Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

0-100 Km Denemeleri

Vural C.

Önerilen Mesajlar

peki tdci 115 de maksimum hız denemesi yapan oldu mu?ben otoban boşken bir kere denedim 165 de tıkanıyor uzun bir süre son gaz yaparsam 170-175 civarını görüyor..sanırım hız sınırlayıcı gibi birşey var,çünkü arac hiç zorlanmıyor bagırmıyor devir de cok yükselmiyor

İyi bir şey değil ama çok çok az eğimli bir düzlükte 220 gördüm. Kesin bir şey var o işte 170 daha yeni yeni hızlanmalar 115 lik için

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben yazilimdan once 215 gordum aracimla baya egimli bir yoldu ama. Clio veya fiesta olur ama kg olarak cok hafif onlar. Ama denemek bahane tanismak sahane olabilir bana uyar.

Dyno yu bende arastiriyorum ama oda cok saglikli degil. Bulucam ciktisinida paylasirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

peki tdci 115 de maksimum hız denemesi yapan oldu mu?ben otoban boşken bir kere denedim 165 de tıkanıyor uzun bir süre son gaz yaparsam 170-175 civarını görüyor..sanırım hız sınırlayıcı gibi birşey var,çünkü arac hiç zorlanmıyor bagırmıyor devir de cok yükselmiyor

Düzde 190 gördüm. Sonra çok yavaş, belki hızlanır. Ama uçuyor araba devam etmedim.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu hıza 4.viteste ulaşabılıyorsunuz dimi?benım kı yazılımdan mı bılmıyorum ama düz yolda ne kadar kasarsan kas 175 i gecmıyor,şu motor acma efsanesınden mı artık neyden kaynaklanıyorsa

Ben top speeden bahsediyorsunuz sanmıştım. 4. Viteste hiç denemedim kaç yaptığını

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben top speeden bahsediyorsunuz sanmıştım. 4. Viteste hiç denemedim kaç yaptığını

Konu 0-100 den top speed e geldi de ne ara 4. Vitese dondu anlamadim :) bence 4000 devir demek istedi. Ben bu hizi 5. Viteste yaptim yazilimdan once yazilimdan sonra top speed denemedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birkaç ekleme:

1. Son hız denemeleri hem kanunen yasak hem de risklidir.

2. Son hız denemesinin cep telefonuyla sürücü tarafından görüntülenmesi intihar eğilimi başta olmak üzere ruh sağlığı ile ilgili sorunlar olduğunu düşündürür.Beyanlara inanıyoruz ve belge istemiyoruz.

3. Atm.1.6, EB 1.0, 115'lik TDCi 200'ü rahat geçer, yol ve rüzgar durumuna 210-220 arası görmesi olasıdır. 95'lik dizelin de 200 görmesi mümkündür. EB 1.6 ile son hız görmedim, ama gücünün farkını çok rahat gösterdiğini söyleyebilirim.

4. Bazı yorumlara karşın süspansiyon geometrisi iyi ayarlanmış bir Focus yüksek hızlarda dahi son derece stabildir. Dengesizlik hissi, bozuk rot ayarından, farklı veya çok aşınmış lastiklerden, yanal rüzgarlardan (en önemlisi) ve yol düzensizliklerinden kaynaklanabilir. 

5. Motorun torku son vites aktarma oranlarında son hıza ulaşmaya yetmeyebilir ve bir alt vites daha yüksek devirde daha yüksek hıza çıkılmasını sağlayabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mümkünse video isteriz. Videoda ölçüm yapmak sanıldığından daha kolay, youtube'dan indirip bir video editleme programında saliselerine kadar bakabiliriz.

peki o zaman en kisa surede yapiyorummm artik sizde saliselerine kdr inceler bana gercekleri soylersiniz bende cok mutlu olurum gercektennn
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.