Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yakıt Lambası Cok Erken Uyarı Veriyor.

Hasan Şahin

Soru

Arkadaşlar merhaba aracımı aldığımdan beri hep böyleydi düzelir diye bekledim birşey değişmedi sorayım dedim.

Yakıt az lambası yandığı gibi opete koşturuyorum full dolduruyorum depoyu her seferinde 39litre yakıt alıyor.

Yani yakıt lambası yandığında her seferinde depoda 14lt mazot kalıyor. Normal mi bu ? Değilse nasıl düzeltilecek acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Lamba yanınca zaten 80 civarı bir menzil kaldığını gösteriyor, bu 80 km de bitirince yani menzil sıfıra düşünce depoyu doldurduğumda 48-49 litre alıyor. Yani içerde 6-7 litre benzin kalıyor. ortalamam zaten 6 litre civarlarında yani menzil sıfıra indiğinde 100 km daha yaparım gibi görüyorum. Cem abi bu konulara çok takılmayın diyor gerçi ama bizim burdan batıya gelirken düzgün benzinlik bulmak bazen zor olabiliyor. En azından riske girmesek de ne kadar gidebileceğini bilmekte fayda var.

lamba yanınca 150-200 arası yaparsınız ekonomik kullanarak ve uzun yolda ..80 km menzil yazdıktan sonra ekonomik kulanın biraz, stop edip çalıştırın menzil tekrar yükseliyor 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben aracımı aldım benzin göstergesi 1 km kaldı yazıyordu sonuna kadar kullandım ve focusa hayran kaldım ama aracım benzinli...

Son nasıl tanımlanıyor?

Neye neden hayran kaldın?

Bütün bu hayranlık 1 km'de mi oluştu, buna ilk görüşte aşk mı demeliyiz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

cem abi benzin istasyonuna 1 km kaldı işareti ya benim diğer kullandığım araçlarda bu riske girmezdim gerçekten ilk görüşte aşk:) :guitar:

bende aşığım aracıma o kadarki benzin bitse bile ibreler sıfıra düşse kalan menzil 0 km dese bile 150-200 km daha gidiyorum depoyu fulluyorum daha içince 13-14 litre kalıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.