Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Uzunlar Ampul Değişimi

Önerilen Mesajlar

Gece gece yine aklima geldi arabaya bayadır yapmiyorum birsey kaşinti tuttu :D Aracim X paket ve bixenon farlar var fakat xenonlar kapaliyken sellektor yapmak istediğimde sari normal halojen farlarla sellektor yapiyor ve beyaz led icinden kotu duruyor. Onu xenon degilde beyaz renkli ampulle değistirebilir miyim boyle bi ampul var mi daha doğrusu ve özellikleri neler bilen var mi ? Video çekmistim eklerim birazdan

Sabri Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Var tabiki. Uzunlar h1 diye biliyorum.Osram Night Breaker Plus bembeyaz değildir ama 3500-3700k arası bir renk sıcaklığına sahip olduğu için normal halojenlere göre biraz daha az sırıtır. Aynı zamanda aydınlatması mükemmeldir. Mavi camlı ampüller pek aydınlatmıyor.Ancak 55 watt yerine 100 wattlık beyaz ampüller ile güzel aydınlatma alabilirsin fakat buda kabloları zorlar zamanla eritebilir. Zaten incecik kablo kullanmışlar, 55 watt'a göre dizayn etmişler ona 100 watt sürekli yüklenince zamanla ısıdan ediyebilir. Night Breaker Plus dediğim ampül 55 watt gücünde ve aydınlatmada kayıp vermeden hatta daha yüksek lümdn değeriyle daha beyaz bir aydınlatma sağlıyor. Fakat 150 saat gibi kısa bir ömrü var. Sürekli uzunlarla gidilmeyeceği düşünülürse uzun ömürlü olarak kullanılabilir. Benim kısalarda var 3 aydor tık yok. Arkadaşın sürekli yanan kısa farlı aracında 6 ay dayandı ama farlar araç çalıştığı her an açıktı. Uzun ve sellektörde tahminimce 2 sene çok rahat gider sana.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sarı olmasının sebebi gündüz sarı beyazdan daha çok görülmesi ise bence değiştirme. Zaten 6 ayda bir dikiz aynasına bakan bir çok insan var trafikte bir de selektörleri görmezlerse iş daha da vahim hale gelebilir.

Bir de sırıtsa da bu yıllardır tüm Bi-Xenon'larda böyle değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sabri yığınla ampul var bilindik bir markanın begendiğin modelini al tak, aydınlatması düşük olur ama sadece selektörde kullandığından çok etkisi olmaz. tabi gündüz beyaz selektörün etkisi daha az olacaktır.

Sarı olmasının sebebi gündüz sarı beyazdan daha çok görülmesi ise bence değiştirme. Zaten 6 ayda bir dikiz aynasına bakan bir çok insan var trafikte bir de selektörleri görmezlerse iş daha da vahim hale gelebilir.

Bir de sırıtsa da bu yıllardır tüm Bi-Xenon'larda böyle değil mi?

genelde pahalı markalar soğuk xenonda bile selektör atabiliyor bu yüzden ayrı bir halojen uzun koymuyorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hmm gündüz sellektör işi etkisiz olur diyorsunuz haklısınızda. Ben Çağlar abinin dediği ve kendi aracında kullandığı ampülü bir araştırayım. 

Peki farı sökmeden takmak mümkün mü ? Çünkü sonra ayarı uğraştıtıyor. İki farımda değiştiğinde servis öyle bir ayarlamıştıkı gece gökyüzünü aydınlatıyordu :D

@Çağlar Kasımoğlu, H1 55 watt Osram nightbreaker plus bakıyorum değil mi ?

http://www.ebay.co.uk/itm/OSRAM-NIGHTBREAKER-PLUS-HEADLIGHT-BULBS-H1-FITMENT-/251180248809

Bu galiba, ama bunlar normal far olarak geçiyor uzun-kısa aynı değil mi?

Sabri Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynen. Türkiye'de çiftini 30 liraya satıyorlar. Plus olmasına dikkat et diğer serinin ömrü daha kısa.

Özen ticarette 35, hepsiburada da 34 lira. Bozulunca hepsiburadanın yenisiyle değiştirme ihtimali bulunduğu için hepsiburadadan almak daha mantıklı gibi. Farı sökmeden takmak çok zor hatta imkansız. Yuvası panele denk geliyor. Ya paneli kıracaksın ya farı sökeceksin :) Ben defalarca söktüm taktım hiş ayara ihtiyaç duymadım. İki tane vida tutuyor. Torx ile açılabiliyor veya kalın bir düz tornavida varsa onlada zarar vermeden açılabilir. Değiştirmesi kolay. Elin yatkınsa kolayca değiştirebilirsin.

Çağlar Kasımoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynen. Türkiye'de çiftini 30 liraya satıyorlar. Plus olmasına dikkat et diğer serinin ömrü daha kısa.

Özen ticarette 35, hepsiburada da 34 lira. Bozulunca hepsiburadanın yenisiyle değiştirme ihtimali bulunduğu için hepsiburadadan almak daha mantıklı gibi.

Sahibinden ve gittigidiyorda 55 liraydı. Hepsiburada da 34 fakat benim kafa başka biryere gitti :) Ben büyük ihtimal sis farlarına bu ampülü alırım hem aydınlatması normallere göre %35 daha fazlaymış ve rengi beyazımsı. Tek soruu fiyatı en pahalısı H11 oda 89 lira. Maslak sanayide ses sistemi taktırdığım yerde vardı galiba oraya sorup taktırabilirim, çünkü farları her yaktığımda sislerimide açan bir gencim :P:D 

Uzun far diye başladık sis farında bitirdik :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sahibinden ve gittigidiyorda 55 liraydı. Hepsiburada da 34 fakat benim kafa başka biryere gitti :) Ben büyük ihtimal sis farlarına bu ampülü alırım hem aydınlatması normallere göre %35 daha fazlaymış ve rengi beyazımsı. Tek soruu fiyatı en pahalısı H11 oda 89 lira. Maslak sanayide ses sistemi taktırdığım yerde vardı galiba oraya sorup taktırabilirim, çünkü farları her yaktığımda sislerimide açan bir gencim :P:D 

Uzun far diye başladık sis farında bitirdik :D

Arka sislerini yakmıyorsundur umarım. Yakanlara mânâlı küfürler saydırıyorum Sisler için aliexpress te led ampüller var. Lümenleri halojen kadar olmasada senin gibi görüntü amaçlı sisleri yakanlar için güzel alternatif. 20 dolara canavar gibi ledler var. Mobilden bağlanıyorum o yüzden link atamam çok uğraştırır :) 4000-5000 kelvinlik ledler var. Aydınlatması iyi olan istiyorsan alacaksın xenon kit h11 4300 k miss veya şu beyaz mavi camlı ampüllerdeb alacaksın. Maksat orda xenon renginde ışık sağlamaksa tabiki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.yedekparcatuning.com/?urun-1123-OSRAM-H11-Night-Breaker-Plus.html

http://ottoyedekparca.com/store/ProductDetails.aspx?productid=95584

Siteler güvenilir midir bilmiyorum.Kart numaranı ne olur ne olmaz verme.Havale ile ödeme yap dekontunu sakla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arka sisleri 1 kere bile açmadim ve açmamda asla :) sislere xenon takmayi dusunmuyorum karsidakinin gözünü alsin istemem. Osram nightbreakerlar halojen yine ayni ampulun beyazi gibi birşey. Montaji kolay olsa kendim takmak isterdim ama tampon söküluyor galiba

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.