Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus Trend X Sedan Mı Hb Mi Artıları Eksileri Tavisiye.

osman gurcu

Önerilen Mesajlar

uzun yolda küçük motorun yorulma durumu ve yokuşlardaki aracın yüklü olma durumundaki performansı,motorun ömrü,(kullanıma bağlı tabikide)peki bunun 1,6 ecoboostu sanırım inanılmaz tork ve performansa sahiptir tahminimce..

tatil izlenimlerimi okumuşsunuz. araç her koşulda çekiyor. siz yeterki basın. o kadarda yakar tabi ki. 1.6 eb artık yok. belki 1.5 i gelir seneye. onuda yakıtından almazsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar merhaba , denizliden ben Osman, aranıza yeni katıldım. Nasip olursa kasım ortası gibi finansal durum ayarlamalarımı yaptıktan sonra ford focus benzinli trend x 1.6 125 beygir araba almayı düşünüyorum.Sanırım kasımda 2013 sıfır araç fiyatları düşer diye düşünüyorum. Sedan ile hatchback arasında kararsız kaldım. sanırım araştırdığım kadarı ile sedan hb den 17.6 cm daha uzun sedan 420 lt bagaj hacmi ,hb 316 lt bagaj hacmi, fiyat farkı sedan hb den 500-600tl civarı pahalı, iki aracında yükseklik ve genişlikleri aynı, sizlerin yorumlarını bekliyorum. şimdiden çok teşekkür ederim. performans, yol tutuşu vs farkları olabilir mi? birde bu araca tüp taktırınca motor garantisi bitiyor mu? ve uyumlu mu?

bagaj ihtiyacınıza göre hb veya sedan olmasına siz karar vermelisiniz. birde zevk meselesi kimisi sarışı.. pardon sedan kimisi hb sever.

birde artık atmosferik motormu kaldı. lpg taktıracaksın zaten depo bagajı öldürecek. her gittiğin istasyonda topraklama yapmadan gaz dolduracaklar elin yüreğinde olacak. araç garanti kapsamı dışına çıkacak. ayriyetten birde lpg arızaları olacak.......

1.0 ecoboost bence daha iyi bir seçenek. hem biraz daha az yakar. forumda 1.0 sahibi arkadaşların tüketimleri dizelleri kıskandırıyor. çekişe gelince 1,6 dan daha iyi bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bagaj ihtiyacınıza göre hb veya sedan olmasına siz karar vermelisiniz. birde zevk meselesi kimisi sarışı.. pardon sedan kimisi hb sever.

birde artık atmosferik motormu kaldı. lpg taktıracaksın zaten depo bagajı öldürecek. her gittiğin istasyonda topraklama yapmadan gaz dolduracaklar elin yüreğinde olacak. araç garanti kapsamı dışına çıkacak. ayriyetten birde lpg arızaları olacak.......

1.0 ecoboost bence daha iyi bir seçenek. hem biraz daha az yakar. forumda 1.0 sahibi arkadaşların tüketimleri dizelleri kıskandırıyor. çekişe gelince 1,6 dan daha iyi bence

Teşekkür ederim Cem bey, empatide süper olmuş :-)))

lpg olayı evet başlı başına sorun olma ihtimalide her zaman,topraklama yapmadan gaz doldurulursa patlama riski mi var deponun?

Eb üzerinde araştırmalarım e arkadaşlarımızın yorumlarını takip ediyorum devamlı zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ama siz/biz bunlardan değiliz.

Not: Günlük hayatta bu farkları hissedebilen şöförler nadirdir. Aynı arabanın sedanı ve hb'i için bu tartışma biraz gereksiz.

Benim gibi virajları keskin bir yerde yaşıyorsanız bu farkı yarış pilotları ayarında olmasa da küçümsenmeyecek derecede hissedebiliyorsunuz.Keşke geçen gün arkadaşım kullanırken videoya alsaydım.Sedan bir aracın bu virajlarda bu kadar kıvrak olması çok zor.

Yarışlar spor kisvesi altında ticarettir aslında

Tamam işin özünde zaten ticaret var ama hiç mi yarışların amacına yönelik araç üretimi yok?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim gibi virajları keskin bir yerde yaşıyorsanız bu farkı yarış pilotları ayarında olmasa da küçümsenmeyecek derecede hissedebiliyorsunuz.Keşke geçen gün arkadaşım kullanırken videoya alsaydım.Sedan bir aracın bu virajlarda bu kadar kıvrak olması çok zor.

o videoluk dönüşte limitler zorlanmıştır. limitler zorlandığında hb, yazmıştım  +%10, daha başarılıdır.

sedanın 80 le döneceği virajı hb 90 la dönsün..95 le hepsi aşağı uçar. ama o viraja girişte 30, 50 veya 70 tabelası vardır veya 5 li 7 li kırmızı viraj işareti...

limitleri zorlamazsınız olur biter. bagaja ihtiyaç varsa hb bozar. yoksa göze hitap, tercih meselesi.

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim Cem bey, empatide süper olmuş :-)))

lpg olayı evet başlı başına sorun olma ihtimalide her zaman,topraklama yapmadan gaz doldurulursa patlama riski mi var deponun?

Eb üzerinde araştırmalarım e arkadaşlarımızın yorumlarını takip ediyorum devamlı zaten.

topraklama yapılmadan yapılan bütün lpg dolumlarında benzinliğin havaya uçma ihtimali diğer yakıtlara göre çok daha fazla. lpg li dönemlerde ben birkaçını uyardım ama bütün benzinliklerde topraklama yapılmıyor. kime anlatacaksınız kime dinleteceksiniz. adamın milyonlarca liralık benzinliği var topraklama konusunda hem kendisinin bir endişesi yok hem de pompacının umrunda değil.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Allah korusun valla sonra öyle birşey olursa vebalini kim verecek , bence denetim getirilmesi gerekli yakıt istasyonlarına ,

birde hatchback ve sedan focus arasında iç hacim olarak aynı mı? yolcu konsolu ön ayak dayama ve arka diz mesafeleri aynıdır di mi?

sadece 17.6 cm uzunluk ve 105 lt bagaj hacmi dışında fark yok araştırdığım kadarı ile.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hb ile sedan arasındaki yol tutuş farkını kimse anlayamaz. Sedanın lastikleri hb den farklıdır sedan iyi yol tutar veya hb nin lastiği sedandan farklıdır hb iyi yol tutar ikisinin de lastiği aynı marka-model olsun bu farkı anlamak bence çok zor zaten o ince noktayı yakalamak mesele aradaki o az farkı yakalamak çok zaman alır boş bi alanda sadece bu işle uğraştırmayı gerektirir :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.