Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Bir Kaza Hikayesi.

Umut Akbaba

Soru

Merhabalar, dün akşam saat 8 gibi bir trafik kazası yaptım. ara yoldan ana caddeye çıkarken sol tarafımı 3-4 defa yoklamama rağmen araba gelmediğini gördüm. Az birşey burnunu çıkarttım Ford Connect'in birisi hiç fren yapmadan 60 km hızla sol ön çamurluğumdan vurdu. Arabada 2 yaşlı adam ve ailesi vardı 50 - 55 yaşlarında. Ara yoldan ana caddeye ben çıktığım için %80 ben suçluymuşum. Neyse vurunca araba biraz savruldu hemen indim aşağı abi birşeyin var mı dedim? Gelmiş bana diyor ki işte sen ne yaptın kardeşim benim arabam sıfır. Ne diyosun sen abi dedim bu arabayı sokakta mı bulduk biz dedim. Neyse uzatma ver ruhsatını ehliyetini sigortanı tutanak tutalım fotoğraf çekelim olsun bitsin dedim. Başladı yok polis çağırıcam ben sen görüceksin felan. En sonunda sabır sabır bi yere kadar. Kime neyi gösteriyorsun sen hayırdır sana benden kaç yaş büyüsük terbiyesizlik yapma ağzını topla ben toplarsam kötü olur dedim felan. Git çağırıyorsan çağır dedim ben tutanağı tutar giderim akşama kadar gelmesini beklersin dedim. Sonra sakinleşip Polis bu olaylara bakmaz boşuna arama oda bizim gibi rapor tutup gidecek abi dedim. Gel halledelim olsun bitsin felan dedim. Sonra bizim mahalleli girdi araya zaten bizim mahallede oldu. Yatıştırdılar adamı ikna ettiler fotokopi tutanak fotoğraf felan çektik. Ayrıldık bitti. Ben tutanağa Emel sokaktan sokullu caddesine çıkarken sol taraftan gelen aracı fark etmeyip çıktım yazdım yalan yalnış olmasın dedim. Zaten o adamda acemiymiş. Az birşey kırıp sol yapsa yada frene dokunsa kurtarıcaktık. Frene gram dokunmadı. Ama olan oldu olacağı varmış. Allah hepimizi daha beterlerinden korusun. Benim bir sol çamurluk ezildi. Tamponun çamurlukla birleşen 4 tane tırnağından birisi kırıldı far ve kaputta birşey yok. Jantta az çizikler var. Şimdi benim sorum şu ben aracımı sigortadan yaptıramayacak mıyım? Çamurluğa değişim mi boya mı önerirsiniz? Kasko yok bu arada..

u9k9j.jpg

u9kbh.jpg

u9kdv.jpg

u9kk4.jpg

Fren izi yok.
u9klq.jpg

u9kpd.jpg

u9kr5.jpg

u9ksh.jpg

u9ktu.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Geçmiş olsun kardeşim.İki gün önce de benim aracıma güpe gündüz ana caddeüzerinde seyir halinde giderken 2 motor toplam 3 kişi saldırdı.Kişi demek pek yerinde değil hayvan bile bunlardan daha mantıklı canlılar.Aracıma fazlasıyla zarar vermeyi başardılar.Bakalım bende polisten haber bekliyorum ama pek umudum yok.Bu İstanbul'da yaşanmaz ben bunu anladım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle geçmiş olsun kardeşim. Tuttuğunuz raporla ve resimlerle birlikte herhangi bir servise( karşı tarafın sigortasının anlaşmalı olduğu servis tercihin olsun evrak işleriyle uğraşmazsın) çünkü senin hasarını karşı tarafın sigortası karşı tarafın hasarını da senin sigortan karşılar. olay bu şekilde seneye sigortayı yaptığında da misal bu sene 300 e yaptırdıysan seneye takriben 400 civarı yaptırsın bu da dipnot 

