Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Otomatik Park Sistemi Fiyaskosu!!

hüseyin ipek

Soru

Fiyasko diye başladım hakikaten de fiyasko bu.Dün abim ve iki arkadaş bir yerlerde oturup bişeyler içelim amacıyla atladık gittik iş park etmeye gelince arkadaşın birisi ''bunlar kendi kendine park ediyomuş doğru mu ''diyince evet dedim baktım trafik fln yok uygun bir yerde var bu iş için tamam dedim deneyelim .Ekrandan komutları takip ediyorum uygun yer bulundu, ileri gidin, geri gidin geri viteste geriye doğru usul usul gaz veriyorum tabi gözüm sadece ekranda hala geriye gidin komutu var birden küüüüüttt diye bir sesle kendime geldim.Şoke oldum desem yeridir arkadaki araca vurmuşum Allahtan yavaştım iki araçta da bi sorun yok.Ben vuruğa kırığa değil oto park asistanına takıldım kaldım.Araçta sadece ben olsam diyecem ki belki hata bende ama 4 kişi de aynı şeyi söyledi geri gidin yazıyordu vurana kadar dedi ve abim finalde bombayı patlattı '' şimdi  ben bu aracın esp sine tcs sine hepsini geç hava yastığına nasıl güvenicem ?''dedi acı acı gülmek dışında bir tepki veremedim.

Yalnız dün akşam başıma gelen bu olay bana şunu öğretti:

''hiç bir donanıma güvenme''

hüseyin ipek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Ciddi değil sadece yazılım hatası. Kullandığınız bilgisayar zırt pırt donmuyor mu :D windws ise siz bu bilgisayar cidden donuyor diye hemen şikayet mi ediyorsunuz :D

Ekran donmuş olabilir sistem şişmiştir vs olabilir bunlar sürekli değilse ispat etmeniz mümkün değil zaten . çıkın şimdi deneyin o hata olmaz %98 sesli ve görsel olarak uyarı bundan var sadece görsel olsaydı siz haklı olurdunuz %100 ama sizin ses'e de uymanız gerekmekte.Önlemler silsilesi :) kolay gelsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ciddi değil sadece yazılım hatası. Kullandığınız bilgisayar zırt pırt donmuyor mu :D windws ise siz bu bilgisayar cidden donuyor diye hemen şikayet mi ediyorsunuz :D

Ekran donmuş olabilir sistem şişmiştir vs olabilir bunlar sürekli değilse ispat etmeniz mümkün değil zaten . çıkın şimdi deneyin o hata olmaz %98 sesli ve görsel olarak uyarı bundan var sadece görsel olsaydı siz haklı olurdunuz %100 ama sizin ses'e de uymanız gerekmekte.Önlemler silsilesi :) kolay gelsin

kesin olmaz zaten şimdi denesem:)) hem olmasını kim ister yine bir araca kütletmek istemem açıkcası  :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Park sensörünü dinlerseniz çarpmazsınız diye düşünüyorum. 

o zaman kimse çarpmaz zaten :))

birde bu sistemde klavuzda geçmeyen birşey daha var.Fotoda kırmızı okla gösterdiğim mesafenin ne kadar olması gerektiği konusunda bir bilgi göremedim ben

3kiz.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

o zaman kimse çarpmaz zaten :))

birde bu sistemde klavuzda geçmeyen birşey daha var.Fotoda kırmızı okla gösterdiğim mesafenin ne kadar olması gerektiği konusunda bir bilgi göremedim ben

3kiz.jpg

Mümkün olduğunca yakın olmakta fayda  var yoksa zaten manevra zorlaşıyor. 

Buarada bir kaç videomuz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Mümkün olduğunca yakın olmakta fayda  var yoksa zaten manevra zorlaşıyor. 

Buarada bir kaç videomuz

http://www.youtube.com/watch?v=SRr4qsPjq

Dikkat ettiniz mi ilk videodaki kırmızı aracın sahibi arkadaş neredeyse benim yaşadığım durumu yaşayacaktı.Hatta diğer bir arkadaş stop diye ikaz bile ediyor.. :) .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öyle birşey yok ama işte orası çok dar olduğu için sonuna kadar zorladı bora abi. Şimdi onun başında en az 10 kişiydik :D bu söyleminizi kabul edemem :zha:  Dikkat ettik tabiki çeken benim :) Sensör ile yerleşirseniz hiçbirşey olmaz rahat olun :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öyle birşey yok ama işte orası çok dar olduğu için sonuna kadar zorladı bora abi. Şimdi onun başında en az 10 kişiydik :D bu söyleminizi kabul edemem :zha:Dikkat ettik tabiki çeken benim :) Sensör ile yerleşirseniz hiçbirşey olmaz rahat olun :yeah:

