Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Apple, 22 Ekim'de Ipad Için Etkinlik Duyurdu

Önerilen Mesajlar

• 4 hafta sonra...

iPad Air satışı bu ay sonu başlıyor hemde fiyatı çok iyi.

Abd'de 1100 tl'ye denk gelen baz model

Tr'de 1249 tl

İngiltere'de 1300 tl

Almanya'da 1310 tl

Bu fiyatlar ile artık fiyat şikayeti azalacaktır diye düşünüyorum ki bu durum az çok mac içinde geçerli. 

Hayırlı olsun tekrar :yeah:

Buyrun alış veriş sitesi

http://store.apple.com/tr/buy-ipad/ipad-air

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iPad Air satışı bu ay sonu başlıyor hemde fiyatı çok iyi.

Abd'de 1100 tl'ye denk gelen baz model

Tr'de 1249 tl

İngiltere'de 1300 tl

Almanya'da 1310 tl

Bu fiyatlar ile artık fiyat şikayeti azalacaktır diye düşünüyorum ki bu durum az çok mac içinde geçerli.

Hayırlı olsun tekrar :yeah:

Buyrun alış veriş sitesi

http://store.apple.com/tr/buy-ipad/ipad-air

Mac için maalesef durum biraz farklı. Telefon ve ipad işinde çok sayıda ithalatçıyı temizlemek için yapıyorlar. Ama mac işinde satıcılarına biraz daha kar bırakmak istiyorlarmış. Onun alanı satanı daha az nasıl olsa diye bakıyorlar. Yani amaç müşteri avantajı değil ticari pazar payı. Şimdilik telefon tablet konusunda müşterinin avantajı oluşuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mac için maalesef durum biraz farklı. Telefon ve ipad işinde çok sayıda ithalatçıyı temizlemek için yapıyorlar. Ama mac işinde satıcılarına biraz daha kar bırakmak istiyorlarmış. Onun alanı satanı daha az nasıl olsa diye bakıyorlar. Yani amaç müşteri avantajı değil ticari pazar payı. Şimdilik telefon tablet konusunda müşterinin avantajı oluşuyor.

Yeni Baz Model M.Pro abi..Fiyatlar şuan böyle.. Sence pahalı mı abi ?

2.999 TL Türkiye  - Eğitim İndirimli 2.820 TL * Üni Öğren. ve Öğretm.

3.276 TL 999 Pound  ingiltere

3.285 TL 1199 Euro Almanya

2.636 TL 1.305 $ USA

Şunu da ekleyelim abd ürünlerde 1 yıl garanti veriyor 2. yılında 79 dolar artı vergi alıyor (Cell Phone için bu fiyat). Bizde kafadan 2 yıl :)

Bu da Retinalı Baz Model

3.499 TL Türkiye - Eğitim İndirimli 3.290 TL * Üni Öğren. ve Öğretm.

3.600 TL İngiltere

3.559 TL Almanya

2.856 TL USA

Durum bu şekilde sonuçta biz Avrupa Ülkesiyiz Fiyatların iyi olduğunu düşünüyorum hatta gayet iyi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teknik özelliklerine göre değerlendirirsek komik bu fiyatlar da diğer ülkelerle karşılaştırılınca fark eskiye göre azalmış sanırsam.

Eğitim indirimi de 200 tl civarındaymış şimdi gördüm.

İyi dedin onlarıda ekleyeyim listeye tüm görelim :) 

Mertcan pahalı fakat buna verdiğin para teknik değeri değil mühendis adamsın :) anlatmaya gerek yok 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teknik özelliklerine göre değerlendirirsek komik bu fiyatlar da diğer ülkelerle karşılaştırılınca fark eskiye göre azalmış sanırsam.

Fiyatlar pahalı ve konu tartışmalı ama genelde kullanan bu ürünleri çok severek kullanıyor ve yine alıyor. Sadece cihaz değil işletim sistemide alıyorsun. Hatta ipad, , iphone, apple tv vs diğer parçalarıda apple ürünü alırsan çok uyumlu ve keyifli bir kullanım sunuyor. Geçenlerde apple tv aldım. Türkiye'de nispeten kısıtlı kullanım  şartlarına rağmen çok güzel ürün. İtunes üzerinden istediğim filmi kablosuz hemen hiç ayar yapmadan tv de seyrediyorum. Dün akşam film kiraladım. Sinemaya gitmek farklı bir keyif olsada istediğin filmi evde ailece 5-10TL'ye seyredebiliyorsun. Gördüğüm 2 ay falan sinemaların gerisinden geliyorlar.

Bir de şu iphone ekranı büyüyüp pil ömrü artsa iphone bile alırdım yani. :)  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiyatlar pahalı ve konu tartışmalı ama genelde kullanan bu ürünleri çok severek kullanıyor ve yine alıyor. Sadece cihaz değil işletim sistemide alıyorsun. Hatta ipad, , iphone, apple tv vs diğer parçalarıda apple ürünü alırsan çok uyumlu ve keyifli bir kullanım sunuyor. Geçenlerde apple tv aldım. Türkiye'de nispeten kısıtlı kullanım  şartlarına rağmen çok güzel ürün. İtunes üzerinden istediğim filmi kablosuz hemen hiç ayar yapmadan tv de seyrediyorum. Dün akşam film kiraladım. Sinemaya gitmek farklı bir keyif olsada istediğin filmi evde ailece 5-10TL'ye seyredebiliyorsun. Gördüğüm 2 ay falan sinemaların gerisinden geliyorlar.