Son olarak ta yaralamalı kazalarda zaten polis mecbur gelir ama aklınızda bulunsun maddi hasarlı bile olsa kaza polisi çağırın gelsin kendi alkol raporunu alır inceler polis tutar hem daha garanti hem daha kolay ( kendi tuttuğunuz raporlar da sigorta şirketleri aşağıda özet kısmına yazdığınız şekilde kusur verir muhtemelen sizin özetiniz sonrasında kusur %99 sizde görünür ama polis geldiğinde ana yol tali yol- fren izi kavşağa yaklaşırken yavaşlamamak vs den inceler %99 olan kusurun %60-65 e iner inebilir ;-) buda seneye ödeyeceğin sigortada kAr'ın anlamına gelir. Tekrardan geçmiş olsun 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun, sen hatalı gibi görünüyorsun. Bu durumda connect senin sigortandan yapılır sende cepten yaptırırsın. Eğer mesela %50 çıkarsa connectin hasarının yarısı senin sigortandan yarısı adamın kaskosundan (yoksa cepten) senin hasarının yarısı connectin sigortasından yarısı cepten.

En iyi durumda %75 sana %25 karşıya verilir diye düşünüyorum.

Edit: mesaja tekrar bakınca kusur oranını gördüm, bu oran bu kadar çabuk nerden geldi?

Oranların gelmesi için 2 taraftan birinin servise gidip işlem başlatması lazım. Eğer ki oran tramerden çıkan resmi oransa ona göre tekrar cevap yazarım.

Öncelikle geçmiş olsun kardeşim. Tuttuğunuz raporla ve resimlerle birlikte herhangi bir servise( karşı tarafın sigortasının anlaşmalı olduğu servis tercihin olsun evrak işleriyle uğraşmazsın) çünkü senin hasarını karşı tarafın sigortası karşı tarafın hasarını da senin sigortan karşılar. olay bu şekilde seneye sigortayı yaptığında da misal bu sene 300 e yaptırdıysan seneye takriben 400 civarı yaptırsın bu da dipnot 

Son olarak ta yaralamalı kazalarda zaten polis mecbur gelir ama aklınızda bulunsun maddi hasarlı bile olsa kaza polisi çağırın gelsin kendi alkol raporunu alır inceler polis tutar hem daha garanti hem daha kolay ( kendi tuttuğunuz raporlar da sigorta şirketleri aşağıda özet kısmına yazdığınız şekilde kusur verir muhtemelen sizin özetiniz sonrasında kusur %99 sizde görünür ama polis geldiğinde ana yol tali yol- fren izi kavşağa yaklaşırken yavaşlamamak vs den inceler %99 olan kusurun %60-65 e iner inebilir ;-) buda seneye ödeyeceğin sigortada kAr'ın anlamına gelir. Tekrardan geçmiş olsun 

Yazdığınız mesajda bir çok yanlış var. Ayrıca profil bilgilerini doldurmanız gerekiyor.

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun, sen hatalı gibi görünüyorsun. Bu durumda connect senin sigortandan yapılır sende cepten yaptırırsın. Eğer mesela %50 çıkarsa connectin hasarının yarısı senin sigortandan yarısı adamın kaskosundan (yoksa cepten) senin hasarının yarısı connectin sigortasından yarısı cepten.

En iyi durumda %75 sana %25 karşıya verilir diye düşünüyorum.

Edit: mesaja tekrar bakınca kusur oranını gördüm, bu oran bu kadar çabuk nerden geldi?

Oranların gelmesi için 2 taraftan birinin servise gidip işlem başlatması lazım. Eğer ki oran tramerden çıkan resmi oransa ona göre tekrar cevap yazarım.

Yazdığınız mesajda bir çok yanlış var. Ayrıca profil bilgilerini doldurmanız gerekiyor.

Bu işle uğraşıyorum olay bu şekilde Ozan yanlış olan yerdeki kastın ne tam olarak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu işle uğraşıyorum olay bu şekilde Ozan yanlış olan yerdeki kastın ne tam olarak

1 sigorta karşılıklı hasar karşılamaz, bu ancak parçalı kusur durumunda olur ondada kalan kısım kasko olmadığından cepten ödenir. Bu durumda da kalan hasarı cepten ödemek gerekir ki servise gidildiğinde bu tutar dışarda yapılcak toplam tutardan fazla olur muhtemelen.

