Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2012 1.6 Tdci 95 Hp - İvmelenme Farklılıkları

Onur Atalay

Soru

Arkadaşlar merhaba,

Aracın tüm bakımları yapılı ve sorunsuz. Lakin arkadaşımın aracının benimkine göre ivmelenmesi daha iyi.

Servis her hangi bir sorun bulamadı. Ama ivmelenme de, son hızda da farklılık var. Bunun sebebi neden olabilir ?

Araçların biri 45 Binde , biri 33 Binde ???

http://www.youtube.com/watch?v=updajtsdTmg

Onur Atalay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 13 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Arkadaşlar merhaba,

Aracın tüm bakımları yapılı ve sorunsuz. Lakin arkadaşımın aracının benimkine göre ivmelenmesi daha iyi.

Servis her hangi bir sorun bulamadı. Ama ivmelenme de, hızlanmada farklılık var. Bunun sebebi neden olabilir ?

Araçların biri 45 Binde , biri 33 Binde ???

http://www.youtube.com/watch?v=updajtsdTmg

Benim aracım 115 ps tdci inanın bu kadar fark olacağını tahmin etmezdim eğer 95'liklerin hepsi böyleyse hızlanmıyor bildiğiniz zorlanıyor araba derim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Fabrika çıkışı motorlarda üretim bandındaki toleranslar çerçevesinde +/- %5 güç farkı olabilir. Yakubun da belirttiği gibi bir motor 90 diğeri 100 PS güç verebilir. Ağırlıklar, rüzgar, iklim şartları, yakıt kalitesi hepsi belli ölçüde farka neden olabilir.

Sonuçta 95 PS ile 1350 kg aracı rahatlıkla 200 km/h hıza çıkaran bir motorunuz var, bundan iyisi can sağlığı.

Ayrıca bu ekonomi odaklı bir araç performans değil.

Bu gerçeklerle yaşamaya çalışın.

Bu rada hızlanma ile ivmelenme arasında ne fark var?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Video'yu kendi aracınızdan mı çektiniz

Bu videodaki araç eğer rampa değilde eğimsiz yolda bu şekilde ivmeleniyorsa çok iyi 

Video kendi aracımda çektim. Düz otoban. Gece geç saat olduğu için trafikte yoktu. Kalkarken telefonu da tuttuğum için çok iyi kalkamadım gerçi ama malzeme bu:)

Biri 92 ps biri 98 ps çıkmış fabrikadan demekki :)

Aynen öyle, :) benim beygirleri çalmışlar...

Benim aracım 115 ps tdci inanın bu kadar fark olacağını tahmin etmezdim eğer 95'liklerin hepsi böyleyse hızlanmıyor bildiğiniz zorlanıyor araba derim.

Bende şimdi pişman oluyorum ama yapacak bir şey yok. Benim araç böyle, diğer 95'likler biraz daha iyi gibi (Arkadaşın 45binde olmasına rağmen ivmelenmeside son hızı 208 km/h  daha iyi.))

Fabrika çıkışı motorlarda üretim bandındaki toleranslar çerçevesinde +/- %5 güç farkı olabilir. Yakubun da belirttiği gibi bir motor 90 diğeri 100 PS güç verebilir. Ağırlıklar, rüzgar, iklim şartları, yakıt kalitesi hepsi belli ölçüde farka neden olabilir.

Sonuçta 95 PS ile 1350 kg aracı rahatlıkla 200 km/h hıza çıkaran bir motorunuz var, bundan iyisi can sağlığı.

Ayrıca bu ekonomi odaklı bir araç performans değil.

Bu gerçeklerle yaşamaya çalışın.

Bu rada hızlanma ile ivmelenme arasında ne fark var?

Bilgi için teşkrler,

+/- %5 oldukça yüksek bir tolerans.

araç garanti dışı kalmasa yazılım ile oynatırdım,

"hızlanma ile ivmelenme" yanlış kullanım; son hız ve ivmelenme olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende şimdi pişman oluyorum ama yapacak bir şey yok. Benim araç böyle, diğer 95'likler biraz daha iyi gibi (Arkadaşın 45binde olmasına rağmen ivmelenmeside son hızı 208 km/h  daha iyi.))

95 bg olması sorun değil, hele satarkende tutulmuyor gibi bir handikapı yok. bilader 38500 e sıfır aldığı 90 bg lik f 2.5 u 1 ay önce 37.000 e sattı. sağ arka çamurlukta boyada vardı. geri yanaşırken sürtmeden. tabi emsali yeni focus zamlı olunca araç değerini koruyor gibi oluyor. ikisi arasında 1 sn lik hızlanma farkı var ama yol sürüşünde ciddi fark olacağını sanmıyorum. siz limitleri zorlayarak değerlendiriyorsunuz aracınızı.

satarken, kullanıcı teste çıkınca bayılır arabaya :)

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

95 bg olması sorun değil, hele satarkende tutulmuyor gibi bir handikapı yok. bilader 38500 e sıfır aldığı 90 bg lik f 2.5 u 1 ay önce 37.000 e sattı. sağ arka çamurlukta boyada vardı. geri yanaşırken sürtmeden. tabi emsali yeni focus zamlı olunca araç değerini koruyor gibi oluyor. ikisi arasında 1 sn lik hızlanma farkı var ama yol sürüşünde ciddi fark olacağını sanmıyorum. siz limitleri zorlayarak değerlendiriyorsunuz aracınızı.

satarken, kullanıcı teste çıkınca bayılır arabaya :)

Yok ben aracımı seviyorum, F3 gerçekten güzel araba, başarılı araba. Yol tutuşu falan mükemmel...

ama 115 lik tercih edilmeliymiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.