyuedy.en.alibaba.com/productgrouplist-214535723-1/Ford_Focus_2011_2013.html?isGallery=Y

F3 için pas pas takımı var benim hoşuma gitti.

http://fuyuedy.en.alibaba.com/product/1135773325-214535723/ford_focus_2013_clear_silicone_mat.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kimse bakmadı mı bunlara bizim konu İstanbul Park'a kurban gitti galiba...

Baktık da senin verdiğin linkler toptan alışveriş sitesinden.

Bunun navlunu, gümrüğü, KDV'si derken kim uğraşır.

Adana'daki arkadaşlar uğraşmışlar getirmişler, fiyatları da üzmüyor, niye başka bir kaynak arayalım ki?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Baktık da senin verdiğin linkler toptan alışveriş sitesinden.

Bunun navlunu, gümrüğü, KDV'si derken kim uğraşır.

Adana'daki arkadaşlar uğraşmışlar getirmişler, fiyatları da üzmüyor, niye başka bir kaynak arayalım ki?

Ben yardımcı olmak  ve başka parçalarında olduğunu  paylaşmak için yazdım uğraşan zaten uğraşır uğraşmayanda uğraşmasın...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.