2 sigortadaki artış o kadar az olmuyor artık, 300tl olan sigortam tek kazada 800 küsüre çıktı.

3 eğer ki bazı istisnalar yoksa(kamu malına zarar, alkol şüphesi vs) polis olay yerine gelmez, yanıltıp çağırmakta gereksiz olur. Olayı olduğu gibi tas tamam tutanağa aktarmak daha mantıklı olur ki saatlerce poliste beklenmemiş olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1 sigorta karşılıklı hasar karşılamaz, bu ancak parçalı kusur durumunda olur ondada kalan kısım kasko olmadığından cepten ödenir. Bu durumda da kalan hasarı cepten ödemek gerekir ki servise gidildiğinde bu tutar dışarda yapılcak toplam tutardan fazla olur muhtemelen.

2 sigortadaki artış o kadar az olmuyor artık, 300tl olan sigortam tek kazada 800 küsüre çıktı.

3 eğer ki bazı istisnalar yoksa(kamu malına zarar, alkol şüphesi vs) polis olay yerine gelmez, yanıltıp çağırmakta gereksiz olur. Olayı olduğu gibi tas tamam tutanağa aktarmak daha mantıklı olur ki saatlerce poliste beklenmemiş olur.

1-)  UMUT kardeşimin anlattığına göre kusur oranı umuta en fazla %99 olur SADECE tek taraflı kazalarda kusur %100 dür ( orda da zaten vatandaş ya dalmış ya uykusuz vs dir) umut ana yola çıkmıs doğru ama diğer vatandaş(connect) hızını azaltmamaktan kusurludur ha illaki olay yerindeki durum karşılıklı anlatılanlara göre durum değişir ama % 1 de olsa connect de kusurlu 

2-) Kazanın oluş şekli ve hasar a göre fiyat değişir ama iki aracında hasarına bakacak olursak plakalarında 34 olması göz önünde bulundurulursa 300 e yapılan sigorta tahmini 400 küsür en fazla 500 olu 400 e yapılan da 550-600 arasında değişir emin ol 

3-) polis gelmez zaten aranızda anlaşın der sizi gelmeden anlaştırmaya çalışır ama en ufak bir kaza bile olsa polis gelmek zorunda zaten ama son çıkan yönetmelik ile maddi hasarlı kazalarda şahısları anlaştırma imkanı varsa gitme zorunluluğu yok bunu da parantez içinde belirteyim

4-) Forumu sevdiğim ve aklınızda bulunsun diye söyledim zaten polisi her türlü çağırın dedim (((( büyük şehir olduğu için polis her maddi hasarlı kazaya gitse başını alamaz zaten ama bir arkadaşım bir kardeşim olarak görüp bu yüzden diyorum polis tutsun diye))) bekleyin biraz ama polis gelsin işini yapsın siz alkolu vs anlayamazsınız ve alkol, fren izi vs kazanın gidişatını tamamen değiştiren etkenlerdir 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1-)  UMUT kardeşimin anlattığına göre kusur oranı umuta en fazla %99 olur SADECE tek taraflı kazalarda kusur %100 dür ( orda da zaten vatandaş ya dalmış ya uykusuz vs dir) umut ana yola çıkmıs doğru ama diğer vatandaş(connect) hızını azaltmamaktan kusurludur ha illaki olay yerindeki durum karşılıklı anlatılanlara göre durum değişir ama % 1 de olsa connect de kusurlu 

2-) Kazanın oluş şekli ve hasar a göre fiyat değişir ama iki aracında hasarına bakacak olursak plakalarında 34 olması göz önünde bulundurulursa 300 e yapılan sigorta tahmini 400 küsür en fazla 500 olu 400 e yapılan da 550-600 arasında değişir emin ol 

3-) polis gelmez zaten aranızda anlaşın der sizi gelmeden anlaştırmaya çalışır ama en ufak bir kaza bile olsa polis gelmek zorunda zaten ama son çıkan yönetmelik ile maddi hasarlı kazalarda şahısları anlaştırma imkanı varsa gitme zorunluluğu yok bunu da parantez içinde belirteyim