Aynen öyle.Bu  sistemi kullanırken tek bir uyarıcı sisteme bağlı kalmamak gerekli ve oldukça da yavaş acelesiz kullanmak lazım...Böyle bir tecrübemizde olmuş oldu.Allah daha beterinden korusun diyelim beni ve tüm dostları..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sisteminizde bir hata yok. Çalışma Prensibini tam kavrayamamissiniz diyelim. "Park yeri bulundu" dedikten sonra vitesi geriye takin diyor ve o esnada direksiyon manevrasini geri geri bosluga girecek şekilde yapıyor. Siz dikkatlice geri geri gelirken sensör ötüyor ve uyariyor. Ancak ekranda "durun" yada "ileri sürün" ibaresi o anda cikmaz. Çünkü sistem o kısmı size bırakıyor. Ta ki durup vitesi ileri takip direksiyon manevrasini yapana kadar. Zaten sonra "ileri sürün" diyor. Ve işte ondan sonra "tamamlandi" diyor ekran. Dediğim gibi geri geri giderken olay size kalıyor. ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Oncelikle gecmis olsun. Bende bir keresinde buna benzer bir sıkıntı yaşadım. Normalde hiç kullanmam ama bir seferlik otomatik park edeyim dedim. Otomatik parkı aktif ettim. Arac sag tarafta bos cep buldu. Ekranda geri vitese takın yavas yavas geri gelin tarzında yazı cıktı. Geriye takıp geri gelmeye basladım. Araç direksiyon kırıp arkasını cebe soktu. Fakat toplama manevrasını o kadar erken yaptı ki, sağ ön taraftan onümde park etmis aracın sol arkasına geçiriyordum. Hemen durup kendim park ettim.

Bu gibi durumlara alısmamıs ... don durmaz lafı cuk oturuyor.

Birde konuyla ne kadar alakalı ama benim aracımda cok nadirde olsa (senede 1-2 kere basıma geliyor) park sensorlerinden ses gelmiyor. Yani normalde yaklasınca artan kesikli ses, bazen hic mi hic gelmiyor. Ama ekrandan aracın yaklastıgını görebiliyorum. Yani sensor calısıyor ama ses yok. Bildigim kadarıyla park sensorunun sesi de kısılıp acılmıyor. Sizde carptıgınızda park sensor sesi aktifmiydi hatırlıyormusunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sistemden önce arka park sensörünüze baktırmalısınız. Otomatik parkın yanlış yaptığı bir şey yok burada. Direksiyonu yanlış çevirir, yer bulamaz, bulduğu yere giremez, bunlar otomatik park sistemi ile ilgili. Sizde sadece sensör ile ilgili bir problem var bence.

Bana da ilk arabayı aldığımız ay olmuştu. Arkadaki aracı sensör nadiren de olsa göremeyebiliyor. Sensörlerin az da olsa gecikmeli olduğunu bir çok kez belirttik diye hatırlıyorum.

Birde konuyla ne kadar alakalı ama benim aracımda cok nadirde olsa (senede 1-2 kere basıma geliyor) park sensorlerinden ses gelmiyor. Yani normalde yaklasınca artan kesikli ses, bazen hic mi hic gelmiyor. Ama ekrandan aracın yaklastıgını görebiliyorum. Yani sensor calısıyor ama ses yok. Bildigim kadarıyla park sensorunun sesi de kısılıp acılmıyor. Sizde carptıgınızda park sensor sesi aktifmiydi hatırlıyormusunuz.

Geri vitese takılı değilken arka sensörler ötmüyor diye hatırlıyorum, sizinki böyle bir şey olabilir mi?

Öne gerçekten çok mu yaklaşıyor yoksa bizim ön konsol normal araçlara göre yüksek kaldığından mı öyle görünüyor bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben oldukça geniş bir alanda park denemeleri yaptım; önce tamamen onun istediği gibi, daha sonra biraz daha fazla gaz vererek, daha sonra biraz daha biraz daha. Belli bir hızdan sonra ekranda yavaş sür yazısı çıkıyor fakat her seferinde de başarıyla park etti.

Sizdeki sorunun neden kaynaklandığını bilemiyorum, belki de sensörlerde bir arıza var, ancak konu konuşuluyorken bir hatırlatmada bulunayım. Özellikle park edeceğiniz bir bölgeye yaklaşırken aracın hem arkasına hem de üst kısmına mutlaka bakın, biliyorsunuz ki park sensörü aracın tavanı yada arka üst kısmı bir yere çarpacak durumdaysa işe yaramıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben yeni titanium smart paket aldım. Bence park sensörlerinde sorun var hemen servise göster. Soru n kesin çözülecektir.Bahsettiğin problemi daha önce skoda süper b lerde yaşamışlar sensör hatasından kaynaklandığı bulunmuş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Elektronık malzeme bence tamamen şans işidir..Ben küçük bir ilçede yaşıyorum 2 senedir park sistemını kullanıyorum ki normal parkı unuttum :) hiç problem yaşamadım..park esnasında aracınızın kirli olup olmadığına da dikkat edin..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.