Bir de şu iphone ekranı büyüyüp pil ömrü artsa iphone bile alırdım yani. : :)

Apple tv hakkında pek bir bilgim yoktu da airplay fena değilmiş.

Filmlerin HD olduğunu varsayarak internetten kesintisiz izlenebilmesine şaşırmadım desem yalan olur.

Aynı işletim sistemini farklı bir marka hackintosh'a uyumlu notebook'ta kurup daha iyi işlemci+ekran kartı alıp ram+ssd+batarya takviyesi yapsam bile 3 milyardan ucuza mal edebileceğimden bana komik geliyor. Tabiki tamamen kendi görüşüm ve bunun zahmeti ile çoğu insan uğraşmaz da, bir ara ciddi ciddi araştırmıştım ve mümkün olduğunu görmüştüm. Mac'i sadece ders iş güç için kullandığımdan geç update sebebiyle kaynaklanacak güvenlik açıkları da pek fazla etkilemez beni.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Apple tv hakkında pek bir bilgim yoktu da airplay fena değilmiş.

Filmlerin HD olduğunu varsayarak internetten kesintisiz izlenebilmesine şaşırmadım desem yalan olur.

Aynı işletim sistemini farklı bir marka hackintosh'a uyumlu notebook'ta kurup daha iyi işlemci+ekran kartı alıp ram+ssd+batarya takviyesi yapsam bile 3 milyardan ucuza mal edebileceğimden bana komik geliyor. Tabiki tamamen kendi görüşüm ve bunun zahmeti ile çoğu insan uğraşmaz da, bir ara ciddi ciddi araştırmıştım ve mümkün olduğunu görmüştüm. Mac'i sadece ders iş güç için kullandığımdan geç update sebebiyle kaynaklanacak güvenlik açıkları da pek fazla etkilemez beni.

Evde ki pc ye itunes kurup airplay ile izleyebilirsiniz mac şart değil. İtunes store üzerinden kiralayıp tv ye kablo veya apple tv ile baglan yeter. Hd veya full hd seyretmek mümkün. Fakat sık kullanımda kota önemli. Dün akşam pacific rim filmini bir kere kesilmeden seyrettim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evde ki pc ye itunes kurup airplay ile izleyebilirsiniz mac şart değil. İtunes store üzerinden kiralayıp tv ye kablo veya apple tv ile baglan yeter. Hd veya full hd seyretmek mümkün. Fakat sık kullanımda kota önemli. Dün akşam pacific rim filmini bir kere kesilmeden seyrettim.

Ben torrentten indirip usb ile televizyona bağlıyorum gerektiğinde de 3d filmler haricindekileri odadaki 24" ile izliyorum bir yandan ıvır zıvırla uğraşarak :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben torrentten indirip usb ile televizyona bağlıyorum gerektiğinde de 3d filmler haricindekileri odadaki 24" ile izliyorum bir yandan ıvır zıvırla uğraşarak :)

Benim tv usb üzerinden herşeyi oynatmiyor. İndirdiğim filmleri itunes üzerine atıp tv ye yolluyorum bende.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Apple doğru adım atarak iPad2 satışını durdurdu ve yerine 4.nesil iPad yani poposu ufak şarjlı Retinalı modeli satmaya başladı tabiki AİR modeline alternatif olarak..

Buyrun son durum ve fiyatları:

ScreenShot2014-03-18at234701.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Bugün yeni iPad tanıtılıyor, birazdan detaylar gelecek.

iOS 8.1 ve os x 10.10'den bahsedildi.

apple299.jpg

Mac üzerinde ki

apple310.jpg

Yeni os.x bugün çıkıyor bedava tabi, iwork da bedava bugün hazır.

iOS 8.1 pazartesi çıkıyor.

ipad satışı sürecinde en fazla sattıkları ürün olmuş.

apple388.jpg

Mini retina %100 müşteri memnuniyeti sunmuş

apple395.jpg

6.1 mm -- Yeni iPad Air 2

apple417.jpg

Tanıtıma ekran ile başlıyoruz, artık ekran tek parça oldu böylece içindeki yansıma azaltıldı, grafikler nerdeyse elinizin altında olcak. %56 daha az yansıyan ekran kullanılmış. Gördüğünüz en iyi tablet ekranı bu olacak diyor.

apple421.jpg

apple426.jpg

apple429.jpg

Cpu hızı

apple430.jpg

Konsol kalitesinde görüntü sunabiliyoruz diyor.

apple432.jpg

Pil ömrü yine 10 saat, bunda da yeni telefonları gibi barometre var.

apple434.jpg

apple433.jpg

iPad kamerası yenilenmiş

apple443.jpg

Ön kamera da değişmiş

apple459.jpg

apple463.jpg

Parmak izi artık ipad de

apple468.jpg

apple497.jpg

Fiyatlar aynı gelmiş, tr'de de aynı olur ()

apple499.jpg

apple506.jpg

apple507.jpg

İpad satışları 17 ekim'de başlıyor bizde de 2-3 haftaya başlar heralde (birazdan açıklanır)

apple514.jpg

Sıra iMac'e geldi..

Diğerleri ufalırken mac os büyüyor.

apple517.jpg

Retina display artık iMac'de

apple524.jpg

Yeni ekran 

It's a 27-inch display with 5,120 x 2,880 display. "Retina 5K."

apple532.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.