4-) Forumu sevdiğim ve aklınızda bulunsun diye söyledim zaten polisi her türlü çağırın dedim (((( büyük şehir olduğu için polis her maddi hasarlı kazaya gitse başını alamaz zaten ama bir arkadaşım bir kardeşim olarak görüp bu yüzden diyorum polis tutsun diye))) bekleyin biraz ama polis gelsin işini yapsın siz alkolu vs anlayamazsınız ve alkol, fren izi vs kazanın gidişatını tamamen değiştiren etkenlerdir 

1) parçalı kusurda zaten ödemede kusur oranında yapılır, connecte verilen kusur %20 olursa connectin sigortası focusun masrafının %20sini öder %80ini Umut cebinden öder.

2) bana yapılan sigortayı yanlış yaptılar yani...

3-4) bunlar kendiyle çelişiyor zaten hem diyorsun polis gelmez hemde polis çağırın. polis gelse bile çoğu zaman eskisi gibi tutanak tutmuyor zaten, anlaşmalı tutanağı doldurup gidiyor(2 kere başıma geldi) en son karşı taraf kaçtığında polis çağırdım(yani çağırmam gerekiyordu) ve 3 saat bekledim. Alkol şüphesi durumunda polis çağırmak gerekiyor dediğim gibi sürücülerin insiyatifine kalmış yani, ama durduk yerde bu adam alkollu diyipte çağırırsan poliste seni çağırır. fren izi vs tutanağa yazılabilecek şeyler zaten fotoğrafla belgelemek yeterli. ayrıca tutanağı doldurmak için anlaşmak gerekmiyor, tutanak tespit tutanağıdır herkes kendine göre kazanın oluş şeklini yazar, değerlendirmeyi sigortacılar ve gerekli durumda polis yapar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1) parçalı kusurda zaten ödemede kusur oranında yapılır, connecte verilen kusur %20 olursa connectin sigortası focusun masrafının %20sini öder %80ini Umut cebinden öder.

2) bana yapılan sigortayı yanlış yaptılar yani...

3-4) bunlar kendiyle çelişiyor zaten hem diyorsun polis gelmez hemde polis çağırın. polis gelse bile çoğu zaman eskisi gibi tutanak tutmuyor zaten, anlaşmalı tutanağı doldurup gidiyor(2 kere başıma geldi) en son karşı taraf kaçtığında polis çağırdım(yani çağırmam gerekiyordu) ve 3 saat bekledim. Alkol şüphesi durumunda polis çağırmak gerekiyor dediğim gibi sürücülerin insiyatifine kalmış yani, ama durduk yerde bu adam alkollu diyipte çağırırsan poliste seni çağırır. fren izi vs tutanağa yazılabilecek şeyler zaten fotoğrafla belgelemek yeterli. ayrıca tutanağı doldurmak için anlaşmak gerekmiyor, tutanak tespit tutanağıdır herkes kendine göre kazanın oluş şeklini yazar, değerlendirmeyi sigortacılar ve gerekli durumda polis yapar.

1) ben bir trafikçi olarak konuyu bilmiyorum o zmn uzatmaya gerek yok

2) sigorta yanluş diye birşey yok fiyat kaza yapmış olsanda sigortacıdan sigortacıya değişir.

3) Anlatamadım galiba polis maddi hasarlı kazaya normal sıradan şekilde ararsan GELMEZ GİTMİYORUZ DA zaten ama diyorum ki adamla anlaşmayın anlaşamıyorum deyin BU SİZİN KARINIZA OLUR o zmn polis gelir anlatabildim mi kardeşim ayrıca diyorsun ya polis geliyor aynı tutanağı doldurup gidiyor bizde boşuna bekliyoruz diye doğru olay bu şekilde ama sizin durumunuz anlaşıp anlaşamanıza göre polisin kendi kaza tutuanağı vardır onu tutar İSTANBUL da iş yogunluğundan dolayı o sigortacıların vermiş olduğu anlaşma tutanağı doldurulup göderilir vatandaş oda doğru ama diyorum ki siz polisi çağırın gelsin polis kendi tutanağını tutsun ;-)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.