Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Eylül Ay'ı Geldi Çattı! Telefon Savaşı Başlıyor :)

37 üye oy kullandı

1. 1. Hangisini bekliyorsunuz?

• Htc One Max
      9
    • Lg G2
      1
    • Sony Xperia Z One
      10
    • Google Nexus 5
      1
    • Apple iPhone 5s
      15
    • Diğer (Lütfen yorum olarak belirtiniz)
      0

Önerilen Mesajlar

Base istek teorini kabul edebilmem için son çıkan, çok güç isteyen programları sürekli ve aktif olarak kullanmam lazım. Ben nadiren bir çok şeyi aynı anda kullanıyorum ki sürekli de arkada çalışanları çift tıklayınca açılan yerden kapatıyorum da tam kapanmıyorlar. Arka plandakileri tamamen kapatamazken bu problem bitmez ki. Aktif olarak ardı ardına bir kaç program kullandığında yine aynı şey olacak, senin teorine göre aynı şey 5s alsan da olacak.

Power User için değil bence Iphone. Bilmiyorum Jailbreak böyle zımbırtıları kontrol etmeye izin veriyor mu.

Neyse mertcan telefon konusunda biz anlaşamıyoruz ben ilk çıktığından beri sürekli yenileyerek gidiyorum. Daha 1 kere tıkanıp kapandığını bilmem jb yokken.

Base dediğim şey şu; HİÇBİR program açık olmadan harcanan MEMORY bu zamanla artıyor bu sebeple zaten telefonlarda ram artıyor şuan 1 gb var 5'de jb yaparsan görürsün bu değerleri fazlasıyla yetiyor şuan ama ios 7 ile daha fazlası gerekebilir diye gelişebilir belki aynı bile kalabilir. Yani sendeki problem zamanın biraz gerisinde kalman ve kabul etmeden devam etmeye çalışman. 

Babam'da 4s annemde 5 var onlarda kapatmakla pek uğraşmaz hatta 65 yaşında eniştemde 4s var arkada onlarca açık kalır onlar bile yürüyor :) Kapansa tıkansa beni bulurlar :yeah:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Telefonumun bozuk olduğunu düşünmeye başlayacağım :kıhkıh:

Şu an bulunanın bir alt modeliyle zamanın gerisinde kaldıysam zaten geçmiş olsun :D:P

Neyse bunu değiştirince mutluluğu android'de arar bulamazsak iphone 6 ile geri dönüş yaparız artık. Şimdilik telefonu aç kapaları sıklaştırmakla idare edeceğiz demekki :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En son 2004 yılı Temmuz ayında 415 milyon lira vererek Sony Ericsson T610 model telefon satın almıştım. O günden beri tanıdıklarımın eski telefonlarını kullanabildiğim kadar kullanıyorum.Bozulunca da kayınçomun yeni bir telefon alması ve eskisini bana vermesi için umutla bekliyorum. 2 yıldır xperia x2 kullanıyorum. Seneye umarım yeni bir telefonum olur... Yanlış anlaşılmasın ; pinti değilim ama telefonlara harcanan yüksek paralar çok gereksiz geliyor bana. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Mertcan Çelik, crashtan kasıt iosmu appmi? 2 senedir i4 kullanıyorum iosun çöktüğünü hatırlamıyorum.

App'lerin çökmesine alıştım onlar ram yetersizliğinden oluyor diye tahmin ediyorum da arada sırada 5-10 saniyeliğine kitlenmesi, geçen sefer de ekran siyah oldu komple 5-10 saniye sonra o da düzeldi.

Jailbreak yok bir şey yok. Ortalamaya göre çok fazla program yüklemiyorum ki sürekli kullanmadıklarımı siliyorum zaten. Plants vs zombies ve traffic racer dışında oynarsam puzzle oyunları oynuyorum.

En geç 2 günde bir kapatıp açmayı deneyeceğim bundan sonra da dediğim gibi task manager tarzı bir şey olmaması zorlaştırıyor işleri.

Tamamen çökse veya benzeri bir şey olsa bu kadar ılımlı yaklaşmaya devam etmem zaten :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

App'lerin çökmesine alıştım onlar ram yetersizliğinden oluyor diye tahmin ediyorum da arada sırada 5-10 saniyeliğine kitlenmesi, geçen sefer de ekran siyah oldu komple 5-10 saniye sonra o da düzeldi.

Jailbreak yok bir şey yok. Ortalamaya göre çok fazla program yüklemiyorum ki sürekli kullanmadıklarımı siliyorum zaten. Plants vs zombies ve traffic racer dışında oynarsam puzzle oyunları oynuyorum.

En geç 2 günde bir kapatıp açmayı deneyeceğim bundan sonra da dediğim gibi task manager tarzı bir şey olmaması zorlaştırıyor işleri.

Tamamen çökse veya benzeri bir şey olsa bu kadar ılımlı yaklaşmaya devam etmem zaten :D

Hala söylemedin, iphone 4 ile ios 6.1.x mi kullanıyorsun? :D uşağım söyle de çözüm bulalım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4s son sürüm hangisiyse o. Sorduğunun bile farkında değilim ki :)

O zaman senin ram ile sorunun olmaması gerekiyor farklı problem var. Senin cihazın 512 mb ram'i var düşün 3gs hale ios 6 kullanıyor onda 256 mb memory var yani bu cihazda bile free memory'si kullanıma uygun. Probleminin ana kaynağının ram olduğunu ben düşünmüyorum bir takım app'lerin çakışması sonucunda da olabilir veya telefonun darbe sonunca bazı parça'lar hasar görmüş de olabilir belli değerlerde sapıtıyordur.

Not:

iPhone 5: 1GB RAM

iPhone 4S: 512MB RAM

iPhone 4: 512MB RAM

iPhone 3GS: 256MB RAM

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlginc, ben yazdığın sorunlarida yasamıyorum yasasam bile unutuyorum :D app çökmesi bile nadir haftada bir kac kere diyebilirim. Açıp kapatma filanda yapmıyorum.

Home ve power tuşunu yeniledim, on arka filmlerini yeniledim. Kamera bozuk kaldı onun dışında sıfır gibi oldu :) 1 sene daha kullanırım temiz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kullanılmacayacak kadar vahim değil ben de kullanırım bunu muhtemelen1 yıl filan daha da dertsiz tasasız ve kullanımı kolay olduğu için alıp böyle sorunlar yaşayınca az veya çok sinir oluyor insan. Bakalım belki cidden bozuktur bir detaylı araştırma yapayım ben de bir ara :)

Öneriler ve yorumlar için teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

App çökmesi telefondan mı App'ten mi kaynaklanıyor onu bulmadan bir şey yapmanın manası yok. Bu da zahmetli bir süreç olacak çok araştırmam ve sürekli çökme raporlarını incelemem gerektiğinden. Sıfırdan restore yapıp her şeyi tekrar yükleyip tekrarlanırsa detayına inmeyi planlıyorum o yüzden.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

App çökmesi telefondan mı App'ten mi kaynaklanıyor onu bulmadan bir şey yapmanın manası yok. Bu da zahmetli bir süreç olacak çok araştırmam ve sürekli çökme raporlarını incelemem gerektiğinden. Sıfırdan restore yapıp her şeyi tekrar yükleyip tekrarlanırsa detayına inmeyi planlıyorum o yüzden.

O raporların nerde olduğunu bile bilmiyorum :D  Restore et evet geç bile kaldın. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.